Van Dijke reed zich meteen in de bollen O O) CD O Voetballer uit Ovezande zet een punt achter zijn carrière ZEELAND 11 Voor middenvelder begonnen de jaren wel te tellen. ,,Op dinsdag was ik vaak nog aan het herstellen van de wedstrijd op zaterdag.'' Van Zon Mutaties Ovezande Nooit meer trainen, nooit meer die wedstrijdspanning en voorlopig thuiswerken. De coronacrisis heeft een behoorlijke invloed op het leven van Frank Oostdijk. De voetballer van DwO'15 zou na dit seizoen stoppen, maar door het beëindigen van de competitie is de laatste punt achter zijn voetballoopbaan al gezet. Begin vorige maand stapte Oostdijk samen met zijn ploeggenoten van het veld, na een 1-2-overwinning op We- meldinge. Niet wetend dat dit zijn laatste minuten binnen de lijnen zou den zijn. Het zorgt voor een vreemd gevoel. „Gelukkig wonnen we, anders was het nog vervelender geweest. Je stelt je in op een afscheid aan het einde van het seizoen, dan spookt nog heel even door je hoofd dat je mis schien door moet gaan, maar daar stapte ik ook al snel weer van af.'' De 32-jarige verdediger annex mid denvelder speelde in zijn carrière bij verschillende clubs. Begonnen als vijfjarig jochie bij Volharding, twee jaar in de jeugd bij Dauwendaele en dertien jaar eerste elftal bij Nieuw- dorp. De laatste drie seizoenen speelde hij bij de (fusie)club op het dorp, DwO'15. ,,Voetbal is vanaf mijn vijfde zo ongeveer het leukste ding van mijn leven. Maar in december ben ik vader geworden, op zondag ga ik naar thuiswedstrijden van Feyenoord en ook met mijn werk als operationeel manager bij de Zeeuwse Reinigings dienst heb ik het druk. Dan moet je keuzes maken.'' Laatste jaar Drukke dagen en volle weekenden dus, maar ook zijn fysiek zette hem aan het denken. ,,Je krijgt op mijn leeftijd steeds vaker last van pijntjes. Vaak was ik op dinsdag nog aan het herstellen van de wedstrijd op zater dag.'' In oktober van het vorig jaar werd het zaadje om te gaan stoppen geplant. ,,De motivatie om te trainen werd steeds wat minder, vooral door de fysieke ongemakken. In december wist ik zeker dat dit mijn laatste jaar ging worden.'' Hoewel Oostdijk altijd woonachtig is geweest in Ovezande, bracht hij dus een groot deel van zijn seniorentijd door bij Nieuwdorp. Hij koestert de mooie herinneringen. ,,Daar heb ik al les meegemaakt, promoties en degra daties. Het kampioenschap daar is een hoogtepunt, maar een wedstrijd in de nacompetitie tegen Arnemuiden was ook wel heel bijzonder. Dat leeft enorm. We gingen door na penalty's. De betrokkenheid is heel mooi. Nieuwdorp is echt een warme club.'' Maar ook bij DwO'15 kende hij in de afgelopen jaren mooie momenten. Zo werd er vorig jaar een periodetitel ge wonnen door de ploeg van Marvin Paauwe. ,,Dat is nog nooit gebeurd hier, dus dat was wel echt mooi om mee te maken.'' Ik kon er altijd slecht tegen als spelers een kwartier na een nederlaag de muziek aandeden Dat hij na al die jaren weer terug zou keren op het dorp, was eigenlijk het gevolg van een soort belofte die hij had gedaan toen hij nog jeugdtrai ner was bij de club. ,,Veel van de jon gens die nu in het eerste spelen heb ik in de jeugd training gegeven. Toen heb ik gezegd dat ik graag met ze in het eerste zou willen spelen, maar dan moest ik zelf ook nog wel wat kunnen. Drie jaar geleden was een goed mo ment, kon ik ook lekker op het fietsje naar de club.'' Een keuze maken tussen DwO'15 - ontstaan na een fusie tussen SVD en Volharding - of Nieuwdorp kan hij niet. Oostdijk weet wel dat hij het spelletje ontzettend gaat missen. ,,Vooral de zaterdagen, dat is toch een voetbaldag. De wedstrijdspanning en het competitieve, maar ook het samen als team iets willen bereiken." Het willen winnen is er bij de linksbenige speler dan ook nooit uitgegaan. ,,Ik denk zelfs dat het met de jaren erger is geworden. Ik kan heel slecht tegen mijn verlies, dan ben ik niet te genie ten. Ik kon er altijd slecht tegen als spelers een kwartier na een nederlaag de muziek aandeden, terwijl ik nog chagrijnig was. Het is pas gezellig als je wint.'' Het seizoen was nog maar net begon nen toen Mick van Dijke alweer in zijn remmen moest knijpen. De 20-jarige Noord-Bevelander was met zijn twee lingbroer Tim net overgestapt naar de opleidingsploeg van Team Jumbo Visma. Het had een mooi debuutjaar moeten worden, met meerdere aan- sprekende koersen op de planning, maar daar is tot nu toe nog maar weinig van terecht gekomen. Eén keer kwam Mick van Dijke slechts in actie, maar tijdens die wedstrijd liet hij wel direct zijn visitekaartje achter. Zaterdag 29 februari; het lijkt al jaren achter ons te liggen. We leefden in een heel andere wereld, waarin sport de normaalste zaak van de wereld was. Mick van Dijke reed die dag zijn eerste wegwedstrijd van het seizoen, tevens zijn eerste koers op de weg in het shirt van Jumbo-Visma Develop ment Team. ,,Dat was ook meteen mijn enige wedstrijd dit seizoen en mijn hoogtepunt", zegt hij. Het opleidingsteam van de grootste wielerformatie van Nederland had tij- dens de Craft Ster van Zwolle, de ope- ningsrit van de Topcompetitie, een prima dag. ,,We eindigden met drie man bij de beste vijftien. Zelf werd ik veertiende'', vertelt Mick van Dijke. En daar bleef het niet bij voor de jonge Zeeuw. „En ik pakte ook nog de bolletjestrui." Smaakt naar meer, zou je zeggen. En dat gevoel had 'y i Van Dijke ook. „Ik wil niet -C zeggen dat ik een perfectio- sraw-, nist ben, maar ik had wel het gevoel dat het beter kon", geeft hij aan. ,,In Zwolle reed ik goed, maar ik merkte ook dat ik wat ervaring miste ten opzichte van andere renners en daardoor wat foutjes maakte..'' Dat maakte het extra zuur dat er iets meer dan twee weken later een streep door de maanden daarop ging. ,,Je kunt dan geen vervolg geven aan die ene wedstrijd.'' Van Dijke mist door de co ronacrisis een aantal grote koersen. ,,Parijs-Roubaix voor beloften bijvoor beeld. Of het Nederlands kampioen schap mountainbiken, waar ik mijn ti tel wilde verdedigen. En daarna het NK tijdrijden en het NK op de weg.'' Meer dan trainen zit er nu even niet in. Dat doet hij samen met zijn twee lingbroer Tim of helemaal alleen. ,,En we hebben bij Jumbo Visma de E-races. We nemen het virtueel tegen elkaar op. Die wedstrijden worden uit gezonden op onze website, AD.nl en andere platformen.'' Wat Van Dijke het meeste mist, is het ontdekken van nieuwe plekken. ,,Normaal kom ik op de fiets in verschillende landen. Nu zie ik tijdens het trainen steeds dezelfde wegen. Dat wordt wel saai.'' woensdag 6 mei 2020 GO 1 Noa van Zon (foto) speelt komend sei zoen voor Swift. De korf balster uit Goes komt over van Togo. Swift speelt op het veld in de hoofdklasse en is in de zaal overgangsklas- ser. ,,Ik wil kij ken waar mijn plafond ligt'', legt Van Zon uit. ,,Het is een goed moment, met kansen om mezelf verder te ontwikke len.'' Veel Zeeuwse amateurvoet ballers stappen deze zomer over naar een andere club. Op de website van deze krant staat een over zicht van de mutaties, dat te vinden is op www.pzc.nl/ amateurvoet bal. Zelf een overschrijving doorgeven? Stuur dan aub een mail naar sport@pzc.nl. Oostdijk kan echt niet kiezen tussen Nieuwdorp en DwO'15 Daniel Wissel Frank Oostdijk bij het logo van zijn club. „Vooral de zaterdagen ga ik missen, dat is toch een voetbaldag.'' foto johan van der heijden -Frank Oostdijk (32) Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 12: wielrenner en mountainbiker Mick van Dijke. Daniel Vervelde Colijnsplaat V** 1 Ca» a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39