CORONAVIRUS Route uit crisis geschetst JOL Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen Walcheren Politie pakt anti-lockdown- activisten op Rode Kruis tuigt groot ste hulp actie sinds 1953 op Het kabinet wil bovenal perspec tief bieden aan burgers die zuch ten onder de coronamaatregelen, stellen ingewijden. Tijdens een persconferentie vanavond zullen premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Zorg) naast enkele versoepelingen ook een soort 'routekaart' uit de coronacrisis schetsen. Het wachten op een vaccin kan immers nog één tot anderhalfjaar duren, dus wil het kabinet schet sen hoe er gaat worden gewerkt aan een 'nieuwe samenleving' tot dat moment. Een vastomlijnd plan is het nog niet, maar vakmi nisters moeten met branchever enigingen en sectoren gaan broe den op plannen waarmee beetje bij beetje coronamaatregelen kun nen worden versoepeld. Op enig moment moet het offi ciële advies om 'zoveel mogelijk thuis te blijven' veranderd wor den in 'blijf thuis bij gezondheids klachten'. De meest concrete maatregel zou vooralsnog het her openen van terrassen en strand tenten per 1 juni zijn. Kappers en enkele andere contactberoepen zoals masseurs en nagel- en voet verzorgers zouden volgende week alweer aan het werk kunnen. Daarmee komt de heropening dus eerder dan 20 mei, de datum tot wanneer de meeste coronamaat regelen gelden. Opvallend genoeg is dat waar schijnlijk zonder het verplichte gebruik van mondkapjes. Het Outbreak Management Team (OMT), dat het kabinet adviseert, heeft onderzoek gedaan naar de noodzaak van dat beschermings middel, maar heeft geen uitge sproken oordeel neergelegd als het gaat om contactberoepen. ,,Er zijn net zoveel argumenten voor als te gen", zegt een ingewijde. Minder afstand Eerder raadden het kabinet en het OMT het gebruik van mondkapjes nog expliciet af, omdat burgers daardoor geneigd zouden kunnen zijn om minder afstand te houden dan de voorgeschreven 1,5 meter. Die strakke lijn wordt losgelaten. Wie liever een mondkapje draagt, kan dat doen. Maar bijvoorbeeld kappers die geen mondkapje heb ben of willen dragen, mogen als nog open. P3 woensdag 6 mei 2020 Nieuwsmedia Op de arbeidsmarkt zijn vooral jongeren het slachtoffer van het jk coronavirus. Ze verliezen hun baantje, of draaien veelminder betaalde uren. Sommigen hebben geluk en vinden ander W werk. Maar velen niet. Neem Mellanie Hoogerland. Zij verdiende lekker bij op de receptie en in de winkel en het café van de HZ, waar ze de opleiding pabo volgt. De school is dicht en Mellanies inkomsten zijn verdampt. Met goud zit je altijd goed P16 Demonstranten wilden richtlijnen van burgemeester Den Haag niet opvolgen P7 Terrassen mogelijk 1 juni open Het kabinet neigt ernaar en kele coronamaatregelen terug te schroeven. Zo overweegt premier Rutte cafés en restau rants vanaf 1 juni hun terrassen te laten openen. Kappers kun nen waarschijnlijk volgende week alweer aan het werk. Tobias den Hartog Den Haag 18°C Zonnig pzc.nl lenteweer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 ZEELAND 2 P3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1