Weer een mooi hoog strand Maar.t>UifWea c. uit uw 9 strandhokjei II lllMinHOflIIII IIIIIHf f iHRiJHilli llfi IliBUHii Opvang voor selecte groep voor wie thuisblijven tot problemen leidt VR-bril brengt buitenwereld naar binnen Bouzambou blijft bij Hovocubo VHIllHH[|||RW!IIUIIIiWIIIIIIII9IMUI1IWmillll(itj||^ll!\HriRl( I VLISSINGEN Zo'n 210.000 kubieke meter zand uit de Sardijngeul wordt deze week gebruikt om 860 meter strand tussen Dishoek, Vebenabos en Westduin op te hogen. De kust voldoet hier nog nauwe lijks aan de veiligheidsnormen. Rijkswa- sv. v».- *,oe Luc Oggel Vlissingen Om de verspreiding van het coro navirus te beperken, hebben de Zeeuwse zorgorganisaties veel voorzieningen voor dagbesteding en -opvang medio maart gesloten. Dagbesteding en -opvang is voor veel cliënten én hun naasten een cruciale voorziening, juist in deze crisisperiode, legt woordvoerster Stefanie Fassaert van zorginstelling SVRZ uit. ,,De mensen wonen nog thuis en hebben bijvoorbeeld te maken met beginnende dementie. De spanningen kunnen dan be hoorlijk oplopen. Mensen lopen soms tegen de muren op. Cliënten hebben baat bij structuur." Aangepaste vorm Omdat buiten de verpleeghuizen de richtlijn voor ouderen enigszins is versoepeld en dagbesteding bui ten de instellingen kan plaatsvin den, is besloten de dagbesteding in aangepaste vorm weer voorzichtig op te starten. ZorgSaam heeft dat inmiddels gedaan, andere organisa ties volgen zo snel mogelijk. Om het risico op verspreiding van het virus te beperken en de si tuatie zo veilig mogelijk te houden, is het aantal deelnemers per groep beperkt tot ongeveer vier. Cliënten voor wie dagbesteding het meest noodzakelijk is komen als eerste in aanmerking. Het gaat dan om cliën ten in een onveilige of onverant woorde zorg- of thuissituatie, cliënten met naasten in een vitaal beroep en cliënten met naasten/ mantelzorgers die even 'lucht' moeten krijgen om overbelasting te voorkomen. Fassaert: ,,Daar is dag besteding ook voor bedoeld. Zodat zij ook even een boodschap kunnen doen. Of iets voor zichzelf." Elke Zeeuwse zorgorganisatie be kijkt binnen de eigen instelling hoe de dagbesteding/-opvang georgani- seerd kan worden, evenals het ver voer ernaar toe, en welke cliënten voor de activiteiten in aanmerking komen. ,,Veiligheid voor de cliënten en de zorgmedewerkers staat voorop, dus we zijn erg voorzichtig met het opstarten van de activiteiten. Uiter aard mogen cliënten alleen naar de Veiligheid staat voorop, dus we zijn erg voorzichtig met het opstarten dagbesteding komen als zij zelf, of een van hun huisgenoten, geen klachten hebben die kunnen wijzen op Covid-19. Ook houden we de 1,5 meter afstand aan en houden we ons aan alle hygiënemaatregelen", aldus Fassaert. ,,Het is wel span nend, want enerzijds willen zorg le veren, maar anderzijds het risico op besmetting zo klein mogelijk hou den." De dagbesteding vindt plaats in een locatie buiten de verplee ghuizen. Die blijven namelijk voor bezoek gesloten tot zeker 20 mei. Voor Gors, de organisatie die mensen met een verstandelijke be perking huisvest en begeleidt, geldt overigens dat alle dagbestedingslo caties voorlopig nog dicht blijven voor volwassenen. Marloes Henderikx wil eenzaamheid in zorginstellingen aanpakken zeeland 5 30-jarige international in het zaalvoetbal tekent voor één jaar bij It I donderdag 7 mei 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl foto dirk jan gjeltema /uri/r terstaat hoopt morgen klaar te zijn. De overige kust van Walcheren komt voor einde 2021 aan de beurt. Rijkswaterstaat waarschuwt voor het grote materieel en de kans op drijfzand. Eigenaars van strandcabines kwamen in de verleiding hun hokje al even te proberen. Maar dat mag nog niet, omdat ze geen eigen sani tair hebben. De Stichting Strandexploita- tie Veere, bezig de stranden in te richten voor de zomer, ziet het met lede ogen aan. ,,Dit komt niet goed over als anderen thuis blijven om besmettingen te voorko men. Maar wij kunnen niet handhaven. Dat moeten de boa's doen", zegt Erik Adriaansen van SSV. Morgen komt de VRZ met nieuwe berichten over de nood verordening rond Covid-19. Mé Dagbesteding deels opgestart Zeeuwse zorgorganisaties be ginnen voorzichtig weer met dagbesteding voor een select aantal cliënten. Dat is besloten omdat te lang thuisblijven bij hen tot problemen kan leiden of niet meer verantwoord is. - Stefanie Fassaert, SVRZ ZEELAND 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25