1 3/n ifn ee' toerno° Trainingsbeest Gesink ook Feyenoord-trainer Dick Advocaat kan niet 18 Dick Advocaat keek de laatste weken alle duels van Feyenoord terug. Dat wisselde de trainer af met de Netflix- serie rond Michael Jordan. „Zijn wil om te winnen, zag ik wel een beetje terug in mijn groep en wil ik straks weer zien.'' Kort Voetbal KNVB geeft Koeman ruimte Ronald Koeman (57, foto) krijgt van de KNVB alle tijd en ruimte om te herstellen van de ingreep aan zijn hart. De bondscoach werd zondag met spoed opgenomen in het ziekenhuis. Daar onderging hij een hartka- theterisatie. ,,Ik ben blij dat de situatie sta biel is en hoop dat Ronald weer de oude wordt'', zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. ,,Daar moet hij alle tijd voor nemen die hij nodig heeft.'' Froome twijfelt over Tour Chris Froome betwijfelt of de Tour de France dit jaar doorgaat. De Franse etappe koers zou op 27 juni beginnen, maar is van wege de coronacrisis met twee maanden uitgesteld. ,,Maar iedereen vraagt zich af of het doorgaat'', zei Froome in een live-ge sprek via Instagram met de bekende cricke ter Kevin Pietersen. De 34-jarige Froome won de Tour in 2013, 2015, 2016 en 2017. Nominatie voor Van Dijk Virgil van Dijk (28, foto), Vivianne Miedema en Daniëlle van de Donk maken kans op een prijs. De BBC heeft ze genomineerd voor de verkiezing van voetballer en voetbalster van het jaar in Engeland. Door corona heeft de BBC een 'tussenverkiezing' opgezet. Van Dijk (Liverpool) behoort tot de twaalf kan didaten bij de mannen. Bij de vrouwen zijn er tien kandidaten, onder wie het Oranje duo Miedema en Van de Donk van Arsenal. Nieuwkoop eerder terug Bart Nieuwkoop sluit deze week weer aan bij Feyenoord. De verdediger was eigenlijk tot het einde van het seizoen verhuurd aan Willem II. De clubs hebben in goed overleg afgesproken dat Nieuwkoop teruggaat naar Rotterdam om daar te trainen. Feyenoord hervatte afgelopen week voorzichtig de trai ning, Willem II deed dat gisteren. Ook Wouter Burger keert na een huurperiode bij Excelsior terug naar de Kuip. Quote van de dag Voetbal Tennis Keer op keer begint Dick Advocaat er zelf over in de perskamer van Feyenoord, die helemaal is aange past aan de anderhalvemetermaat- schappij. De 72-jarige trainer is aan geschoven om over Feyenoord in coronatijd te praten, maar de Net- flix-documentaire The Last Dance blijft maar in zijn hoofd zitten. Mi chael Jordan, de man die in de jaren 90 de Chicago Bulls zes keer kam pioen van de NBA maakte, heeft Advocaat duidelijk gegrepen. ,,Voor documentaires nam ik normaal de tijd niet omdat je als trainer telkens naar het weekeinde toewerkt''', zegt Advocaat. ,,Maar die Michael Jordan, echt geweldig.'' De docureeks van tien afleverin gen laat nooit eerder getoonde beel den zien van een cameraploeg die exclusieve toegang kreeg tot Jordan en de Bulls gedurende het seizoen 1997-1998, de periode dat de Hage naar zelf nog bij PSV werkte. ,,Die Jordan en zijn wil om te winnen, schitterend'', zegt Advocaat. ,,Dat écht willen winnen, dat zag ik de afgelopen maanden wel een beetje terug in mijn groep. Dat wil ik straks weer zien.'' Even later, als Advocaat net is ge vraagd naar de hartproblemen van Ronald Koeman, duwt de trainer van Feyenoord het gesprek opeens weer naar Jordan. Het gaat over spanning die zorgt dat mensen die in de top werken pure scherpte kunnen oproepen. ,,Dat kon je zo goed zien bij een echte topper als J ordan'', begon Advocaat weer. Als je de scherpte van hem ziet. Dat straalt hij ook uit naar zijn coach en andersom. Geweldig om te zien. Als je zo'n grootheid bent als Jordan en dat je dan soms nog zo nederig kunt zijn naar je medespelers. En op an dere momenten weer dodelijk om dat het nodig is om de top te berei ken. Het zou goed zijn als een aantal spelers dat ook eens gaat leren be grijpen.'' Bijstellen Het is duidelijk, Advocaat heeft niet als een uitgebluste zeventiger bijge tekend in de Kuip. Hij staat te trap pelen om door te pakken met Fey- enoord. Om de lessen van Jordan op zijn ploeg los te laten. Vanwege de coronacrisis moeten hij en de club leiding de snode plannen enigszins bijstellen. De transfervrije Bryan Linssen van Vitesse blijft een reëel doelwit. ,,Luis Sinisterra gaat goed, maar eigenlijk moet je komend sei zoen niet op hem rekenen'', zegt hij. Verder blijft zijn basisploeg gro tendeels intact, zeker als Eric Botte- ghin en Leroy Fer hun nieuwe con- tractvoorstel ondertekenen in de Kuip. ,,Ik mis het'', zegt Advocaat nog maar eens. ,,Ik denk dat iedereen het mist.'' En hij voegt eraan toe dat hij, net als zijn rechterhand Cor Pot duidelijk in de risicogroep wat be treft de coronadreiging, niet bang is om ziek te worden. ,,Maar ik ben wel voorzichtig'', aldus Advocaat. Crysencio Summerville (ADO Den Haag) heeft hij al teruggehaald van zijn avontuur op huurbasis. ,,Er ko men weinig wisselingen in mijn se lectie'', zegt Advocaat. ,,Of ik garan ties heb van het bestuur? Nee, dat was wel zo voor deze crisis. Nu is dat anders. Mijn groep is nagenoeg hetzelfde en die jongens hebben het heel goed gedaan. We kijken of we ons op wat voor manier dan ook nog kunnen versterken. We heb- Het lijken berichten uit een ander tijdperk. Ruim anderhalve maand geleden, op 15 maart, reed Robert Gesink nog een training van 100 ki lometer door de bergen van An dorra. Ergens voorvoelde hij dat dit voorlopig wel eens de laatste bui- tenrit kon zijn. ,,Vanuit de overheid werd de profs gevraagd het goede voorbeeld te geven, omdat ze de druk op de ziekenhuizen zo laag mogelijk wilden houden. Dat houdt ook in dat mensen met de gewone, kleine ongelukjes in de ziekenhuizen niet de plekken in moeten nemen van de coronapa tiënten.'' Gesink traint nu noodgedwon gen thuis. En thuis, dat is alweer ruim een jaar het Andorese dorpje El Tarter op 1800 meter hoogte. Op de fiets is Gesink al een hele car rière op zijn gemak tussen de berg toppen, nu woont hij er ook. De af gelopen weken klom hij op de hometrainer, zodra de kinderen Anne (8) en Bram (5) de eerste uurtjes thuisschool achter de rug hadden. Als het weer het toeliet, sleepte Gesink de apparatuur naar buiten om vanaf het riante balkon te genieten van het majestueuze uitzicht. De coronarestricties zijn in An dorra versoepeld. Wandelen is in middels toegestaan en sinds giste ren mogen wielrenners weer naar buiten. Gesink: ,,Al zijn de voor waarden nog niet duidelijk. Waar schijnlijk een aantal uren per dag, maar dat zal echt een opluchting zijn.'' Wekenlang op de hometrai ner is voor velen nieuw, maar niet voor Gesink. Al zijn hele carrière rijdt hij binnen als dat nodig is. ,,Af en toe is het een noodzakelijk kwaad. Iedereen weet dat de tijd langzaam voorbij gaat als je naar 'Als hij wint, is het oké en is hij complimenteus. Maar als ik hem versla, heeft hij geen respect voor mij en mijn fans' dinsdag 5 mei 2020 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Tests bij de 36 voetbalclubs uit de eerste en tweede Bundesliga hebben tien coronabesmet tingen aan het licht gebracht. Naast spelers werden ook trainers en be geleiders ge controleerd. In totaal ging het om 1724 tests. 5 Hertha BSC heeft het con tract met Javairö Dilro- sun (21, foto) verlengd tot 2024. Dat meldt voetbal magazine Kic ker. De Neder lander scoorde tot nu toe vijf keer bij Hertha. 1 De Amerikaan Taylor Fritz (22) won in zijn huiskamer 1 miljoen dollar. Fritz was met partner Addi son Rae de sterkste op de Stay at Home Slam, een virtu eel toernooi Een vleugje van Mikos Gouka Rotterdam Dick Advocaat tussen zijn spelers, hij wil doorpakken met Feyenoord. foto bsr agency o a 0) Trainingsbeest Robert Gesink rijdt het liefst buiten, maar is ook deskundig als het gaat om binnen fietsen. Dat komt in coro natijden goed van pas. 'Vergele ken met drie maanden in een korset, is trainen in lockdown niet zo'n groot probleem.' Daan Hakkenberg El Tarter -De Australiër Nick Kyrgios wil best facetimen met Rafael Nadal. Hoewel de tennissers geen vrienden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18