M 1 c I JK, ZEELAND 11 Jtl wordt Internos opzij gezet (4-0), in de finale (op eigen veld) wacht PSV 2. ,,We verloren met 3-1'', al dus Van den Broecke. ,,We hadden echt geen schijn van kans.'' PSV 2, met keeper Hans Seegers, Frans van Rooij, Jan Heintze en Raymond Libregts in de gelede ren, wil daarna echter niet mee doen aan het toernooi om de lan delijke amateurbeker. De plek in de halve finale gaat daarom naar Breskens, dat het tegen Feyenoord 2 opneemt. ,,In die wedstrijd wa ren we echt heel sterk'', weet van den Broecke. ,,Feyenoord 2 was een goede ploeg, met spelers als Ruud Brood, André Hoekstra en Stanley Brard. Hoekstra en Brard werden een jaar later met Johan Cruijff kampioen met Feyenoord. Maar wij wonnen die dag na ver- lenging met 3-1.'' Daardoor staat Breskens eind juni in de finale van de landelijke amateurbeker. In Veenendaal is Drachtster Boys de opponent. ,,Dat is dus de wedstrijd waar ik nu weer chagrijnig van kan wor den'', bekent Bram van den Broecke. ,,Het hele jaar was bijna iedere kans raak geweest. Maar wat ik daar heb verprutst.Kan sen, kansen, kansen, niet normaal. Ik weet dat Jan de Lobel wissel stond en daar behoorlijk pissig over was. Hij viel in en maakte nog de 2-1. Maar die finale hadden we echt moeten winnen.'' Het seizoen daarop mag Bres- kens dankzij de goede prestaties ook meedoen aan het toernooi om de KNVB beker. Het kan dus zo maar Ajax, Feyenoord of PSV lo- ten, maar het is DWS uit Amster dam dat uit de koker komt. ,,We keken in de kantine naar de loting. Dat we tegen DWS moesten, was wel een beetje een teleurstelling.'' De bekerwedstrijd zelf is dat niet. Breskens wint met 2-0. ,,Ik scoorde twee keer'', lacht Van den Broecke. ,,Bij Studio Sport hoor ik het Mart Smeets nog zeggen. 'Breskens- DWS 2-0, twee keer Van den Broecke', haha!'' Japan Ook in de volgende ronde wordt Breskens niet aan een profclub ge koppeld. André Hazes verricht de loting en trekt Breskens als eerste. De tegenstander wordt Caesar, een hoofdklasser uit Limburg. Voor 1400 toeschouwers kijkt Bres kens na rust tegen een 2-0-achter- stand aan. Rudie Snauwaert zorgt vervolgens voor 2-1 en Bram van den Broecke schiet in de slotfase de 2-2 binnen. Dat betekent een her kansing, maar dan in Limburg. Daar verliest Breskens met 1-0, zonder aanvalsleider Bram van den Broecke. Hij zit aan de andere kant van de wereld. ,,Ik was bij Vroon gaan werken en zat in Japan'', weet hij nog. ,,Die zomer was er veel interesse van profclubs. AA Gent, nog wat an dere Belgische clubs en Feyenoord hebben me bekeken. En ik kon naar NAC. Ik weet nog dat ik thuis met mijn koffer in mijn hand in de gang stond toen de telefoon ging. Het was iemand van NAC, die vroeg of ik in Breda wilde komen voetballen. Maar ik stond net op het punt om naar Schiphol te gaan en naar Tokio te vliegen. Ze waren te laat.'' Van den Broecke kan er nu om lachen. Als Port Operations Mana ger bij Seatrade Reefer Chartering in Antwerpen heeft hij veel van de wereld gezien. Door de coronacri sis werkt hij nu vooral thuis, maar straks hoopt hij weer op pad te kunnen. ,,Ik heb nooit spijt van mijn keuze gehad'', zegt hij. ,,Al ben ik natuurlijk wel benieuwd hoe het was gelopen als ik niet naar zee was gegaan. Ik ben trou wens drie keer aan mijn knie ge opereerd. Misschien zou intensief trainen bij een profclub wel hele maal niet mogelijk zijn geweest. Ik heb wel in een lager elftal van Breskens gevoetbald, tot het met mijn knie echt niet meer ging. Je kunt het niet laten hè. Als ik maanden op zee had gezeten en ze schoten hier een bal naar me toe, dan deed ik weer mee.'' Johan Cruijff Met het Zeeuws elftal heeft hij te gen onder anderen Johan Cruijff (,,In Bruinisse bij zijn debuut als Feyenoorder'') en de Rode Duivels gespeeld. In een oefenduel met Zeeuwse profs scoort hij ook twee keer en is goed voor één assist, waardoor de amateurs met 3-2 winnen. ,,Wat voor type speler ik was? Het is moeilijk om over jezelf te zeggen, maar ik denk dat ik een slimme spits was. Een neusje voor de goal hebben, op de juiste plek staan, dat had ik wel. Ik ben 1.91 meter en oogde misschien wat sloom. Maar dat was ik niet, hoor.'' Het hele jaar was bijna iedere kans raak geweest. Maar wat ik daar heb verprutst... Van den Broecke kijkt met veel plezier terug op de jaren met de 'gouden generatie'. De sterke doelman Rob Gruben, mannen als Camiel van Rattingen, Willy de Jaeger, Robbie de Muynck, Jan de Lobel, Milco van der Hooft, Rudie Snauwaert, Jimmy Pietersz, Rob bie Faes, Ronnie de Ruijsscher, Adrie Kodde en neef Willem van den Broecke; ze hebben begin ja ren tachtig vele successen gevierd. Veel van die mannen staan nog steeds langs de lijn als het eerste elftal van Breskens speelt. Oostburg ,,Een paar jaar geleden speelden mijn zoons Jan en Sam samen in het eerste'', vertelt Van den Broecke. ,,Jan heeft ook een drukke baan waarbij hij veel moet reizen, maar probeert er altijd te zijn. Hij speelt denk ik al een jaar of acht, negen in Breskens 1. Hij heeft het dus al langer volgehou den dan ik.'' Zelf staat hij zeker bij thuiswed strijden als toeschouwer aan de kant. ,,Als ik kan, dan ben ik er. En als ik in het buitenland zit, kijk ik meteen wat ze gedaan hebben.'' Uitwedstrijden laat hij geregeld schieten. ,,Ik ga bijvoorbeeld niet naar Oostburg. Dat verdom ik. Ik zie het al voor me. Dan verliezen we daar en hebben die mensen de grootste lol. 'Hé Bram Broecke, hoeveel was het?' Ik heb in mijn leven nog nooit ruzie gehad. Maar dan zou ik het krijgen.'' zaterdag 2 mei 2020 GO Bram van den Broecke (links) duelleert in ok tober 1982 met een speler van Zierikzee. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE De spits van Breskens (rechts) in de kleedkamer met zijn ploeggenoten. Tweede van links doelman Rob Gruben, die eerder ook voor onder meer Club Brugge speelde. archieffoto CAMILE SCHELSTRAETE De jubileumviering van VV Breskens is vanwege de corona crisis één jaar uitgesteld. ,,We hadden een druk programma met veel activiteiten rond het ju bileum', zegt voorzitter Hans Bakker. Zo zou Breskens in juni gastheer zijn geweest van de districtsbekerfinales Zuid 1. Ook onder meer de wedstrijd tegen Oud-Feyenoord komt te verval len. Het jubileumboek 'Kleurrijk zwart-wit', dat is geschreven door Frans Meijaard en Serge de Ruijsscher, wordt op 6 juni wel gepresenteerd. ,,Daarbij houden we ons uiteraard aan de corona- regels van de overheid", verze kert Hans Bakker. -Bram van den Broecke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39