De puzzelstukjes zijn op hun plaats gevallen 4 'Nou pa, na 75 jaar sta ik hier, met gemengde gevoelens. Dat ik dit nog mag meemaken' Documentaire Oorlogskinderen Ans Huizink (74) vermoedt al jaren dat haar vader een Canadees is die Al melo bevrijdde. Trudy Habets (74) weet dat haar vader een Afro-Ameri- kaanse soldaat Particuliere dna-da- tabanken zoals 23andMe, Ance- tafels, waarschijnlijk is het één van Adri's eerste herinneringen. Kees heeft Adri 'geëcht', zoals dat zo mooi heet als je een kind dat je niet hebt verwekt als je eigen kind er kent. Adri groeide dus op in een 'gewoon' gezin met een vader en een moeder. Hij bleef enig kind. Een echt binnenstadskind noemt hij zichzelf: ,,Op het plein achter waar V&D was stonden alle stenen aan de wieg van de afdeling KAM: Kwaliteit, Arbo en Milieu. Of hij nooit eens naar zijn 'echte' vader heeft gevraagd? ,,Toen ik zes tien jaar was, vierden mijn vader en moeder dat ze 12,5 jaar getrouwd waren. Dan ga je rekenen. Ik denk dat het mijn moeder was die ver telde dat er een 'manco' was, dat ik al geboren was voor zij trouwde en dat iemand anders mijn vader was. Wat ik me van dat moment herin ner is dat ik 'oh' zei. Ik heb haar me dedeling voor kennisgeving aange nomen, mijn leven veranderde niet" Daarna volgden studie, werk en gezin. Hij trouwde met Diny Wonder- gem, ze kregen twee zonen. In 1996 werd Diny wethouder in Middelburg. Ze overleed in 2000 aan kanker. Adri werd in Zeeland bekend als scheidsrechter in de at letiek, 25 jaar lang. Toen hij op het punt stond met pensioen te gaan, ontmoette hij Lidy. In 2004 is hij voor haar naar Breda verhuisd, waar zij woonde. Daar heeft hij zijn draai gevonden: hij zingt in het Breda's Mannenkoor en is net als in Middelburg lid van de Vrij metselaarsloge. Henk Het was de eerste keer dat hij in Breda zijn verjaardag vierde, in 2003. Zijn zonen Marcel en Viktor kwamen hem feliciteren en zei den: 'Nou pa, hij heet Henk en hij komt uit Groningen'. Adri: „Henk uit Groningen zou mijn biologi sche vader zijn. Mijn zoons had den met hun oma gepraat, mijn moeder. Ze wordt dit jaar 99 en opgeslagen voor de herbouw van het stadhuis. Het was heel leuk om daar te spelen." Het leven kabbelde voort. De openbare school 'C' op de Bree, via de ULO naar de Ambachtsschool op het Molenwater, elektrotech niek. Stiefvader Kees werkte bij de PZEM en informeerde bij de perso neelschef of er een baantje voor zijn zoon was. Adri begon op de technische dienst, na diverse avondstudies kwam hij in 1976 te recht op de afdeling inkoop en was betrokken bij de aan schaf van elektro technische mate rialen voor on der andere de kerncentrale. Later stond hij ZATERDAG 2 MEI 2020 GO De documentaire 2DOC: Oorlogskin deren wordt maan dag 4 mei om 18.55 uur uitgezonden op NPO2. Journalisten en documentaire makers Eric van den Berg en Bram Endedijk volgden sinds oktober vorig jaar vier oorlogskin deren. was. Marcel Kemp (76) zoekt al dertig jaar zijn biologische vader, vermoedelijk een Duitse soldaat. En Middelburger Adri Goedegebuure (74) ontdekte op zijn zestiende dat hij van een onbe kende soldaat af stamt. Met behulp van re volutionaire dna- techniek gaan deze nazaten van solda ten op zoek naar de identiteit van hun vaders. stry.com en MyHer- itage bevatten tien tallen miljoenen dna-profielen. Doordat zoveel mensen hun geneti sche informatie ge deeld hebben, is vaak een familielid te vinden. Via gede tailleerd stamboom onderzoek kan de identiteit van een onbekende persoon vervolgens worden vastgesteld. In 2DOC: Oorlogs kinderen laat dna- detective Els Leijs uit Bussum zien hoe ze vaders kan opsporen. VERVOLG VAN PAGINA 3 Vlnr: Moeder Annie Geldof en vader Marcel Madec; Het Kieffer-commando, met Marcel Madec pal ach ter de man in het zwarte uniform; Marcel Madec (tweede van rechts) wordt geridderd; Adri Goedege buure (rechts) met zijn neef Jean-Jacques du Bourg bij het graf van Marcel Madec. FOTO'S PRIVÉCOLLECTIE EN BEELD UIT DOCUMENTAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52