II koning van de hometrainer wachten om de lessen van basketballegende los te laten op zijn ploeg 'Er hoeft nu niemand weg bij Feyenoord' 19 KOEVERMANS Ik zou dit tot de zomer doen, maar ik wist toch ook niet dat het zo goed zou gaan ben vier maanden om te kijken wat er mogelijk is. En we moeten op de juiste momenten toeslaan. We moeten niet minder worden en het liefst nog beter. De landstitel? Daar gaan we wel voor'', zegt de ervaren coach. Advocaat wijst naar de witte broek van zijn assistent Pot. Vol gens de Hagenaar heeft zijn steun en toeverlaat waarschijnlijk het idee dat hij op vakantie is. Is Advo caat nou daadwerkelijk een keer écht begonnen aan zijn laatste kunstje? Feyenoord laat Dirk Kuyt al warmlopen om het in de zomer van 2021 over te nemen. ,,Dit is het laat ste voor mij'', zegt Advocaat la chend. ,,Dat heb ik vaker gezegd? Als het verandert, verander ik toch gewoon weer wat ik zeg, hahaha. Ik zou dit tot de zomer doen, maar ik wist toch ook niet dat het zo goed zou gaan. En dat ik het zo leuk zou vin den.'' een beeldscherm zit te turen, maar toch komt er gewenning. De een kan het heel goed opbrengen, de ander iets minder.'' Gesink behoort tot de eerste groep, hoewel hij het liefst alle dagen buiten fietst. Twee ënhalf jaar geleden, na zijn crash in de Tour van 2017 waarbij Gesink zijn ruggenwervel brak, was de hometrainer zelfs het licht in de duisternis. ,,Daarvoor pakte ik ook wel eens dat ding als het een dag heel slecht weer was, maar dat mo ment was écht de start. Ik heb er nooit veel moeite mee gehad.'' Pionier Ook als het om trainingen binnen gaat, is Gesink een perfectionist. Hij beschikt over het gebruikelijke mo- del hometrainer van ploegsponsor Tacx, waar hij zijn eigen fiets zon der achterwiel op monteert. Daar naast staat in huize Gesink ook de meest geavanceerde hometrainer: de Tacx Magnum. Gesink is een pionier op deze hometrainer van de buitencategorie, in 2015 reed hij al op een prototype. ,,Maar dit is de verbeterde versie. Je rijdt real life ook met de echte stijgingspercenta ges. Doordat je los op de fiets rijdt, kun je ook goed uit het zadel. Je kunt echt gaan staan.'' Gesink liet het apparaat vorig jaar overkomen toen hij zijn huis in Andorra kocht. ,,Nu is het een geluk bij een ongeluk dat ik de uren redelijk makkelijk door kan brengen.'' De sleutel tot succes om trainin- gen thuis door te komen, is goed blijven drinken en variatie aan brengen, legt Gesink uit. ,,Netflix aanzetten, maar ook Zwift werkt goed.'' Wat Gesink niet doet, is de hometrainer vergelijken met bui ten fietsen. ,,Als je FiFA speelt op de Playstation, vergelijk j e dat ook niet met echt voetballen." De hometrai ner is er vooral om conditie te on derhouden, want de topvorm krijg je niet met binnen trainen, weet Gesink: ,,Als de Tour doorgaat, dan ga ik een plek zoeken waar ik buiten kan trainen. Want alleen maar op een hometrainer zitten, ook al heb je nog zo'n mooi apparaat, daarmee kun je jezelf niet voorbereiden op een grote ronde van drie weken.'' dinsdag 5 mei 2020 Michael Jordan in de Kuip - Dick Advocaat (72) Dick Advocaat zegt dat de garanties die hij voor de co ronacrisis kreeg van de club leiding, niet langer gelden. Algemeen directeur Mark Koevermans vertelde immers dat de Rotterdammers zo'n 20 miljoen euro moeten be zuinigen. Feyenoord begroot met het idee dat er tot de jaarwisseling geen publiek meer welkom is in de stadi ons. Maar wat nou als dat een heel seizoen het geval is? Koever mans: ,,Dan komen wij ook in problemen. Dan moet er iets gebeuren. Wat? Zeg het maar. Geld lenen? Een stukje van de club verkopen? Spelers ver kopen? Als dit een jaar duurt en je komt als club 30, 40 of zelfs 50 miljoen tekort, dan moet er geld komen. Er is maar één club in Nederland met een potje op de bank en dat is Ajax. Maar met die be dragen die clubs dan tekort gaan komen ook maar een jaar, hoor. Nu, op dit moment, hoeft er niemand weg uit de selectie van Feyenoord. Maar als je moet bezuinigen, heb je natuurlijk ook geen potje om spelers te kopen. Dus moeten we nu kijken naar spelers huren of transfervrij halen. Maar dan wel binnen het sala risbudget. Daar zit nog wat ruimte op dit moment. Er is nog tijd. Ik snap de clubs ook niet die nu al de hele selectie rond willen hebben. In sep tember gaan we pas weer voetballen.'' Als het lekker weer is, traint Robert Gesink op zijn balkon met ge weldig uitzicht over Andorra. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19