voor Theo Schouwenaar Mobiele toiletten en parkeerapps moeten afrekenen met knelpunten RomiCage maakt in coronatijd liedjes op bestelling Zeeland telt 65 strandpaviljoens. De Reu heeft zelf strandpaviljoen Puur en strandbar Van Houten aan de Zeeuws-Vlaamse kust. Vanwege de coronacrisis is sinds half maart alle horeca gesloten, van de smalste pij- penla in de binnenstad tot het ruimste strandpaviljoen langs de kust. Morgen wordt in het nationaal veiligheidsberaad gesproken over onder meer de maatregelen die de horeca treffen. Femke Halsema, burgemeester van Amsterdam, hintte zondagavond in een uitzen ding van Opi op een mogelijke ver soepeling van de maatregelen voor musea en horeca. Aan de kust Als dat in de dichtbevolkte hoofd stad zou kunnen, moet er aan de Zeeuwse kust zeker ruimte voor zijn. De Reu sprak onlangs met col lega's uit Zuid-Holland, Noord Holland en de Waddeneilanden. ,,Het gaat er om dat we zo kunnen gaan draaien dat die anderhalve me ter afstand gegarandeerd is. Wij zijn uitgegaan van een afstand van twee meter. We verliezen door die rui mere afstanden tussen de tafels wel capaciteit, maar het is te doen", al dus De Reu. Het grootste probleem zijn volgens hem de toiletten, die bij strandpaviljoens ook door badgas ten worden gebruikt. Bij de toilet ten is op een drukke dag lastig te voorkomen dat mensen te dicht bij elkaar in de buurt komen. ,,Maar dit is op te lossen door mobiele toilet units te plaatsen", denkt De Reu. Ook zijn oplossingen te beden ken voor die plaatsen waar smalle strandovergangen zijn en veel ver keer is op mooie zomerse dagen. De Reu zou graag samen met gemeen- ten en andere recreatieonderne mers willen nadenken over een app, waarop mensen kunnen zien We verliezen door die ruimere afstanden wel capaciteit, maar het is te doen waar het druk is en waar nog par keerruimte is bijvoorbeeld. Een app die ook na de coronatijd nuttig blijft. In een druk dorp als Cad- zand-Bad kunnen eenrichtingrou- tes worden ingesteld, niet alleen voor auto's, maar ook voor fietsers en voetgangers. Jan Lonink, voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland, zegt dat het eerst aan het kabinet is om de ho reca weer op gang te laten komen. Daarna kan per regio maatwerk ge boden worden. Voor Bevrijdings dag treft de VRZ geen speciale maatregelen. ,,Het afgelopen week einde is het goed gegaan en hebben we niet hoeven ingrijpen", aldus Lonink. ,,De meeste mensen res pecteren de regel om voldoende af stand te houden. Maar je ziet wel dat de behoefte aan sociale contact begint toe te nemen en het drukker wordt in de winkelstraten." It I dinsdag 5 mei 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 GOES Vele honderden mensen bewezen gister middag op bijzondere wijze de laatste eer aan Theo Schouwenaar. Dat gebeurde op het par keerterrein van de Zeelandhallen in Goes, de vaste start- en finishplaats van de Delta Ride for the Roses. Schouwenaar, die vorige week woensdag op 71-jarige leeftijd overleed, was medeoprichter en een van de drijvende krach ten achter het fietsevenement. Net zoals tradi tiegetrouw bij de start van de Delta Ride for the Roses gebeurt, zong Patricia Foort The Rose van Bette Midler. De bezoekers moesten van wege de coronamaatregelen blijven zitten in hun auto's, die in lange rijen stonden opgesteld. Vervolgens reden zij een voor een langs de kist. Daar namen zij op gepaste afstand afscheid en gaven kaarten met condoleances en persoon lijke herinneringen af aan de familie. Strandpaviljoens kunnen uit de voeten met 2-metereconomie Zeeuwse strandpaviljoenhou ders zien mogelijkheden om zelfs in een tweemetereconomie hun gasten veilig te ontvangen. Knelpunten zijn de wc's en de strandovergangen, maar die pro blemen zijn te overkomen, aldus Frank de Reu, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van Konink lijke Horeca Nederland. Theo Giele Groede - Frank de Reu, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25