CORONAVIRUS Sluis in coronatijd De bloemetjes buiten zetten ZEELAND 3 de Belgen", zegt Frank de Puijt van modezaak Groosman. Hij zit op een absolute A-locatie op de markt, maar klandizie is er niet veel. De Puijt was een van de eersten die zijn zaak weer opende. ,,Dat is be langrijk, laten zien dat je open bent en steeds meer winkels doen dat nu ook. Gelukkig." Zonder steun van de overheid wordt het moeilijk denkt De Puijt. ,,Die vierduizend euro, die geldt voor iedereen. Voor de ene onder nemer is het misschien genoeg, maar het houdt geen rekening met de omzet. We zouden enorm ge holpen zijn als we bijvoorbeeld een derde kwartaal van btw niet zou den hoeven betalen. Zo'n maatregel houdt tenminste ook rekening met de grootte van een zaak en hoeveel mensen er werken, mensen die an ders werkloos zouden worden. We hebben hier in Sluis te maken met een unieke situatie. Perfect storm ,,A perfect storm, zo zou je het wel kunnen noemen, ja." Jacques De Clerck nam met zijn kersverse vrouw Jaimie op i maart De Friterie strookje van januari kunnen tonen. Toen waren we niet eens begon nen. Een buffer opbouwen... Dat kan niet in twee weken tijd." Dat er desondanks ook mensen in Sluis zijn die mopperen over de Belgen die er nog wél zijn, het gaat er bij Jaimie De Clerck niet in. „Zo'n cais sière die moppert dat ze Belgen zag. Hoe kan dat nou? We hebben die Belgen no dig. Dat weet zo'n jong meisje misschien niet, maar ik ben blij met alle Belgen en Duitsers die hier komen." ,,Er is nu nog meer leven in Oost burg", schetst Sancho Jansen, voor zitter van de Sluise ondernemers vereniging de situatie. ,,In het Finan- cieele Dagblad was te zien dat in Sluis bijna 10 procent van de onder nemers om steun heeft gevraagd. Alleen op de Waddeneilanden was het percentage hoger. Wij hebben in Sluis te maken met zeer speciale omstandigheden. Vandaar ook dat we een brief hebben gestuurd naar burgemeester Marga Vermue en staatssecretaris Mona Keijzer. Woensdag hebben we een gesprek met politici van de provincie en de Tweede Kamer." Het liefst heeft Jansen steun en duidelijkheid voor de bijzondere problemen waar Sluis mee kampt. ,,Die vierduizend euro lijkt voor veel mensen veel geld. Maar als je al het dubbele aan nuts- rekeningen hebt liggen, stelt het niet zo veel voor. Het niet hebben van perspectief, dat is het ergste." over. Twee weken hebben ze aan de markt friet kunnen bakken, toen moest de zaak dicht. Nu zijn ze open, alleen afhaal, dat mag wel. Druk is het niet. De De Clercks schatten dat dik negentig procent van de klanten uit België komt. Kwam. „Het is niet eens vanwege de in komsten. Het is ook om te laten zien dat je open bent. Als service naar de klanten", verdui delijkt Jaimie. Fi nanciële steun is er voor het stel niet. „Je moest bij het UWV Het voordeel Prachtige planten voor het komende seizoen Het is weer de tijd van het jaar, waarin we met z'n aLLen dagen doorbrengen in onze tuin. Hier en daar wat snoeien, onkruid wieden én wat moois planten voor het komende seizoen. Met deze prachtige planten en bomen heb je volgend jaar een prachtige tuin! Combineer bijvoorbeeld de fruitbomen en -pLanten om zo een moestuin te creëren, zodat je kunt genieten van eigen verbouwd fruit, of pimp je voortuin met een prachtige rozenstruik. Ga naar onze webwinkel en ontdek welke planten bij jouw tuin passen. Bestel op pzc.nl/planten dinsdag 5 mei 2020 raakt Sluis keihard ■4 Jaimie en Jacques De Clerck waren sinds twee weken de nieuwe eigenaren van De Friterie toen de zaak vanwege corona dicht moest. Van hun hu welijksreis is nog niets gekomen. een loon- *lncl. verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27