II Dies Janse verdiende transfer naar Ajax O O) CD O HZ-toernooi richt zich op editie 2021 ZEELAND 11 International tekent voor één jaar bij 't Zand Op het veld blijft de 30-jarige Bouzam bou na de zomer ook actief. Dit seizoen speelde hij bij de zondagtak van VC Vlissingen, die onlangs werd opgehe ven. De aanvaller blijft verbonden aan de Walcherse club, want komend sei zoen is hij actief in het door Thomas Ragut getrainde zaterdagteam. VC Vlissingen zaterdag komt uit in de vierde klasse. Saïd Bouzambou, die de afgelopen ja ren ook verschillende keren een paar maanden in Indonesië zaalvoetbalde, begon dit seizoen bij het Belgische KK Malle-Beerse. Na een half jaar maakte hij in januari de overstap naar Hovo cubo, dat op dat moment matig draaide en de nummer vier van de eredivisie was. Met de landskampioen van 2019 speelde Bouzambou sinds eind januari vijf duels, waarin hij acht keer scoorde. Al die wedstrijden werden winnend af gesloten. Daardoor was Hovocubo kop loper van de eredivisie op het moment dat de coronacrisis uitbrak en de com petitie werd stilgelegd. Daarnaast stond het ook in de finale van de KNVB beker. De voetbalbond bepaalde onlangs dat de competitie niet zal worden hervat en dat Hovocubo als nummer één wordt aangemerkt. In het nieuwe seizoen mag de Noord Hollandse ploeg daarom de Champions League in. ,,Het is één van de redenen waarom ik heb bijgetekend", aldus Bouzambou, die nog nooit in de Cham pions League uitkwam. ,,Dat wil ik heel graag eens meemaken.'' Dat gebeurt komend seizoen wel met een gewijzigde selectie. Sterkhouders als Mo Darri, Amir Molkarai en Zakaria Amrani vertrekken bij Hovocubo. Darri en Molkarai gaan naar rivaal FC Mar- De Champions League, dat wil ik graag eens meemaken lène, Amrani maakt de overstap naar FC Eindhoven. Hovocubo heeft echter niet stilgeze ten. Naast het langer vastleggen van onder anderen Saïd Bouzambou heeft de club ook drie nieuwe spelers bin nengehaald. Kevin Tromp komt na één jaar bij ZVG/Cagemax terug naar Ho vocubo. Younes Daari en Mukthar Su leiman komen over van HV/Veerhuys. Daari was dit seizoen met 32 goals in 16 duels topscorer van de Nederlandse eredivisie. Balen voor de organiserende Stichting Schaak Walcheren, vindt Hans Groffen. ,,Maar we hebben er natuurlijk alle begrip voor.'' De organisatie heeft over wogen om deze zomer een al ternatief voor het HZ-toer- nooi te bedenken. In de schaakwereld, ook in Zee land, zijn de afgelopen peri ode immers volop online toernooien gespeeld. ,,Maar het HZ-toernooi is vooral ook een sociaal toernooi. De scha kers spelen 's avonds en kun nen overdag andere dingen doen. Ik denk niet dat er veel schakers zijn die in de zomer acht dagen achter hun scherm willen kruipen.'' In tegenstelling tot andere organisaties valt de financiële schade voorlopig mee. ,,Maar de vraag is natuurlijk in hoe verre onze sponsoren getrof fen worden door de crisis en of ze ons volgend jaar nog kunnen ondersteunen.'' Na de zomer start de stich ting de voorbereidingen voor de editie van 2021, die aan vankelijk de zilveren editie (25ste keer) zou worden. Of dat in dezelfde vorm kan als in alle voorgaande jaren, is nog onduidelijk. Groffen: ,,De schaakbond is bezig met scenario's waarin anderhalve meter afstand moet worden gehouden. Je krijgt dan bijvoorbeeld par tijen waarin elke speler zijn eigen tafel en bord heeft. In zo'n geval zou ons deelne mersveld zomaar kunnen halveren.'' Dies Janse had met gemak een perso nage uit een jongensboek kunnen zijn. Qua naam én prestaties. Een soort Jelle de Boer, waar de kinderboekenreeks Snelle Jelle van schrijver Ad van Gils over gaat. Net als 'Snelle Jelle' is de pas 14-jarige Dies Janse een jongen uit een provinciestad die met succes werkt aan zijn droom om profvoetballer te wor- den. De Goesenaar speelde de afgelo pen twee seizoenen bij Sparta, werd geselecteerd voor Oranje onder 14 en verdiende een transfer naar Ajax. Het seizoen van Dies Janse laat zich niet kenmerken door één hoog tepunt. „Het zijn er eigenlijk meerdere", vertelt de tiener. Om te beginnen bij het Rotterdamse Sparta, zijn huidige club. ,,Ik zit in de onder 14 en mocht dit sei zoenen meerdere keren mee doen met de onder 15. Daar is Nathan Rutjes trainer.'' Inderdaad, die sympathieke kandidaat van het programma Wie is de Mol?. Janse: ,,Ik heb het gekeken en best lang gedacht dat hij de mol was." Bij de ploeg van Rutjes kreeg Janse te maken met meer weerstand. ,,De te- genstanders zijn allemaal groter en sterker. Ze zijn natuurlijk ook een stukje ouder dan ik. Daar heb ik echt veel aan gehad.'' Want dat aanpassen ging goed en dat biedt veel goeds voor de toekomst, als Janse na de zo mer bij Ajax speelt. „Ik weet nu een beetje van mezelf dat ik me kan optrekken aan het niveau. Dat is heel fijn.'' Zijn klasgenoten op het Pontes in Goes stonden wel i AV even verbaasd te kijken toen fe" Janse vertelde dat hij naar Ajax zou gaan. ,,Maar volgens mij zijn ze best trots op me.'' Bovendien hoeft hij zijn schoolmaatjes niet te missen. ,,Ik krijg van Ajax de ruimte om op woens dag naar huis te gaan en dan kan ik ook in Goes naar school. Dan hoef ik niet meteen de hele week in een gastgezin en dat is wel fijn. De andere dagen van de week ga ik bij Ajax naar school." De Amsterdammers zien in de Zeeuwse verdediger een jongen met potentie, die het eerste wel eens zou kunnen halen. Maar wat voor speler is Janse volgens zichzelf? ,,Ik ben iemand die leiding kan nemen in het veld, zijn ploeggenoten even kan oppeppen als het nodig is en iemand die tot de laatste seconden blijft gaan.'' Het bracht de voormalig speler van Kloetinge en JVOZ al tot de selectie van Oranje onder 14. ,,Ook dat was een hoogtepunt, dat ik heel ver kwam bij de selectie van de KNVB.'' Een wed strijd spelen zat er niet in. ,,Door het coronavirus kon het niet doorgaan. Dat was jammer.'' Maar één ding lijkt ze ker. Van Dies Janse gaan we de ko mende jaren nog veel horen. donderdag 7 mei 2020 2000 Op 6 mei 2000, gisteren precies 20 jaar geleden, vierde 't Zand het grootste ta- feltennissucces van Zeeland. De voorloper van TTC Middelburg werd in Tilburg landskampioen. In de finale werd FVT ver slagen met 4-1. De gevierde man was inter national Kalun Yu (foto), die opgroeide bij de club. Hij sloeg het winnende punt binnen. Ted van den Berg en Jurgen Pastoors waren de andere twee spelers uit het team van coach Peter Boon. Bijzonder was dat 't Zand landskampioen werd en meteen vrijwillig degra deerde. Zonder de naar Duits land vertrek kende Kalun Yu had de ploeg niks meer te zoeken op het hoogste niveau, zo was de le zing. TTCM had dit jaar het jubileum willen vieren. Vanwege de co ronacrisis is dat idee naar 2021 verplaatst. Bouzambou blijft langer bij Hovocubo Saïd Bouzambou speelt ook vol gend seizoen voor Hovocubo. De zaalvoetbalinternational heeft zijn contract bij de nummer één van de eredivisie met één jaar verlengd. Dat betekent dat de Vlissinger ko mend seizoen met de ploeg uit Hoorn actief zal zijn in de Champi ons League. Barry van der Hooft Vlissingen Saïd Bouzambou (rechts) in actie in het shirt van Hovocubo, tijdens het thuisduel met Tigers Roermond (8-1). foto gerrie meijer -Saïd Bouzambou (30) Het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi in Vlissin- gen moet een jaar over slaan. De coronacrisis voor komt dat het toernooi dit jaar (de eerste week van augustus) wordt gespeeld. Rudy Boogert Vlissingen Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 13: voetballer Dies Janse. Daniel Vervelde Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35