Ons hele verhaal in tweeënhalve minuut 4 Ze speelden drie keer per week op bruiloften, feesten en in kroegen, tot de coronacrisis hun werk plat legde. Romy en Michaël Coomans uit Middelburg gingen niet bij de pakken neerzitten en verzonnen Order a song, oftewel Bestel een liedje. „Mensen belden ons huilend op om te zeggen hoe mooi ze het vonden.'' :^-:ü Y *-■ V.ï-rYY Y- De persconferentie waarop premier Rutte de 'intelligente lock- down' afkondigde was nauwelijks voorbij of de telefoon van Romy en Michaël Coomans stond roodgloeiend en hun mailbox stroomde vol. De ene annulering na de andere. Onder de naam Lace spelen ze bekende lied jes van andere artiesten; als RoMi- Cage brengen ze eigen werk. ,,Het ging zo goed dat we van concerten konden leven'', vertelt Romy. „We traden gemiddeld drie keer per week op. En toen kwam de mede deling dat de horeca dicht ging en alle evenementen werden verbo den. Dat was een flinke schok. Normaal gesproken begint in april ons hoogseizoen, nu was de agenda in één klap leeg.'' Er schoot ze een idee te binnen waar ze wegens tijdgebrek nooit eerder aan toe waren gekomen. ,,We hebben een home studio. 'Kunnen we die niet anders inzet ten?', hebben we heel vaak ge dacht. Eigenlijk lag Order a song al op de plank en ineens hadden we alle tijd om het uit te werken. We spelen vaak op bruiloften en twee keer hebben we een liedje ge maakt voor bruidsparen die iets speciaals wilden. Een liedje op maat, om je partner mee te verras CADEAU sen, om iemand te bedanken of om iemand een hart onder de riem te steken." Betalen via Tikkie Dat is wat ze nu aanbieden. Voor prijzen tussen de 75 en 295 euro Normaal gesproken begint in april ons hoogseizoen nemen ze akoestische bewerkin gen op van bekende liedjes, of schrijven en componeren ze een speciaal liedje, in het Nederlands of het Engels. Betalen gaat via een Tikkie, ui terlijk twee of drie weken later wordt een hoogwaardig geluids bestand teruggestuurd, met even- tueel nog videobeelden uit de stu dio. Ze hebben inmiddels twaalf be stellingen binnen. Een daarvan komt van twee dochters die hun doodzieke moeder niet kunnen bezoeken. Als kankerpatiënte be hoort ze tot de groep die kwets baar is voor het coronavirus. De zussen vroegen RoMiCage een lied te schrijven waarmee ze hun moeder kunnen bedanken. ,,Juist nu, omdat ze zo graag naar haar toe zouden willen." Op basis van een telefonisch interview met één van de zussen, maakten Romy en Michaël het liedje Jij viert het le ven. ,,Ze belden ons huilend op om te zeggen dat ze het zo prach tig vonden." Moederdag Zondag, op Moederdag, zullen de zussen het liedje aan hun moeder presenteren. Tegelijk verschijnt het dan als single van RoMiCage. ,,Dat was natuurlijk niet gepland, maar de reacties van mensen die het gehoord hebben, zijn zo goed. Aan het einde van de rit bundelen we misschien het beste dat we ge maakt hebben op een album." Met het einde van de rit bedoelt Romy het einde van de coronacri sis, niet het einde van Order a song. ,,We vinden dit zo'n mooi project en zo leuk om te doen, dat we dit waarschijnlijk wel blijven aanbie den." dinsdag 5 mei 2020 GO A RomiCage: Romy en Michaël Coomans. FOTO ROMICAGE v V.A. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Romy NAALDWIJK Afgezien van haar kinderen, heeft ze haar man nooit zoiets persoonlijks gegeven, zegt Cynthia Veenman (foto) uit Naaldwijk. Speciaal voor haar maakte RoMiCage on langs het liedje The man. „Mijn vent was jarig en ik zocht een cadeau, maar wat geef je aan iemand die alles al heeft of zelf koopt? Ik volg Romy en Michaël al een tijdje op Insta- gram en daar zag ik dat je een liedje kon laten maken. Dat ga ik doen, dacht ik. Dat verwacht hij nooit. Nou is hun muziek een beetje van de romantische kant en mijn vent niet. Ik kreeg eerst een vragenlijst over de mail. Daar kon ik invullen welk genre ik zocht. Een beetje in de rocksfeer, wilde ik. Guns Roses, zeg maar. Na I de e-mail hebben we gebeld. Ik had ze wel een half uur aan de te lefoon en Romy zei gelijk: 'Ik heb het refrein al in mijn hoofd.' Voor het liedje kwam, kreeg ik eerst de tekst opge stuurd. Die greep me al heel erg aan. Het eigenwijze, het nerd- achtige van mijn man zit er hele- maal in. Toen kwam het liedje. Dat was gewoon perfect. De rockmuziek van de jaren tachtig, ons hele verhaal in tweeënhalve minuut, ik weet niet hoe ze dat doen. Op zijn verjaardag bracht de tweeling eerst ontbijt op bed. Ik had de tekst uitgeprint en heb het liedje naar hem geappt. Sindsdien staat het op onze play- list. Het is iets wat gewoon altijd meegaat, niet een paar sokken waar gaten in vallen of schoenen die uitlopen. Ik zou het bij wijze van spreken op zijn begrafenis nog kunnen draaien." Info: www.orderasong.nl of www.romicage.com Kijk op pzc.nl/video Alles is liefde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28