"«SHI- >44 Ooievaar geboren in nieuw nest De Mikke 7 u DRIVE-THRU 'S-GRAVENPOLDER 'i£J iïüi Een klassieke motor rijdt de drive-thru in 's- Gravenpolder op. De bestuurder bekijkt rustig het aanbod. ,,Oh, zijn jullie open tot vijf uur? Dan komen we straks nog een keer. We nemen nu eerst een ijsje." Het terrein van Traas ongediertebestrij ding is dinsdag voor de ge legenheid omge bouwd tot een drive- thru. Een plek waar je vanuit de auto wat te eten of te drinken kan bestellen. Aan de ene kant het ter rein oprijden, je keuze maken uit het aanbod, en aan de andere kant via de benzinepomp weer weg. Owe Otten van de Krokante Krab in 's-Gravenpolder staat sa men met zijn dochter Linde spare- ribs, saté, nasi en bami te verko pen. ,,Het is de tweede keer dat we hier staan", vertelt Otten. ,,En we gaan dit vaker doen." Hij vindt het leuk en de aanloop is ook best goed. De mond-tot-mondreclame en Facebook hebben hun werk ge daan. Naast Otten staat Levina Maas van Levi's in Heinkenszand met foodtrucks met belegde broodjes en broodjes hamburger. En het rijtje wordt afgesloten door Kees Griep uit Krabbendijke met zijn ijscokar. Een vaste klant van Griep komt aangereden. Vanuit Yerseke naar Ik kwam hier wekelijks om lunches te verzorgen voor grote groepen. Nu doe ik thuiscatering - Owe Otten 's-Gravenpolder voor een broodje hamburger en een ijsje. ,,Als Kees komt, komen wij ook", lacht hij. ,,We hebben allemaal onze ei gen klantenkring", zegt Otten. De drie ondernemers zijn min of meer toevallig bij elkaar gekomen, de verbindende factor is Traas. Dit bedrijf deed altijd zaken met de verschillende ondernemers, maar dat is nu helemaal stilgevallen door corona. Festivals En zo ontstond het idee om op het terrein spullen te verkopen. Want alle drie worden ze flink getroffen door de crisis. ,,Ik had in maart mijn agenda helemaal vol staan", zegt Otten. ,,Maar dat gaat alle maal niet door." ,,Ik sta in deze tijd normaal op allerlei festivals", zegt Levina Maas. ,,Dat gaat allemaal niet door." Ook Griep zou op ver schillende evenementen staan. ,,Dit compenseert het een beetje", zegt hij. Otten kijkt daarbij wat bedenkelijk. Normaal verzorgt hij de catering van grotere bijeen komsten en vergaderingen. ,,Ik kwam hier wekelijks om lunches te verzorgen voor grote groepen. Nu doe ik thuiscatering." ,,Heeft u hamburgers?", vraagt een man aan Otten. ,,Nee", zegt hij. Die staan verderop. Ik heb wel saté." Dat is ook goed, en Otten gaat aan de slag met twee porties saté met nasi erbij. Bij Maas staat intussen ook een vaste klant. ,,Ik hoef eigenlijk niet meer te zeggen wat ik wil", zegt ze. Even later steekt Levina Maas een visnet naar buiten met daarin een zakje met een broodje preparé. Het loopt lek ker met auto's. Soms verschijnt een fietser. Allemaal op zoek naar wat te snacken of een makkelijke maaltijd. ,,Hoeven we niet te ko ken." Damesmode moederdag kadobon 50.00 #-"* - Wie de komende tijd door Park Toor- envliedt wandelt, kan getuige wor den van een intiem natuurverschijn sel. Twee volwassen ooievaars wisse len zo nu en dan van wacht over hun nest. Wie goed kijkt, ziet héél soms een vleugeltje ofbekje boven de rand verschijnen. ,,Het is voor ons bijzon der dat dit nest op het terrein van De Mikke staat", zegt Coby Louwerse van De Mikke. ,,Het zijn wilde ooie vaars, die hier jaren geleden begon nen te nesten. Het vrouwtje komt hier al zeven jaar." Ze bracht er sindsdien elk jaar j on- gen groot, behalve vorig jaar. Toen ging het mis, omdat het nest door de wind uit een boom was geblazen. De gemeente zocht mee naar een oplos sing, en die werd gevonden: in ja nuari werd er een nieuw, stabiel nest voor de dieren neergezet. ,,Een paar dagen later zat het vrouwtje erop en zes weken geleden zagen we ook het mannetje weer. Aan de ringen kun nen we aflezen dat zij uit Zwolle komt. De huidige vader is het tweede mannetje met wie we haar hebben zien paren." Ooievaars leggen gemiddeld drie tot vijf eieren per broedsel. Volgens Louwerse is het dus goed mogelijk dat dit verhaal nog een staartje krijgt. ,,We hebben tot nu toe één kopje bo ven de nestrand uit zien komen, maar misschien liggen er meer eieren in. We proberen er foto's van te maken, maar dat is lastig omdat het nest zo hoog is. Het is dus even afwachten." woensdag 6 mei 2020 WA Levina Maas reikt de klant een broodje aan op de drive-thru in 's-Gravenpolder. foto johan van der heijden 'Hoeven we niet te koken' Melita Lanting 's-Gravenpolder t. w.v nu voor 40. 00 Beschuit en muisjes staan klaar bij vogel- en zoogdierenopvang De Mikke, want er is een ooie vaar geboren. Voor beheerder Coby Louwerse is dat een grote opluchting. ,,Vorig jaar mislukte het." Myrthe Prins Middelburg De jonge ooievaar is vanaf de grond lastig te zien, omdat het nest zo hoog is. foto marcel klootwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35