ZeelandEet.nl groeit als kool Politie onderzoekt tips over gedode hond 50Plus: Zuinigheid bij waterschap belonen 2 WILLEM VAN DAM Column Ach gossie, die Henk. Deed dagenlang alsof hij met zijn hond op de hei aan het wandelen was om eens goed over zijn toekomst na te denken, richtte hij intussen stiekempjes een nieuwe partij op: de Partij voor de Toekomst (PvdT). Waaruit maar weer eens bleek, dat Henk zeer be dreven is in het veiligstellen van zijn eigen toekomst; geloof maar niet dat Henk ook maar één mo ment heeft overwogen om de Ka merzetel die hij namens 50Plus bezette, beschikbaar te stellen. sprake van! Henk explodeerde toen de achterblijvers bij 50Plus hem dat verwijt maakten. Hj was toch zeker 50Plus? Wat denken ze wel? Dat Henk Gekke Henkie is? Nou, mooi niet! Al die anderen hebben hun baantjes aan hém te danken; baantjesjagers, dat zijn ze zélf! Zo foeterde Henk nog een poosje door - van woede vrat hij bijna zijn knalgele pochet op. En dat overloopstertje dan van de Par tij voor de Dieren (PvdD) dat naast Henk in het bankje van de Partij voor de Toekomst (PvdT) aan schuift? Ach, wat maakt het uit - PvdD of PvdT, het scheelt maar één lettertje. Toch? ouderenpartijen. Herinnert u zich het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) nog? Bijna vijfentwintig jaar geleden rollatorden de oudjes vanuit het niets naar zes zetels in de Tweede Kamer om niet veel la ter verscheurd te worden door on derling geruzie. We kregen de Groep Nijpels, de Unie55+, Senio ren 2000, Nieuw Solidair Ouderen Verbond. Allemaal weg. En nu zit ten we opgescheept met 50Plus, dat eveneens ten onder dreigt te gaan aan scheld- en knokpartijen. De 50Plussers in Zeeland hou den zich tot dusver opmerkelijk stil. Met of zonder Henk, het komt allemaal wel goed, zo ongeveer sprak het Zeeuwse 50Plus-Staten- lid Willem Willemse deze week op sussende toon. zeggen: 'En gij gelooft dat?' Het wil maar niet lukken met die ouderenpartijen DE STELLING Vandaag: Ik kan niet wachten tot ik weer naar de kapper kan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GROTER BEROEP OP EIGEN VERANTWOORDELIJKHEID BIJ VERSOEPELING LOCKDOWN WAAR DEM< JE AAM JE VROUW Auto op de kop in sloot na botsing Textielcontainers dichtgelijmd GOES Gewonde bij bedrijfsongeval Hij is webdeveloper bij het Middel burgse bedrijf Netbase en ontwik kelt internetconcepten onder de naam Elevn. Met het idee van Zee- landEet liep Elfferich al langer rond, maar er was een crisis nodig om het van de grond te tillen. ,,Toen bleek dat de horeca de deuren moest slui ten vanwege de maatregelen tegen het coronavirus, heb ik dit met hulp van collega's en vrienden in snel treinvaart opgezet. Binnen 24 uur hadden we een eerste pagina on line." Bezorgen en afhalen Dat was nog een lijstje met restau rants in Zeeland die nog open wa ren. Niet om eters te ontvangen ui teraard, maar voor afhaal- en be- zorgmaaltijden. Daarvoor bestaat Thuisbezorgd.nl al, erkent Elffe rich. ,,Maar die vraagt een commis sie van 13 procent. Dat is wel heel duur. Ik vind dat in deze tijd niet kunnen. Wij doen dit belangeloos." Lachend: ,,Ik heb wel een beetje on derschat hoeveel werk het is." Menu Want nog elke week melden zich nieuwe restaurants aan. Een aantal zet een menu op ZeelandEet, inclu sief besteloptie, van de meeste is de informatie iets beknopter, met een doorklikmogelijkheid naar de eigen ZeelandEet blijft gratis. Hopelijk zit er toekomst in site. Elfferich: ,,Als de restaurants straks weer echt open mogen, wil len we een reserveringsoptie toe voegen aan de site. ZeelandEet blijft gratis. Hopelijk zit er toekomst in, maar voor nu hebben we vol inge zet op het helpen van de Zeeuwse horeca." De politie weet nog steeds niet wie de eigenaar is van de hond die twee weken geleden met een ingeslagen schedel werd aangetroffen in het Arnekanaal in Middelburg. ,,We hebben wel wat meedenktips, maar meer nog niet", zegt Willem-Jan Uytdehage van de politie. De grijs-witte staffordshire ter rier (of kruising ervan) werd op 20 april gevonden in een blauwe zak, waarbij de kop zat verpakt in een jute zak. Uit onderzoek van de Stichting Dierenwelzijn Walcheren bleek al dat de hond twee jaar gele den was gechipt in Terneuzen, maar verdere gegevens ontbraken in de database die was opgevraagd bij een dierenarts. Reacties ,,Media-aandacht heeft reacties op geleverd", zegt Uytdehage. ,,Zo gaat dat vaak met dierenleed. Mensen denken mee en hebben vermoe dens uitgesproken. We zullen die tips moeten nalopen om te kijken wat ervan klopt." De politie wil we ten wie een grijs met witte terrier mist of dat iemand vermoedt van wie de gevonden hond kan zijn. Waterschap Scheldestromen mag het geld dat het vorig jaar heeft overgehouden, niet zomaar in re servepotjes stoppen. ,,Een bestuur der die het gehele jaar op zijn cen ten heeft gepast en aan het einde van het boekjaar geld overhoudt, wordt nu gestraft", vindt Johan Hessing (50Plus), lid van het alge meen bestuur. Het waterschap maakte maandag bekend dat het 2019 heeft afgeslo ten met een positief saldo van 1,7 miljoen euro. Dat geld gaat in de re serves en wordt onder meer ge- bruikt om te voorkomen dat de be lastingtarieven de komende tijd schoksgewijs omhoog gaan. Hessing vindt dat niet de juiste aanpak en heeft daarover schrifte lijke vragen gesteld. Hij wijst erop dat de leden van het dagelijks be stuur ieder verantwoordelijk zijn voor een onderdeel van het water schap. Als zij geld overhouden, moet dat wat hem betreft ook bij dat onderdeel blijven. Dat gaat over 2019 vooral op voor Waterkeringen, met een overschot van 864.000 euro. Hessing: ,,Wij zijn van mening dat als je zuinig bent, dit zou moeten worden be loond." donderdag 7 mei 2020 Zetelrove Maar hij, een zetelrover? Geen Het wil maar niet lukken met die Ik hoor het mijn oude vader nog i Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik word altijd vrolijk als ik een carillon hoor 630 reacties JAAP VAM DISS! KLOOSTERZANDE Bij een botsing in Kloos- terzande is gistermiddag een auto op de kop in de sloot tot stilstand geko men. Eén persoon raakte gewond. De aanrijding vond rond 14.00 uur plaats op de Lange Nieuwstraat bij de Kruis straat. Beide bestuurders kwamen door nog onbe kende oorzaak met el kaar in botsing. Na de klap kwam één van de voertuigen op zijn kop in de sloot tot stilstand. Een ambulance heeft één persoon overgebracht naar het ziekenhuis. Over de verwondingen van het slachtoffer is nog niks bekendgemaakt. Een bergingsbedrijf heeft de auto's weggesleept. I HULST De sloten van negentien textielinzamelingscontai- ners in de gemeente Hulst zijn dichtgesmeerd met lijm. De eigenaar, or ganisatie Curitas, heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling. Het betreft tien contai ners in Hulst, vier in Sint Jansteen, vier in Clinge en een in Kloosterzande. De containers kunnen nu niet zonder schade worden geleegd. Curitas heeft geen idee wie dit heeft gedaan en ook het waarom is volstrekt on duidelijk. Containers in de rest van Zeeuws-Vlaande- ren zijn niet het doelwit. Bij een bedrijfsongeval in Goes is gisterochtend een gewonde geval len. Rond 11.55 uur wer den twee ambulance teams en de traumaheli kopter uit Rotterdam gealarmeerd voor een ongeluk aan de Hout kade. Volgens een woordvoerder van de politie is er vermoedelijk vanaf hoogte een ket ting of kabel op een me dewerker van een be drijf gevallen. Over de toestand van het slacht offer is nog niets be kend. De man is met de traumahelikopter over gebracht naar het zie kenhuis. ZeelandEet.nl, het online plat form met Zeeuwse restaurants, groeit als kool. Sinds het begin van de coronacrisis hebben zich al 240 ondernemers aangemeld. ,,We hopen dat we een bijdrage kunnen leveren aan hun omzet tijdens deze moeilijke periode", zegt initiatiefnemer Patrick Elf- ferich. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Patrick Elfferich, ZeelandEet.nl Eldridge Pentury Middelburg Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2