II Marco van Basten KR. Marina Beach Van 50Plus naar Partij voor de Toekomst. Henk Krol werkte al langer aan de oprichting van een nieuwe partij. 50Plus spreekt van zetelroof. Leraren verbaasd over Rutte Walcheren maandag 4 mei 2020 16°C »P 2, 3 EN ZEELAND 2 Ronald Koeman met hart klachten in het zieken huis »P19 'KNVB laat zich echt ringeloren' Nieuwsmedia Dat blijkt uit representatief onder zoek van DUO Onderwijsonder zoek Advies en deze krant onder 1250 leraren. Bijna een kwart heeft Ons onderzoek toont dat er veel ongemak is. Is dit wel het juiste besluit? geen vertrouwen in de onderbou wing van het Outbreak Manage ment Team, dat stelt dat er bij kin deren nauwelijks besmettingsrisi co's zijn. ,,Het zit veel leraren niet echt lekker dat de scholen open gaan'', constateert onderzoeker Vincent van Grinsven. ,,Ons onder zoek toont dat er veel ongemak is. Is dit wel het juiste besluit? En waarom heeft het kabinet het RIVM-onderzoek niet afgewacht?'' Het RIVM onderzoekt de mate van de verspreiding van het coro navirus binnen gezinnen. Dat het kabinet niet heeft gewacht op die resultaten verbaast 69 procent van de leraren. Hoewel meer dan de helft zich kan vinden in het kabi netsbesluit om de scholen te her openen, vinden ze dat het besluit te vroeg is genomen. Ze vinden dat de regering het onderzoek had moe ten afwachten. Van de responden ten zegt 61 procent (veel) vertrou wen te hebben in het RIVM, 63 pro cent heeft (veel) vertrouwen in de kabinetsaanpak. Het vertrouwen in minister Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onder wijs) is met 38 procent een stuk minder. Ook zijn er meer leraren die aangeven géén vertrouwen in de bewindsman te hebben, 28 pro cent. Ter vergelijking: het aantal le raren dat geen vertrouwen heeft in het kabinet ligt met 12 procent be duidend lager. Toch staat vanaf 11 mei 93 procent van de leraren gewoon voor de klas. Slechts 4 procent weet al dat ze niet zullen gaan lesgeven, 3 procent twijfelt nog. De leraren die thuis blijven, vallen zelf onder de risico groep of hebben kwetsbare familie leden. Ook zeggen leerkrachten dat ze bang zijn om besmet te raken. Overigens zijn er ook veel leraren met corona-angst die wél voor de klas gaan staan. 65 procent vreest dat hij of zij zelf op school besmet raakt, 53 procent van de leerkrach ten is bang om de kinderen of col lega's te besmetten. »P4 Bungalowbezitters hebben slapeloze nachten Prijsfavorieten. Onze 1000 goedkoopste topproducten. Komende dagen zonnig en droog. Wat is Henk Krol van plan? P18&19 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 'Scholen te snel open' Ruim een derde van de basis schoolleraren vindt het onver antwoord om vanaf 11 mei weer voor de klas te gaan. Leerkrach ten vinden dat het kabinet het RIVM-onderzoek naar de be smettingsrisico's van jongeren had moeten afwachten. Ook zijn ze bang zelf besmet te raken of hun leerlingen te besmetten. Ellen van Gaalen Hanneke Keultjes Utrecht —Vincent van Grinsven, DUO ZEELAND4&5 •:-v ;-V FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1