#4 Drive-in op parkeerterrein of ïl 18 Nieuwe bomvolle kalender van de UCI zorgt Kort Nadal richt zich op Australië Ronaldo terug bij Juventus Werner staat in de wacht EK Boedapest een jaar later Quote van de dag Guard Voetbal Voetbal Met de nieuwe UCI-kalender worden klassiekers en grote ronden tegelijk verreden. Voor wielerploegen begint nu het puzzelen: welke renners rijden welke wedstrijden? 'Lionel Messi kan nog zeker 5 tot 7 jaar mee. Hij verzorgt zijn lichaam heel goed'. Rafael Nadal (33, foto) houdt er serieus reke ning mee dat de Australian Open in januari pas weer het eerste toernooi wordt. ,,Ik hoop dat we voor het einde van het jaar nog de baan op kunnen, maar ik denk het niet'', zei de Spaanse nummer 2 van de wereld. De US Open en Roland Garros staan gepland voor het najaar. ,,Maar ik ben in mijn hoofd al be zig met de Australian Open. Ik denk dat het tennisjaar 2020 verloren is.'' Cristiano Ronaldo is maandag teruggekeerd in Italië. De steraanvaller van Juventus was bijna twee maanden in zijn geboorteland Portugal, waar hij verbleef tijdens de lock- down vanwege het coronavirus. De 35-jarige voetballer speelde op 8 maart zijn laatste wedstrijd voor de 'Oude Dame', dat duel le verde een 2-0 overwinning op tegen Inter- nazionale. Liverpool heeft meer tijd nodig om te be slissen over het aantrekken van de Duitse aanvaller Timo Werner (24, foto). De En gelse club van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum heeft aan de zaakwaarnemer van de spits van RB Leipzig laten weten eerst de gevolgen van de coronacrisis af te willen wachten. Werner kan dankzij een clausule in zijn contract Leipzig komende zomer voor 60 miljoen euro verlaten. De Europese kampioenschappen in Boeda pest zijn opnieuw op de agenda gezet. De wedstrijden worden nu volgend jaar van 10 tot en met 23 mei in de Hongaarse hoofd stad gehouden. De EK zwemmen stonden oorspronkelijk van 11 tot 24 mei geprogram meerd, maar werden als gevolg van het coro navirus al opgeschoven naar augustus. Ook dat bleek geen realistische inschatting, waardoor besloten is in 2020 geen EK te houden, maar pas in 2021. KALENDER De nieuwe UCI WorldTour m De nieuwe kalender was nog geen uur bekend of Merijn Zeeman, sportief directeur bij Jumbo-Visma, kreeg een berichtje van Dylan Groenewegen. De topsprinter voelt de bui al hangen nu de Giro gelijk tijdig wordt verreden met de klas siekers. Niet dat Groenewegen dit jaar zelf ambities heeft in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Maar Mike Teunissen, zijn lead out in sprints, des te meer. Zeeman: ,,Nu wedstrijden samenvallen, zul len we flexibel moeten kijken. Want ik snap ook wel dat Mike zelf de klassiekers zal willen rijden.'' Toch leek het vooral dat lichte eu forie gisteren door het wielerpelo- ton golfde toen wielerbond UCI de wedstrijdkalender voor 2020 be kend maakte. Ondanks de corona crisis wordt op 1 augustus het sei zoen hervat met Strade Bianche. ,,Maar hoe realistisch is deze kalen der?'', vraagt Zeeman. ,,Het gaat er Naar het voorbeeld van de Deense club FC Midtjylland vanuit de auto op het industrieterrein naast het stadion van PEC Zwolle een wed strijd op een groot scherm bekij ken? Het is één van de ideeën van een groep directieleden, sponsoren en supporters van de club uit Overijs sel, waar ze al brainstormen over wedstrijden in de anderhalveme- tersamenleving. ,,Het is op dit mo ment verre van concreet, maar stel dat we er straks definitief mee te maken krijgen, dan zijn we alvast een beetje voorbereid", zegt voor zitter Adriaan Visser. Stel dat clubs straks weer suppor ters mogen verwelkomen, hoe gaat dat er met social distancing uitzien? De drive-in kwam al voorbij, waar bij het geluid uit honderden auto's op de parkeerplaats wellicht een stukje verderop door de stadions peakers galmt. De nummer 15 van de eredivisie sluit niet uit dat er straks een coronabeschermpakket ligt op die stoeltjes als die ooit weer bezet mogen worden. Een mond kapje met het clublogo; in Zwolle houden ze er al serieus rekening mee. Toch blijkt uit een rondgang van deze krant, dat eredivisieclubs vooral nog met veel vragen zitten. Bijvoorbeeld bij Heracles. „We heb ben in ons stadion gezeten, rondge keken en ons afgevraagd wat we kunnen doen", zegt algemeen di recteur Rob Toussaint. „Moeten alle fans mondkapjes op? Kunnen ze dan wel dichter bij elkaar zitten? Hoe gaat het als er gescoord wordt, houden mensen dan afstand of vliegen ze elkaar in de armen. We weten niks", zegt hij. „Als suppor ters echt anderhalve meter afstand moeten houden, kunnen we het stadion voor 18 procent vullen. Met iets meer creativiteit en het gebruik woensdag 6 mei 2020 TENNIS VOETBAL VOETBAL ZWEMMEN GO Basketbalclub Donar heeft in de Canadees Jarred Ogung- bemi-Jackson een nieuwe guard aange trokken. De 28-jarige spe ler kwam eer der in zijn loop baan al uit in de competities van Portugal, Spanje, Frank rijk en Finland. 2 Luc Nilis (52, foto) vertrekt bij VVV. De voormalige Belgische top- aanvaller was de afgelopen twee jaar als assistent- en spitsentrainer werkzaam bij de Limburgse eredivisieclub. li De Eibar-spe- lers zijn bang het Spaanse seizoen te her vatten. ,,We maken ons zor gen, omdat het lastig is de 1,5 meter afstand te houden'', aldus de spe lers. Drukke tijden voor het peloton Augustus 1: Strade Bianche 5-9: Ronde van Polen 8: Milaan-San Remo 12-16: Critérium du Dauphiné 16: Prudential Ride London-Surrey Classic 25: Bretagne Classic - Ouest-France 29/8-20/9: Tour de France September 7-14: Tirreno-Adriatico 11: GP Cycliste de Québec 13: GP Cycliste de Montréal 29/9-3/10: BinckBank Tour 30: Waalse Pijl Oktober 3-25: Giro d'Italia 4: Luik-Bastenaken-Luik 10: Amstel Gold Race 11: Gent-Wevelgem 14: Dwars door Vlaanderen 15-20: Ronde van Guangxi 18: Ronde van Vlaanderen 20/10-8/11: Vuelta a Espana 21: Driedaagse Brugge-De Panne 25: Parijs-Roubaix 31: Ronde van Lombardije Daan Hakkenberg 0 Jk 1 j Rotterdam De anderhalvemetersamenle- ving en voetballen in stadions, hoe gaat dat samen? De eredivi sie ligt dan nog wel even stil, bij clubs denken ze er toch al over na hoe het straks weer kan. Yorick Groeneweg Rotterdam O a 0) —Oud-ploeggenoot Xavi over de Argentijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18