Karkach heeft mentale tikken verwerkt O O) CD ZEELAND 11 Belangengroep spreekt voorkeur uit voor derde divisies met achttien teams. Daardoor zouden promotie- plekken vrijkomen. De Visser Grotere klasse kan ook gevolgen voor Goes hebben Promotie De belangengroep voor de voetbal clubs uit de tweede en derde divisie (CVTD) wil volgend seizoen dat de derde divisie uit achttien teams be staat. De voetbalbond KNVB heeft eerder aangegeven van zestien teams uit te gaan. Afgelopen seizoen telden de derde divisies op zaterdag (waarin de Zeeuwse clubs Hoek en Goes uitkwa men) en zondag allebei zeventien teams. ,,De tweede en derde divisie zijn oorspronkelijk opgestart met 18 teams per divisie'', laat de belangengroep in een brief weten. ,,In de derde divisie is afgelopen sei zoen zowel in de zaterdag- als zondag competitie een beloftenteam wegge vallen door te weinig interesse vanuit het betaald voetbal. De KNVB heeft toen in overleg met de CVTD voor een tussenoplossing gekozen van zeven tien teams per competitie.'' De CVTD spreekt nu een voorkeur uit voor derde divisies met achttien teams. Daarbij beroept het zich op een onderzoek. ,,Eind 2019 is er een en quête gehouden onder de derde divisie clubs. Een overgrote meerderheid (78 procent) is voor 18 teams per derde di visie.'' Voor Goes zou deze uitbreiding con sequenties kunnen hebben. Formeel is Goes nog een zondagclub. Daardoor Een enquete onder de derdedivisieclubs gaf een meerderheid van 78 procent te zien zou het een kandidaat zijn om een van de plaatsen in de derde divisie zondag in te vullen. De club wil zelf op zater dag blijven spelen. Overigens, ook als deze divisie uit zestien teams gaat be staan, is er nog een plaats te vullen door het vrijwillige terugtrekken van FC Lienden. Daarvoor hebben onder meer ook de hoofdklassers Halsteren en Ba ronie zich opgeworpen. Een uitbreiding kan kansen opleve ren voor Kloetinge. Bij een uitbreiding kunnen teams uit de hoofdklasse wor den doorgeschoven, waardoor ook daarin ruimte ontstaat voor extra teams. Kloetinge heeft als koploper van de eerste klasse C zaterdag bij de bond aangegeven dat ze in zijn voor een stap hogerop. Hoewel alle voetbalcompetities in Nederland voortijdig beëindigd zijn en alle teams volgend seizoen op hetzelfde niveau verder gaan, kan de KNVB de klassen niet één op één kopiëren. FC Lienden, ONS Sneek en DFS Opheus- den doen bijvoorbeeld vrijwillig één of meerdere stappen terug. Daarnaast zijn er tal van verenigin gen die deze zomer stoppen op zondag en alleen op zaterdag verder gaan. Be halve voor VC Vlissingen geldt dat in het district Zuid 1, waarvan Zeeland deel uitmaakt, ook voor Steenbergen, MOC'17, Desk en SC Welberg. Mede door dit veranderende voetbal landschap hebben diverse Zeeuwse clubs een aanvraag ingediend om als nog te mogen promoveren. Dat kun nen de clubs tot 1 juni doen. Daarvoor zal er nog geen duidelijkheid over de indelingen komen. Wie denkt dat in het kickboksen alleen de fysieke klappen pijn doen en een lit teken achterlaten, heeft het mis. De mentale tikken komen minstens zo hard aan of zijn soms zelfs nog steviger. Anis Karkach kan het weten. De 24-ja- rige Vlissinger kwam voor het laatst in actie in november. Hij verloor en had daarna niet zo zeer last van de stoten die hij in ontvangst had genomen, maar vooral van de mentale dreun. Pre cies op het moment dat zijn rentree voor de deur stond, kwam de volgende klap: het coronavirus gooide roet in het eten voor de Vlissinger. Precies een jaar geleden stond Anis Karkach er uit stekend voor. ,,Ik zat na tuurlijk al bij de sport school van mijn vader, Kar kach Gym in Vlissingen. En ik was gaan trainen in Breda, bij Hemmers Gym. Onder be geleiding van Nick Hemmers'', ver telt de Zeeuwse vechtsporter. ,,De start was heel goed. Ik won drie of vier par tijen achter elkaar, de eerste in het Bel gische Turnhout.'' Die sterke start kreeg ook een pas send vervolg. Karkach bleef winnen en liet door heel Europa zien wat hij in zijn mars heeft. ,,Een partij in Turkije won ik via een technische knock-out en in oktober won ik in Engeland via een knock-out in de eerste ronde'', zegt de Vlissinger. „Ik zat er echt lek ker in en heb veel geleerd. Bij Hemmers Gym kon ik ook met de grote jongens trai nen, dus alles liep op dat moment goed.'' Maar dat veranderde in november, toen er voor Kar kach een partij in Antwerpen op het programma stond. „Verloren, he laas. Dat kan gebeuren, hoort bij sport. Maar voor mij was het een enorme mentale klap, door de manier waarop.'' De partij speelde zich af op een groot podium. In de Lotto Arena, voor dui zenden mensen. ,,Daar had ik geen last van, het was mijn eigen optreden. Ik wilde sterk starten en dat lukte niet. Daardoor kwam ik meteen met mezelf in de knoei.'' Na een reeks hoogtepunten kwam Karkach dus niet als winnaar uit de ring. Dat kwam hard aan, heel hard. ,,Ik zat toen echt even in een down-peri ode. Het duurde zeker drie weken voordat ik weer trainde.'' Het verwer ken van de mentale tikken duurde dus even, maar Karkach kwam er sterker uit. Op 14 maart zou hij in Turnhout, waar hij vorig jaar zo goed presteerde, zijn rentree maken. In precies ddt weekeinde kwam de sportwereld stil te liggen door het coronavirus. ,,Weer een klap, maar je doet er niks aan. Ge zondheid staat op één. Ik onderhoud mezelf nu en zorg ervoor dat ik er straks weer klaar voor ben.'' dinsdag 5 mei 2020 2013 Voetballer Jaimy de Vis ser komt vol gend seizoen uit voor RBC in Roosendaal. De Visser speelde jaren lang voor HVV'24 en twee seizoenen voor Axel, voor dat hij in 2013 naar Brabant verkaste. De afgelopen twee jaar speelde hij bij eersteklas ser Rood Wit in Sint-Willebrord. 1 De waterpo- loërs van De Linge/PCG zijn, tot verbazing van het Vlis- singse DZK, gepromoveerd naar de eerste klasse. De Linge ging bij het stilleggen van de compe titie aan de lei ding in de tweede klasse, met vijf punten meer dan DZK. Die ploeg moest echter nog twee duels inhalen, waarin zes punten vie len te verdie nen. Toch werd een verzoek tot promotie van De Linge goed gekeurd. DZK gaat niet in be roep. Uitbreiding derde divisie biedt hoop voor Kloetinge Robin Campmans en Rudy Boogert Vlissingen I De derde divisies bestaan nu vier jaar (sinds 2016) in hun hui dige vorm met een tweede divisie erboven. De eerste drie seizoe nen met elk 18 teams, afgelopen jaar met 17 teams. Hoek-speler Reguillo Vandepitte (links) en Goes-aanvoerder Ruben Hollemans duelleren met elkaar. Spelen ze volgend seizoen weer in dezelfde derde divisie? foto johan van DER HEIJDEN Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 11: kickbokser Anis Karkach. Daniel Vervelde Vlissingen O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35