JONG IN VLISSINGEN 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Marit Koets (15) uit Vlissingen. ,,Ja, ik volg @NOS op Instagram en ik kijk Zondag met Lubach. Ik vind dat zij op een heel leuke ma nier het nieuws behandelen. Mijn ouders zetten ook weleens het journaal op of ze kijken naar Om roep Zeeland. Zo krijg ik wel wat mee, maar het is niet dat ik dage lijks een krant lees." ,,Ik ben trots op Zeeland, hoewel er in het nieuws vaak gedaan wordt alsof we er niet toe doen. Ik vind het leuk om een dagje naar een grote stad te gaan, maar ik moet er niet aan denken om er te wonen. Ik zou veel liever op het platteland wonen." „Eigenlijk alleen uitgaansgele genheden voor jongeren. Om uit te gaan op het Bellamypark in Vlissingen moet je 17 jaar of ou der zijn, dus daar kan ik niet naartoe. We moeten naar Dom burg en dat is zo'n gedoe met ver voer." ,,Ja, ik vind het hier echt prima. Ik zou later het liefst in het stillere stuk van Zeeland wonen. Daar kan ik mijn droom van een die renkliniek op een groot stuk land waarmaken, terwijl ik toch in de buurt ben van familie." ,,Ik vind het wel prettig om die coachrol in het veld te hebben en om bijvoorbeeld de warming-up te leiden. Dat is volleybal. Maar ook daarbuiten bepaal ik graag zelf wat ik doe. Ik laat me niet graag vertellen wat of hoe ik iets moet doen, zeker niet als ik het ergens niet mee eens ben." ,,Ik sport veel: ik rijd paard, ik volleybal en ik loop hard. Maar ik ben ook bezig met fotografie. Tij dens een vakantie in Cyprus had ik de camera van mijn vader bij me en ontdekte ik dat ik het heel leuk vind om te doen. Inmiddels heb ik mijn eigen digitale spie gelreflexcamera en de foto's die ik mooi vind, post ik op mijn In- stagrampagina: @picturesbyma- rit." ,,Nou, ik heb geen fotocursus ge volgd ofzo. Ik heb het mezelf aan geleerd met behulp van filmpjes en een vriend heeft ook veel uit gelegd. Ik probeer gewoon van al les uit. Ik speel graag wat met de scherptediepte. Landschapsfoto grafie vind ik leuk, maar ook por tretten, close-ups en sportfoto- grafie. Op dat laatste moet ik nog wel oefenen." ,,Vroeger wilde ik altijd professi oneel springruiter worden, maar de kans is heel klein dat dit gaat gebeuren. Ik wil in elk geval iets met het buitenleven, met dieren. Ik twijfel nog of ik universiteit of hbo wil gaan doen. Uiteindelijk zou ik graag veearts worden, met een eigen kliniek op een groot stuk land. Of anders zou ik een leidinggevende functie willen op een grote boerderij." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Anderhalve meter Stelt niemand zich de vraag waar die 1,5 meter afstand-regel van daan komt? Wat het nut van die 1,5 meter is? Ik heb daar nog geen logische verklaring voor gezien. Zelfs al is de reden dat Covid-19 zich bij hoesten of niezen maxi maal 1,5 meter kan verspreiden (en dat weten we dus nog hele maal niet), waarom moeten ge zonde mensen dan 1,5 afstand tot elkaar bewaren? Dat is zoiets als alle niet-rokers verbieden dat ze roken. Is het niet logischer dat als iemand koorts krijgt, gaat hoesten, nie zen (kortom ziek wordt), deze meteen getest wordt op covid-19 en indien positief in quarantaine gaat? Dan kan die zogenaamde 1,5 me ter-economie ook van de baan. Patrick de Roover, Hulst Intensive care In het artikel over de intensive care van het Adrz (25 april) trof mij in het bijzonder de uitspra- ken van dr D. P. Verbiest (me disch hoofd van de ic): ,,Ik kan op een A4'tje beschrijven hoe je een dergelijke patiënt moet behan delen. Het gebeurt wel vaker dat het hier spannend is, maar wij zijn getrainde soldaten." Onder leiding van Generaal Ver biest, werd mijn echtgenoot in 2009 opgenomen met het H1N1- virus. Hierna zijn wij tien jaar 'te gast' geweest in het Adrz. Door de deskundigheid van alle be trokken artsen en 'getrainde sol daten' van het Adrz heeft Piet tien bonusjaren gekregen. Chapeau aan allen van het Adrz. Bedankt voor de tien bonusja ren. Ik kan en wil jullie niet ver geten! Chapeau hoe jullie nu met zijn allen en de teruggekeerde pensionado's in deze bizarre tijd het 'hoofd boven water kunnen houden'! Jullie stonden en staan paraat als getrainde soldaten met een flinke dosis empathie! Mary Ch. Sterrenburg, Goes Zorgverleners Het is een goede zaak om in deze moeilijke wereld aandacht te ge ven aan de mensen die in de zorg hun best doen de zieke en zwak kere medemens bij te staan. Tal loze berichten zien wij in de me dia die op een of andere manier de zorgverleners een hart onder de riem steken en terecht. Toch is het opvallend dat er van- uit de samenleving en de media weinig aandacht wordt geschon ken aan de zorgverleners die zich inzetten voor begeleiding van mensen met een verstande lijke beperking. Leg aan deze doelgroep maar eens uit waarom zij geen bezoek mo gen ontvangen, niet naar huis mogen, niet naar buiten gaan en niet naar hun dagbesteding kun nen. Dat geeft deze zorg een ex tra, niet te onderschatten di mensie. Toch presteren zij het de zorg zo goed mogelijk in te vullen. Dat verdient naar onze mening net zo veel aandacht en waarde ring. Wie de schoen past Fam. Collet, Kloosterzande woensdag 6 mei 2020 Marit Koets Vlissingen Geboortedatum en plaats: 19-12-2004 in Vlissingen Woont met: moeder en stief vader in Vlissingen en in West-Souburg met vader Huisdieren: twee katten, twee konijnen en kippen School: Scheldemond Col lege, vwo 3 Hobby's: fotografie, volleybal, paardrijden, hardlopen Bijbaantje: op de manege en als oppas Verliefd: nee 'Ik zou later het liefst in het stillere stuk van Zeeland wonen' Volg je het nieuws? Hoe kijk jij naar Zeeland? Wat mis je hier? Blijf je in Zeeland wonen? M Marit Koets ut Vlisingen expe rimenteert graag met fotografe ren. FOTO BOAZ TIMMERMANS Petra van Namen Je bent ook aanvoerder in je volleybalteam. Dus leidinggeven trekt jou wel aan? Hoe besteed je jouw vrije tijd? Dus jij bent een natuurtalent? Weet je al wat je na het vwo wil doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37