'Nooit verwacht dat ik zo veel zou verdienen' 17 Hoeveel verdien je? Verdient Johan genoeg? Als hij haar niet had aangemoedigd om een tandje bij te zetten, was ze met haar carrière nooit zo ver gekomen als ze nu is, schrijft ze. Bovendien inspireerde het haar bij het schrijven van het boek. 'Het viel me op dat psychologen wel de levenscyclus van individuen in kaart hadden gebracht, maar niet die van stellen', zo schrijft ze. Ze sprak 113 stellen in verschillende fases van hun loopbaan en consta teerde dat er drie zogenaamde transities zijn waar alle stellen door heen gaan. Bij de eerste is de centrale vraag 'hoe krijgen we dit voor elkaar', daarna wordt dat 'wat willen we echt', gevolgd door 'wie zijn we nu'. Ze geeft per fase verschillende tools waar stellen mee aan de slag kunnen om te zorgen dat ze beiden succesvol worden. Zo adviseert Petri- glieri om een overzicht te maken van waarden, grenzen en angsten, zodat ze samen kunnen uitvinden welke kant ze op gaan. Couple contracting, noemt ze dat. 'Het is cruciaal dat stel len over de instrumenten beschikken om samen te overleggen over wat ze moeten doen om bijvoorbeeld een belangrijke gebeurtenis in hun leven in te passen.' En om dat succesvol te maken? Onverdeelde aandacht. 'In onze drukke, hyperverbonden wereld komt het steeds minder voor dat stellen elkaar honderd procent aandacht geven', schrijft Pietriglieri. Gunfactor Kassandra Stultiens-Zandstra (38) en Jeroen Stultiens (44) zijn al een fase verder. Zandstra was lang piloot, maar kon door medische redenen niet meer vliegen. ,,Ik moest mijn meisjesdroom achter me laten", zegt ze. Ze werkte een paar jaar als webdesigner, voordat ze toch weer 'Maak een overzicht van je waarden en angsten, zodat je samen kunt uitvinden welke kantje op gaat' terugging naar de luchtvaart. ,,Ik ben nu instructeur op een simulator in Berlijn en daarnaast heb ik een platform, Female Pilot Hub, met als doel meer vrouwen in de cockpit te krijgen. Daarvoor bezoek ik regel matig congressen." Haar man is filmmaker, en ook samen hebben ze een bedrijf: een dienst waarmee particulieren films kunnen maken. Ze wonen in Spanje met hun twee kinderen van 3 en 7 jaar. Beiden hebben flexibele werktijden, maar werken meer dan fulltime. Stultiens: ,,Ik werk alles bij elkaar denk ik wel 60 uur per week." Hoe combineren ze dat met de zorg voor de kinderen? En met al hun bui tenlandse reizen? Stultiens: ,,Er is altijd een van ons twee leading in onze agenda. De ander plant zijn of haar afspraken daaromheen. Veel dingen liggen al weken van tevoren vast." Zandstra: ,,We hebben één keer een probleem gehad. Toen moest ik naar Berlijn en jij naar Engeland. Toen hebben we de kinderen naar opa en oma in Nederland gebracht." Cruciaal in het combineren van twee carrières is de gunfactor, denken ze. Zo heeft Zandstra recent gesollici teerd op haar droombaan in Seattle. Stultiens: ,,In zo'n geval denken we daar serieus over na. Voor mij zijn ideeën uiteindelijk overal te vinden" Ook Dijkman en Zandberg hebben een goede weg gevonden. ,,Ik denk dat wij elkaar zoveel mogelijk probe ren te helpen. Als Christine voor de gemeenteraad laptops inzamelt zodat kinderen onderwijs kunnen volgen tijdens de coronacrisis, dan help ik met het maken van een filmpje. We zijn niet voor niets getrouwd", lacht hij. Huishoudelijke taken hebben ze verdeeld. ,,We doen waar we het beste in zijn", zegt Dijkman. ,,Ik ga naar de supermarkt en zet het vuilnis buiten, meestal kookt Christine en ze doet de was." Zandberg: ,,Ik strijk geen hemden van Michiel, daar begin ik niet aan." Vergaderingen Als Zandberg raadsvergaderingen heeft, probeert Dijkman zijn verga deringen voor de raden van toezicht te plannen. ,,Dat lukt niet altijd, wel vrij regelmatig." En nu Zandberg in de gemeenteraad zit, heeft Dijkman een stapje teruggedaan op politiek vlak en doet hij alleen nog werk achter de schermen. Dijkman: ,,We maken allebei car rière, maar willen ook allebei maat schappelijke impact creëren. Daarin vullen we elkaar goed aan." Zand berg: ,,Ja, naast dat we ons sociale leven heel belangrijk vinden. We willen oog hebben voor de mensen om ons heen." Petriglieri kwam na het schrijven van haar boek tot de conclusie dat het combineren van liefde en werk een kunst is. 'Je kunt er niet mee sjoeme len, er zijn geen carrièrehacks. En er zijn zeker geen liefdeshacks. Ik pro beer alleen maar richtlijnen aan te bieden om te floreren in liefde en werk.' li ,,Ik had nooit verwacht dat ik zo veel zou verdienen, en dat ik zzp'er zou worden. Ik heb een mbo-sportopleiding gedaan, maar daar verdien je niet zo veel mee. En ik wil een goed inkomen hebben om mijn toekomstige gezin te onderhouden. Daarnaast vind ik het superleuk werk. Je kan mensen heel blij maken door hun internet of tv aan te sluiten." ,,Begin 2019 was niet zo leuk. Ik verloor mijn baan en mijn relatie ging uit. We woonden samen en opeens stond ik er alleen voor. Ook financieel. Ik kreeg een uitkering van 1500 euro, daarvoor verdiende ik 2300 euro. Ik moest m'n spaarpot stukslaan. Ik begon steeds slechter in mijn vel te zitten. Via een vacaturesite kwam ik dit werk tegen. Doordat ik zzp'er ben geworden, kreeg ik weer de regie over mijn leven. Nu ben ik verantwoordelijk voor mezelf." ,,Ik zet daar geld voor opzij. En gelukkig ben ik nooit lang ziek. Waar ik me wel zorgen om maak, is het coronavirus. Ik kom bij mensen thuis." ,,Nee. Ik zet het geld liever zelf apart. Ik ben wel benieuwd naar de verplichte verzekering, daar wil ik het nog over hebben met mijn accountant. Mijn pensioen zoek ik later uit. Ik wilde eerst mijn klussen op de rit hebben." ,,Nee. De tarieven staan vast. Eerst volgde ik vijf weken een opleiding en ging ik van alle vrije tijd van de wereld naar veel leren en serieus zijn. Dat was heel goed voor mij. Na twee maanden voelde ik me eindelijk opknappen. Dit werk heeft me veel positiviteit gebracht. Ik werd weer mens." „Gemiddeld 4000 euro bruto per maand, daar moet de belasting nog vanaf." donderdag 7 mei 2020 GO cZZ -JENNIFER PETRIGLIERI Blij mee? Waarom ben je zzp'er geworden? En wat als je ziek wordt? Wil je een arbeidsongeschiktheidsverzeke ring afsluiten? Onderhandel je over je tarief? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd: 28 jaar Aantal jaar werkervaring: 1 Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: mbo 4 Branche: onderhoud reparatie Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 1753 euro netto per maand. „Daar zit ik flink boven. Dat wist ik wel." O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl Vandaag: Johan(28) werkt als storings- en installatiemonteur. Hij werkt tussen de 40 en 50 uur per week als zzp'er voor verschillende bedrijven. Wat verdien je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17