Heren «OORWOORD INHOUD Vijfentwintig jaar geleden kreeg ik minstens twee keer per week lezersbrieven en persberichten met als aanhef 'geachte heren'. Het werd mijn gewoonte die persberichten zon der meer in de prullenbak te mikken - kennelijk niet voor mij bedoeld, jammer dan. De brief schrijvers antwoordde ik per ommegaande dat het hen waarschijnlijk zéér zou verbazen, maar dat er al heel lang vrouwen bij de krant werkten. Zelfs als journalist. Toegegeven: net als nu waren het er ook toen een stuk minder dan mannen, en net als nu kwamen ze amper hogerop. Maar ze waren er. Heus. Afgelopen week kreeg ik weer eens zo'n 'geachte heren'-brief. Een prettig gevoel van nostalgie maakte zich van mij meester. Ach gossie, nou zeg, dat was lang geleden. Ik wist niet zo goed wat ik terug moest schrij ven. Die twintigerswoede paste me niet meer. Het was verder wel een aardige brief, eigenlijk. Hij had het vast niet zo bedoeld. Toch bleef er iets knagen. Ik word te mild, dacht ik. Ik laat het sloffen. Daarom was ik blij dat collega Jette Pellemans Madeleijn van den Nieuwenhuizen interviewde, een 28-jarige promovenda die Instagramaccount Zeikschrift beheert. Daarop bericht ze over sek sisme, racisme en bodyshaming in magazine artikelen, krantenberichten en op sites. Ze heeft 40.000 volgers, en haar opmerkingen leiden tot rectificaties. Haar toon is licht, haar speurwerk intelligent. Ook fijn: dat ze niet alleen anderen de maat neemt als het gaat om opvattingen waarbij je vraagtekens kunt zetten. Weemoedige liedjes zingt Stef Bos met een lach in zijn hoofd Gijs Groenteman legt uit waarom hij fan is van Gustav Mahler Sasha (25) en Anna (22) leiden u rond in kamp Neuengamme Kan Madeleijn niet op de voorkant, vroeg vorm gever Sasja Kooistra. ,,Want sinds r het nieuwe jaar heeft daar pas drie keer op gestaan.'' Goed dat zijn die ons erop blijven wijzen. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Stef Bos 15 Fijn spul 16 Gustav Mahler 21 Sneeuw in de zomer 26 Zeikschrift 30 Lezen 36 Eten drinken 38 Noten kraken 39 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Suzanne Eijgenraam, Christopher de Gast, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Karin en Harold Hamersma, Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean-Pierre Jans, Gijs Kast, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Marijn Scheeres, Marjan Schonenberg, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Pam van der Veen Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De covergirl is Made leijn van den Nieuwen huizen (zie pagina 26). De foto is gemaakt door Marijn Scheeres. er mensen Anniek van den Brand een vrouw ZATERDAG 2 MEI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83