en Alfred Schreuder kijken uit naar de hervatting van de Bundesliga Team in drie bussen naar een uitwedstrijd 19 Herbeleef hoe Feyenoord de Europacup 1 won 50 JAAR EUROPACUP 1 BUNDESLIGA-PROTOCOL zijn er clubs die vandaag bij de DFL-vergadering pleiten voor 23 mei als herstart. Om eerst nog twee weken écht te kunnen trainen. Bo vendien stelt de regering ook een week van teamquarantaine voor. Huisregels Een protocol van 41 A4'tjes aan huisregels ligt klaar voor rond de wedstrijden. De DFL laat iedereen daags voor elke speelronde testen. Op de wedstrijddag volgt dan de uitslag. Als alle spelers en trainers negatief testen, is er in principe geen besmettingsgevaar. Toch is de vraag: zijn er mond kapjes nodig op de bank? Schreu der: ,,Ik hoor mensen om me heen zeggen: ook bij 100 procent nega tieve testen mondkapjes op de bank, want jullie hebben een voor beeldfunctie. Heel de wereld kijkt mee.'' Het is één van vele praktische vragen die nog leven. Ook: wat te doen als straks iemand wél positief test? Het idee in Duitsland is nu om daar dan net zo mee om te gaan als met een speler die geblesseerd raakt. Die gaat in zijn eentje revali deren, terwijl de groep doortraint. Bij FC Köln is dat deze week zo ge gaan. Als de draad inderdaad wordt op gepakt vanaf speelronde 26, begint Hoffenheim thuis tegen het Hertha BSC van Karim Rekik en Javairo Dilrosun. Leverkusen gaat dan op bezoek bij Werder Bremen. Dat laatste duel kan Bosz voor een extra uitdaging stellen. De stad Bremen heeft een heel strenge burgemees ter. Naar verluidt wil die dat Wer der naar een ander stadion uitwijkt. Mogelijk moeten Leverkusen en Bosz naar pak 'm beet Hannover reizen, wat misschien weer om ex tra voorzorgsmaatregelen vraagt. Vooralsnog mag dat de positieve stemming niet drukken, vinden ze bij de nummer 5 van de Bundesliga, die nog op drie fronten om de prij zen strijdt. Behalve op een Cham pions Leagueticket in de competitie maakt Bosz kans op de bekerfinale. De halve eindstrijd (nog niet inge pland) gaat tegen vierde divisieclub FC Saarbrücken. Daarnaast staat Leverkusen met één been in de kwartfinales van de Europa League. Schreuder en Hoffenheim staan ne gende. Vrij van degradatiezorgen en met nog kans op een plek in de Europa League. ,,Het worden hoe dan ook bijzondere weken'', zegt Schreuder. ,,Als je later over tien jaar op deze periode terugkijkt, zul je zeggen: het was een unieke erva ring.'' Een unieke terugblik in de tijd 6 mei 1970: de dag die de geschiedenisboeken ingaat als het moment dat Feyenoord de Europa Cup wint en het totaalvoetbal in Nederland een opmars maakt. Precies 50 jaar na de finale tegen Celtic is het historische seizoen tot leven gebracht in het boek Voor Altijd De Eerste. Het boek staat vol met nog nooit eerder gepubliceerde foto's, documenten en tientallen souvenirs. Een must voor elke Feyenoord fan! Nü te koop bij deelnemende winkels en online via de PZC Webwinkel Bestel op pzc.nl/eerste Het voordeel van PZC brunc donderdag 7 mei 2020 PC mensen iets leuks komt' De Bundesliga mag worden hervat, maar dan wel onder strenge voorschriften. De tien regels op een rij. 1. Alle wedstrijden worden zonder publiek afgewerkt, op zijn vroegst vanaf 16 mei. 2. Een positief geteste speler wordt direct in quarantaine geplaatst. De rest van de spelers kan in dat geval ge woon doorvoetballen. 3. Er mogen maximaal 300 mensen in en rondom het stadion zijn gedurende een wedstrijd. Het stadion wordt opgedeeld in drie gebieden: het veld, de tribunes en buiten het stadion. Per gebied mogen er maximaal 100 mensen zijn. 4. Twee keer per week worden voetballers en stafleden getest op aanwezigheid van het virus. De laatste van die twee tests is op de dag voor de wedstrijd. 5. Spelers mogen in kleine groepjes ge bruikmaken van de douches, terwijl her stelmogelijkheden zoals sauna en bubbel baden verboden zijn. 6. Iedere speler krijgt een eigen drinkfles met daarop zijn naam. 7. Voetballers verblij ven rondom duels in speciaal beschikbaar gestelde hotels, waar geen andere gasten welkom zijn. Stafleden bezorgen hun eten bij de kamerdeur. 8. Spelers komen in dividueel het veld op en mogen voor de wedstrijden geen handen schudden. 9. Teams maken ge bruik van drie bussen om naar uitduels te rei zen. Op die manier is het mogelijk om onder ling afstand te houden. 10. Trainingsoefenin gen in het krachthonk worden uitgevoerd met handschoenen. *ExcLusief verzendkosten. \jfu postbank fif Postbai fï' Postbank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19