Megavangst in flat: 12,5 miljoen in volgepropte boodschappentassen Caloh Wagoh-baas opgepakt voor moord apetito 7 halen 4 betalen* NIEUWS 13 Exclusieve aanbieding voor lezers van deze krant U kunt kiezen uit ruim 150 maaltijden! Vijftien boodschappentassen afge laden vol met in totaal 255 kilo bankbiljetten trof de Landelijke Re cherche aan in een Eindhovens ap partement. Bij elkaar liefst ruim 12,5 miljoen euro. Het is de op een na grootste contante geldvondst ooit in Nederland. Het enorme bedrag werd vrijdag al aangetroffen in een verborgen ruimte, na een inval aan de Paradijslaan in het centrum van de stad. Een 35-jarige man is aange houden en zit nog zeker twee we ken vast voor verder onderzoek. Hij wordt verdacht van witwassen. In het appartement vond de poli tie ook een geldtelmachine, twee vuurwapens met munitie en een pgp-telefoon - veelgebruikt door criminelen voor anonieme com municatie. Veel wil justitie niet kwijt over de zaak. ,,Het gaat bij dit soort bedragen vrijwel zeker om drugsgeld'', aldus een voorlichter van de Landelijke Eenheid van de politie. De grootste geldvondst ooit werd vorig jaar in een Amsterdams pand gedaan: 12,8 miljoen euro. De rol van de verdachte is voor de buitenwacht nog onduidelijk. Dat hij dat geld zelf verdiende met drugshandel, lijkt niet aannemelijk. Een drugscrimineel zal geen 12,5 miljoen euro van zijn illegale in komsten in zijn eigen omgeving bewaren, denken opsporingsdes kundigen. Mogelijk was de flat simpelweg de opslagplek voor de drugswinst van iemand anders. Een ander scenario is dat de 35-ja- rige betrokken was bij ondergronds bankieren, waarbij cash geld wordt afgegeven. De man van de 12,5 miljoen euro is voor omwonenden een grote on bekende. Ze weten niet eens of hij daadwerkelijk in de flat woonde. De directe buren hoorden en zagen nooit wat. De flateigenaar heeft de verhuur uitbesteed en weet niet wie de huurder was. De tussenper soon reageert niet op vragen van deze krant. Tot december woonden in de flat een paar Indiase mannen. ,,Die gingen elke dag keurig met de fiets naar hun werk'', aldus een buurvrouw. Onopvallend Vijf toegangsdeuren leiden elk naar tien ruime appartementen in het iets duurdere segment. Een bewo ner schat dat de helft voortdurend korte periodes wordt verhuurd, aan onder meer expats. Het verloop is groot. Een nieuw gezicht trekt geen aandacht. Bewoners kunnen parke ren in de ondergrondse parkeerga rage, in hun eigen afgesloten gara gebox. Een ideale plek voor crimi nelen die niet willen opvallen. Het Openbaar Ministerie maakte de aanhouding van de 44-jarige M. gisterochtend bekend bij een nieuwe inleidende zitting tegen de liquidatiebende Caloh Wagoh. Vorige week arresteerde de politie in verband met deze moord al Jack S. en Errol van M.. Volgens het OM heeft zich on langs een getuige bij de politie ge meld die belastend heeft ver klaard over de betrokkenheid van Marciano M., Jack S. en Errol van M. bij de moord op de Belg. Het OM wil dat deze getuige de status van bedreigde getuige krijgt, dat wil zeggen dat hij anoniem blijft voor zijn eigen veiligheid. Hij verklaarde: ,,Een persoon die 'de Belg' wordt genoemd, is in Spijkenisse door Jack, Snow en Marciano opgewacht. Jack en Snow hebben ieder met een vuurwapen op 'de Belg' gescho ten en Marciano heeft toezicht ge houden.'' In november kreeg de inlichtingendienst van de politie al soortgelijke informatie binnen. Zakenman Stefaan Bogaerts werd in september 2017 vermoord in de buurt van een kroeg in Spij- kenisse. In het café aan de Lis straat kwamen veel leden van Ca- loh Wagoh. De politie vermoedt dat Bogaerts, die handelde in con tainers, was terechtgekomen in een conflict over harddrugs en als gevolg daarvan is vermoord. In 2019 werden Jack S. en Errol van M. al aangehouden, nadat bij de vluchtauto door specialisten van de forensische recherche fragmentjes van kleding werden aangetroffen. Deze bleken dna Getuige meldt zich met belastende verklaring bij politie van Jack S. en Errol van M. te be vatten. Destijds werden zij al snel vrijgelaten wegens gebrek aan be wijs, maar door de getuigenis zijn zij opnieuw opgepakt. Het proces tegen leden van Ca- loh Wagoh draait om vijf vol tooide moorden en nog eens zes moordplannen of pogingen tot moord. Het OM ziet in Ridouan Taghi de man die moordopdach- ten gaf aan Caloh Wagoh. Het megaproces loopt door de corona maatregelen vertraging op. Hoe veel, is nog onduidelijk. f i? Advertentie Met de heerlijke maaltijden van apetito is het alsof u thuis uit eten gaat! Lekker voor uzelf óf voor degene voor wie u zorgt natuurlijk. Ontdek nu extra aantrekkelijk het gemak van onze maaltijdservice en betaal bij aankoop van 7 maaltijden slechts 4 maaltijden! U kunt kiezen uit meer dan 150 maaltijden, diverse soepen en desserts. En ook bij een dieet of voedingsgewoonte, bent u bij apetito aan het juiste adres. Onze diëtisten adviseren u bovendien graag! apetito bezorgt al ruim 30 jaar in heel Nederland vriesverse maaltijden aan huis. Zonder kosten en verplichtingen maar mét vaste chauffeurs zodat u altijd een vertrouwd gezicht aan uw deur heeft! Kijk op apetito-shop.nl voor het gehele assortiment. Een suggestie van onze kok: Wilt u meer informatie of bestellen? Ga naar www.apetito-shop.nl/krant of bel gratis 0800 - 023 29 75 Vermeld bij uw bestelling actiecode: 102-krant donderdag 7 mei 2020 GO De Landelijke Recherche deed een van de grootste geldvond- sten in Nederland ooit in Eindho ven: ruim 12,5 miljoen euro aan bankbiljetten in boodschappen tassen. Wout van Arensbergen Eindhoven In elk van de tassen zat bijna een miljoen euro. foto politie De politie heeft dinsdagavond Marciano M. aangehouden op verdenking van de moord op de Belgische zakenman Ste- faan Bogaerts. M. is de voor man van de Haagse afdeling van motorclub Caloh Wagoh. Yelle Tieleman Den Haag 1 Grootmoeders kippannetje Macaronischotel Hutspot met rundvleeshachee Runderlapje in champignonsaus Zalm in Roomsaus Nasi Goreng Varkenshaasje in pepersaus *Bij bestelling van 7 vriesverse a la carte maaltijden ontvangt u de 3 laagst geprijsde maaltijden gratis. Afgebeelde selectie is normaal 49,27 nu 29,37. Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 31 mei 2020. Kijk voor de overige actievooTwaarden op apetito-shop.nl/krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13