SS? Lianne de Nooijer: Juist nu moet je aan je gezondheid werken Bevrijdingsconcerten Beiaardiers spelen één van Shaffy's meesterwerken ,,Juist in deze tijd is het belangrijk om aan je gezondheid te werken", zegt Lianne de Nooijer van Fit ness De Driehoek in Serooskerke (W). Natuurlijk, ook nu het coro navirus rondwaart, kun je buiten een rondje hardlopen, fietsen of wandelen om in beweging te blij ven. ,,Maar niet iedereen kan daar de motivatie voor opbrengen", weet De Nooijer. ,,Mensen heb ben een steuntje in de rug nodig. Daarom komen ze naar de sport school. Sommige leden lijden aan diabetes: door krachttraining hebben ze minder klachten of hoeven ze geen medicijnen meer te gebruiken. Juist die mensen hebben baat bij training, omdat ze een kwetsbare doelgroep zijn." Sportscholen proberen hun le den fit te houden door online les sen te verzorgen of door materia len uit te lenen. Maar ze willen zo snel mogelijk de deuren van hun centra weer openen. ,,Mensen missen hun wekelijkse routine, en de gezelligheid van het samen sporten", weet Marco Schroevers, mede-eigenaar van drie sport scholen in Vlissingen en Middel burg. Schade De Nooijer vreest voor gezond heidsschade op lange termijn als de sportscholen nog lang dicht moeten blijven. Schroevers deelt die mening: ,,Mensen zitten veel thuis, eten slechter en bewegen minder. Bovendien vraag ik me af of ouderen nog durven te komen als we weer open gaan. Hoe langer dit duurt, hoe groter de afstand tot de sportschool." Stress De Vereniging van Exclusieve Sportcentra kaartte het probleem begin deze week aan in een pagi nagrote advertentie in het AD. De lockdown zou voor stress en een ongezondere leefstijl zorgen. Sportcentrum Delta, met vesti gingen in Terneuzen en Hulst, is één van de sportscholen die bij de vereniging is aangesloten. ,,Veel coronapatiënten die op de inten sive care belanden hebben een te hoog vetpercentage. Het zijn mensen die onze begeleiding en coaching hard nodig hebben. Ze springen niet uit zichzelf op de racefiets", weet eigenaar Robbert de Moor. ,,We zijn erop ingericht om deze mensen weer veilig te la ten sporten." Hoe langer dit duurt, hoe groter de afstand tot de sportschool Sportscholen dreigen in de fi nanciële problemen te komen als ze nog lang dicht moeten blijven. Ze moesten contributie incasse ren om het hoofd boven water te houden. Ze konden in veel geval len rekenen op begrip, maar een deel van de sporters zegde het lid maatschap op. ,,Dit moet niet lang meer duren, anders vallen bedrij ven om", zegt Schroevers. De sportschooleigenaren zijn druk bezig om hun bedrijf klaar te maken voor heropening. De fit nessapparaten staan verder uit el kaar, de kleedkamers zijn afgeslo ten, schoonmaakmiddelen staan paraat, en er zijn looproutes ge maakt. Via een app kunnen leden zich aanmelden om in tijdsblok ken te trainen. Ze volgen met deze maatregelen het protocol dat de branchevereniging heeft opge steld. Schroevers: ,,We kunnen geen Zumba-lessen meer geven aan groepen van 25 man, maar met aanpassingen is het mogelijk om op een verantwoorde manier te sporten." It I woensdag 6 mei 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 en 5 Lianne de Nooijer van Fitness De Driehoek in Serooskerke (W) wil weer aan de slag. foto dirkjan gjeltema Sportscholen willen open Duizenden Zeeuwen moeten al bijna twee maanden hun weke lijkse sportuurtjes missen, omdat de fitnesscentra dicht zijn. Sportschooleigenaren wil len hun leden zo snel mogelijk weer aan het trainen krijgen. Cornelleke Blok Serooskerke (W) - Marco Schroevers, mede eigenaar van drie sportscholen Kijk op de site bij /video Sportscholen willen weer open

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29