CORONAVIRUS Ik mag O O O O Kabinet versoepelt maatregelen in stapjes 11 MEI 1 JUNI 1 JULI 1 SEPTEMBER LATER Walcheren JOL Nederland krijgt weer 'wat ruimte', be nadrukte premier Rutte gisteravond op een persconferentie. Hij houdt wel de voet op de rem. ,,Dat is echt de winst waarschuwing die we afgeven." Als het virus oplaait, worden maatregelen weer verscherpt. Toch zaaide de premier optimisme: ,,We hebben deze ruimte voor versoepe ling met elkaar verdiend. We moeten nu met elkaar zorgen dat we die ruimte be houden." Zo mogen vanaf maandag een aantal contactberoepen, zoals kappers en rijscholen, weer aan het werk. Ook de basisscholen beginnen dan weer. Niet- contactsporten, zoals tennis en golf, worden ook toegestaan. Het zijn de eer ste stappen op weg naar een nieuwe da- tum: 1 juni. Dan mogen terrassen weer open, net als bioscopen, restaurants, ca fés, theaters en musea. Ook de middel bare scholen beginnen dan weer, het openbaar vervoer hervat de gewone dienstregeling. Mondkapjes Rutte benadrukte dat dit 'flinke stappen' zijn, die allerminst vastliggen. Zo moet het aantal bedden op de ic, waar nu zo'n zeshonderd zieken liggen, niet weer overstelpt worden met coronapatiënten. Ook de druk op het openbaar vervoer mag niet te hoog worden. Rutte ver wacht namelijk dat mensen daar de 1,5 meter afstand niet kunnen bewaren. Het wordt daarom in het ov verplicht niet- medische mondkapjes te gebruiken, die reizigers zelf moeten kopen, of maken. Hoe dan ook blijft tot 1 september het advies om thuis te werken van kracht. Juist ook om het rustiger te houden op straat. Hoewel er meer bewegingsvrij heid komt, wordt aan mensen met ge zondheidsklachten gevraagd thuis te blijven. Aan iedereen geldt wel het de- CAMPINGS OPEN vies: mijd drukke plekken. Premier Rutte: ,,Alles is dus onder voorbehoud. Per week bekijken we of er voldoende ruimte is en blijft om deze stappen te zetten." P3-5 STIPPEN OP DE HORIZON Contactberoepen: kappers, schoonheidsspecialisten en rijscholen mogen aan het werk Buitensport: mag weer, maar geen contactsporten (Speciaal) basisonderwijs en kinderopvang: weer open Bibliotheken: weer open Terrassen: onder voorwaarden Restaurants en cafés: maximaal 30 personen Bioscopen, theaters, concertzalen en musea: maximaal 30 personen, alleen vooraf bestelde kaartjes Voortgezet onderwijs: open Openbaar vervoer: (niet- medische) mondkapjes verplicht It i: Vakantieparken en campings: sanitaire voorzieningen weer open Restaurants, cafés, theaters en bioscopen: maximaal 100 personen Georganiseerde samenkom sten: maximaal 100 personen Alle sporten, binnen en buiten: weer toegestaan, inclusief betaald voetbal (zonder publiek) Sauna's, coffeeshops, seksclubs, casino's, (sport)kantines: weer open Evenementen VOORWAARDEN donderdag 7 mei 2020 17°C Nieuwsmedia rg Cï Over drie weken mag Camiel van Tiggelhoven (foto) weer beperkt gasten ontvangen op zijn terras. En dat is nodig, want de exploitant van café-restaurant De Banjaard in Zierikzee leeft voor driekwart van de inkomsten van zijn terras. ,,Ge- lukkig, want dat geld mis ik echt wel. We zijn klaar voor een corona- veilige ontvangst. Ik heb de tafels uit elkaar gezet, gasten en perso neel kunnen hun handen desinfec teren en ik heb een offerte opge vraagd voor glazen schermen. Toch zouden we meer ruimte wil len om omzetverlies te beperken. Alle horeca-ondernemers aan de Nieuwe Haven hebben de ge meente daarom gevraagd terras sen te mogen uitbreiden. Ja, en dat gaat dan maar ten koste van parkeerplaatsen." Ook kappers, masseurs, strandpaviljoens en schoonheidssalons mogen vol gende week weer aan de slag. ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Beetje van het slot Het kabinet zet een stip aan de hori zon: de komende maanden worden stap voor stap corona-maatregelen teruggeschroefd. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Het is de bedoeling dat ook in Zeeland vanaf 1 juli de recreatie sector weer helemaal opengaat. In Zeeland gelden strengere regels dan elders om de druk op de zorg te beperken. Per regio blijft maat werk mogelijk, maar de Veilig heidsregio Zeeland heeft 'de wens' in de pas te gaan lopen met de rest van het land. ,,Het uitgangs punt blijft dat maatregelen die wij hanteren in Zeeland nooit langer en zwaarder zullen zijn dan nodig", aldus Jan Lonink, voorzitter van de veiligheidsregio.Wij hopen zeer dat wij, met hetzelfde tempo als het kabinet nu schetst, tot versoe peling kunnen komen." 1° 1° 1,5 meter afstand houden drukte vermijden zo veel mogelijk thuiswerken handen wassen bij verkoud- heidsklachten thuisblijven. Vrij zonnig in de middag sluierwolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1