met mondkapje in stadion? II mmo 19 voor problemen bij ploegen: wie rijdt waar de komende maanden? Geen start in Dokkum én maar vijf etappes Van Vliet wil Amstel Gold Race met Van der Poel en Dumoulin BINCKBANK TOUR om hoe de pandemie zich ontwik kelt. De UCI maakt de kalender, maar overheden beslissen of wed strijden doorgaan. Al ben ik er wel van overtuigd dat de Tour gereden wordt. Iedereen weet dat organisa tor ASO en de Franse overheid nauw met elkaar in contact staan.'' De rest van de wedstrij den wordt in de plannen van de UCI gereden van 1 augustus (Strade Bianche) tot 31 oktober (Ronde van Lombardije). In totaal 129 wedstrijddagen, zelfs in Canada en China. Voor alle WorldTour-ploegen, die tussen de 27 en 31 renners onder contract heb ben staan, wordt het een onge kende puzzel. ,,Waar het voorheen te combineren was, zullen we nu keuzes moeten maken'', zegt Marc Reef, ploegleider bij Sunweb. ,,We zullen nog specifieker moeten fo cussen. Of de Vuelta, of de Giro of de klassiekers. Ook is het nog steeds een vraagteken of we ons kunnen voorbereiden met trainingskam pen en hoogtestages.'' Wat niet is veranderd, is de ambi tie van Jumbo-Visma om de Tour te winnen. Zeeman: ,,Met dit team leggen we de lat hoog.'' De Tour is voor hem misschien nog wel het makkelijkste vraagstuk. Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin blijven de kopmannen en de kans is groot dat zij dezelfde renners meekrijgen zoals Wout van Aert en Laurens De Plus. ,,De Tour, dat verandert niet zo veel. Al zullen we heel goed kijken hoe iedereen door deze tijd heen komt. Waarschijnlijk zal het bete kenen dat renners veel vanuit de training moeten doen om op topni veau te komen'', zegt Zeeman. ,,Bij een normale Tour hebben renners al een half seizoen gedraaid. Voor de voorbereiding komen er nu veel vragen bij. Zijn we al in staat om te reizen? Is het voor een Nederlander Niet in vaste structuren denken, want alles verandert. Maar ook alles kan GOEDE DATUM' al mogelijk om ergens een hoogte stage af te werken? Het belangrijk ste is om niet in vaste structuren te denken, want alles verandert. Maar ook alles kan. Dus als we de Tour in Nederland moeten voorbereiden, doen we dat met alle liefde.'' De kalender heeft vooral hoop aangewakkerd. Eindelijk weer wed strijden in het verschiet. Zeeman: ,,Wat we in 2020 meemaken over stijgt alles, maar ik ben heel blij dat er uitzicht is op wedstrijden. Dat mensen op de bank of langs de kant van de weg naar topsport kunnen kijken. Want dat is de kern van pro fessionele sport: atleten die zich kunnen laten zien aan het publiek. Dan moeten wij niet ouwehoeren dat we de voorbereidingen niet kunnen doen zoals altijd.'' van de omloop, zou het misschien 25 procent kunnen worden." Verantwoordelijkheid ,,Wedstrijden met publiek in een anderhalvemetersamenleving? Ik wil graag meewerken, maar heb echt geen idee hoe we dat moeten doen", zegt algemeen directeur Bij voetbal horen emoties. Hoe houd je die in toom? Cees Roozemond van SC Heeren veen. ,,We kunnen natuurlijk wel 5000 mensen uitnodigen in het Abe Lenstra Stadion (dat een capa citeit heeft van 26.500, red.). Maar moeten ze in de rij staan om naar binnen te komen?" Bij SC Heerenveen zijn ze er nog niet mee bezig. ,,Als het straks moet, dan moet het. Dan moeten we er een oplossing voor vinden. Maar zoals het nu staat, vind ik dit een verantwoordelijkheid waarvan je je moet afvragen of je die als club moet willen nemen." In het verlengde daarvan stelt Wouter Gudde van FC Groningen voor om het collectief op te pakken. Dat is alleen nog niet zo makkelijk, voorspelt Frank van Mosselveld van RKC. ,,Bij voetbal horen emoties. Hoe houd je die in toom? Ik ben be nieuwd of we als clubs met een eenduidige oplossing kunnen ko men." Ook Willem II-directeur Martin van Geel heeft er een hard hoofd in dat het stadion is aan te passen aan een anderhalvemetersamenleving. ,,Kijk alleen al naar de capaciteit", zegt hij. ,,Willem II heeft elfdui zend seizoenkaarthouders. Als je anderhalve meter afstand wilt hou den in het stadion zijn er driedui zend plekken. Wie mag dan aanwe zig zijn? Het is zo goed als onuit voerbaar. We laten ons graag ver rassen met een creatieve oplossing. Voorlopig is het spelen zonder pu bliek of spelen zonder restricties". woensdag 6 mei 2020 GO ROTTERDAM De inge korte BinckBank Tour zal in 2020 niet starten vanuit Dokkum. De etap pekoers door Nederland en België vindt op de nieuwe kalender van de UCI plaats van 29 sep tember tot en met 3 ok tober en telt vijf in plaats van zeven etap pes. De geplande Grand Départ in Friesland wordt naar 2021 door geschoven. Koersdirec- teur Rob Discart is erg tevreden met die nieuwe datum. ,,In de nieuwe najaarskalender is er voor elke koers zicht baar meer concurrentie dan in een normaal jaar. De BinckBank Tour valt dan wel samen met de Waalse Pijl, wij mikken met de aard van onze koers toch meer op de renners van de vlakkere klassiekers, de flan- driens. Die kunnen nu bij ons al aan de slag, kort voor de eendagskoer- sen later in oktober.'' De organisatie van de BinckBank Tour overlegt de nieuwe parcours- plannen met de diverse start- en aankomst plaatsen en maakt dan een nieuwe startplaats voor de editie van 2020 bekend. Zonder de start in Dokkum wordt het voor de wielerkara- vaan makkelijker om sneller richting Zuid Nederland en België af te zakken. A Mike Teunissen juicht op de achtergrond: Dylan Groenewe- gen, zijn kopman, wint in de Ronde van Zeeland. foto cor vos - Merijn Zeeman ROTTERDAM Amstel Gold Race-directeur Leo van Vliet is blij met zijn datum (10 okto ber) op de nieuwe wielerkalen- der. Hij hoopt nu dat de groot ste Nederlandse wielerster- ren, Mathieu van der Poel én Tom Dumoulin, allebei aan de start verschijnen. De laatste weken had Van Vliet direct con tact met UCI-voorzitter David Lappartient en hij wilde per se dat zijn koers in oktober verre den zou worden. Hoe verder in het jaar, des te groter de kans dat de coronacrisis onder con trole is. Van Vliet: ,,We hebben een goede datum te pakken. Luik-Bastenaken-Luik wordt een week eerder verreden, de Ronde van Vlaanderen en Parijs - Roubaix in de weken erna. Met eerst de kasseien en dan de Amstel, twijfelen renners vaak. Maar met Vlaanderen en Rou- baix erna kan Mathieu van der Poel gewoon bij ons rijden. En als Tom Dumoulin goed uit de Tour en de WK komt, kan hij ook meedoen.'' Wordt het zo ook in Nederland straks? Fans op de tribune met een mondkapje?. foto getty - Frank van Mosselveld (RKC Waalwijk)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19