L w Lockdown vertraagt kwart van de rechtszaken 7 CORDEJONGE tfk MIDDELBURG Door de corona maatregelen loopt een kwart van de rechtszaken in Zeeland en West-Brabant vertraging op. Zeer dringende rechtszaken zo als een aantal strafzaken, jeugd(straf)rechtszaken en fami liezaken zijn via videozittingen afgehandeld. Volgens de rechtbank Zee land-West-Brabant kon 75 tot 80 procent van de zaken met digi tale hulpmiddelen zoals telefo nische beeldverbindingen door gaan. Zaken die de wettelijke termijnen dreigden te over schrijden, kregen voorrang. Ver trouwelijke informatie is daarbij via versleutelde mails uitgewis seld. Een kwart van de zaken is noodgedwongen blijven liggen, zegt een woordvoerder van de rechtbank. Dat betrof deels ook straf- en familiezaken. ,,We heb ben daar veel telefoontjes over gekregen. Voor alle betrokkenen in een zaak is de zitting belang rijk en dikwijls ook erg span nend." Dat drie kwart van de za ken sinds 15 maart digitaal kon worden afgehandeld, is volgens de woordvoerder geen slechte score. De rechtbank houdt vanaf 11 mei weer voorzichtig fysieke zittingen. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Column De column van Jan Vantoortel- boom is een aanwinst voor uw krant. Maar mij moet van het hart, dat de heer Vantoortelboom in zijn laatste column Blutsekak- ker (25 april) het heeft over oudjes die op hun buik aan de beade mingsmachines liggen. Jan Vantoortelboom: ik ben 81 jaar, lees met plezier uw columns en geniet van uw boeken, maar ouderen zijn geen oudjes. Het is beledigend en denigrerend. Jean Kamps, Koewacht België In België worden alle overlijdens, geteste coronapatiënten en niet- geteste patiënten waarvan het zeer waarschijnlijk is dat ze aan corona gestorven zijn meegere kend (21 april). Bij de geregis treerde patiënten is het verschil met Nederland te verwaarlozen. België is tenminste transparant en wil daarom geen andere ma nier van berichtgeving. De cijfers van het CBS in Nederland tonen een enorme oversterfte in deze periode. Alle mensen die overlij den in de verpleeghuizen en ver zorgingshuizen worden in Ne derland en in de andere landen niet meegeteld. Verder zijn er, in tegenstelling tot in Nederland en in vele andere landen, nooit pro blemen geweest op de ic en was er zelfs een overcapaciteit. Leve ringen van foute mondmaskers zijn er ook overal geweest. Dus als je wilt berichten over een land zorg dan dat je de informatie in de juiste context plaatst en maak geen karikatuur van de situatie. Dat zorgt voor onterechte reac ties. Frangoise Franse, Kloetinge Strekdammen Verbaasd was ik te lezen dat de nieuwe strekdammen bij Bath nieuwe slikken doen ontstaan waar nu Scheldewater stroomt. De watersnelheid wordt beperkt (16 april), de vaargeul geweld aan gedaan. Aan de andere Schelde- oever wordt de Hedwigepolder onder water gezet om de Schelde zijn vrije loop, een beetje, terug te geven. Dit laatste als logisch gevolg van het Belgische Sigma plan. Men wil hiermee de vloed- top bij Antwerpen afvlakken. Hierdoor hoeft men de Schelde- kaaien minder te verhogen. Hoe valt dit te rijmen? Een Ne derlands linkigheidje voor goed kope dijkversterking? Volgens de rechter is een milieu-effectrap portage niet nodig. De Neder landse Staat mag deze dammen, in juridische luwte, bouwen. De Belgen hoeven van niets te we ten. Tot hun verbazing, kijkend naar de tot giftige slikvlakte ver worden Hedwige, zullen hun Scheldekaden te laag zijn bij een optredende stormvloed. Coronavirus (19) Men hoeft geen Nyenrode te heb ben gevolgd om te begrijpen dat de zakenwereld in haar hart is ge raakt, als secundair gevolg van een eveneens mondiale gezond heidscrisis, die men niet anders kon bestrijden dan door humani taire belangen te laten prevaleren boven economische. Het lijkt me nu zaak, dat overheden en geld- verschaffers in allerlei vormen (UWV, banken, hypotheekver strekkers, verhuurders) zich niet zuiver gaan beroepen op aller hande rigide wetten en regeltjes, maar dat flexibiliteit en coulance zullen primeren. Als men de hele natie weer op de rit wil krijgen, bevolking, bedrijven, de hele maatschappij, zullen er veel offers moeten worden gebracht. Het zal miljoenen, miljarden, biljoenen kosten. Het kan niet de bedoeling zijn een generatie Nieuwe Armen te creëren, die hun levenswerken door force majeure zagen omval len. Hardwerkende mensen, die men nu niet kan frustreren door 'njet' te verkopen. Wordt ver volgd. Monique Sturm, Waterlandkerkje Coronavirus (20) Het kabinet besluit tot versoepe ling voor scholen en sport. Tand artsen krijgen ruim baan, maar kappers niet. Het argument vol gens de kappersbond van Rutte is dat tandartsen toch al met be schermingsmateriaal werken. Dat snap ik niet. Dit is geen argument en slaat nergens op. Kappers heb ben recht op uitleg. Els Bierens Keeris, Kortgene Coronavirus (21) Kan een corona-app echt werken in Nederland. Alleen op een wijze zoals China dat doet, werkt het en kan handhaving dat con troleren. In Nederland zal dat niet werken omdat afstemmen op gps niet wordt overwogen. Veel men sen hebben bluetooth en locatie uitstaan. Velen gaan de app niet gebruiken, omdat die alleen maar verwarring geeft. Een deel van de bevolking heeft geen mobiel. Maar stel, dat je de app wel aan zet, wat kan een fout bluetooth contact dan opleveren? Ben je dan besmet of op straat op twee meter een coronadrager gepasseerd? Wie weet wanneer hij/zij besmet is en zet ieder het ook op de app? Die besmette persoon blijft toch binnen? Overheid en apps, het is geen goede combinatie. Het kan niet goed werken als je de privacy niet wil schaden. Wim Bartels, Arnemuiden Waterdunen 'Getijdenduiker bij Waterdunen voldoet', meldt de krant (21 april) Eindelijk komt het ontpolde- ringsproject in de afrondende fase. De kustversterking is gerea liseerd, de huisjes kunnen wor den gebouwd en er is nieuwe na tuur gerealiseerd, maar of deze tekentafelnatuur door het in- en uitlaten van zout water bijdraagt aan het 'natuurherstel van de Westerschelde' valt te betwijfe len. Estuariene natuur kun je per definitie alleen herstellen in een estuarium en zeker niet in een ontpolderd gebied met een be perkt getij. De term 'natuurher- stel' dient mijns inziens vervan gen te worden door natuurcom pensatie. Het ware beter geweest om die compensatie buitendijks te realiseren; mogelijkheden te over! Dat had minder offers ge kost zeker voor de poldermensen die hun polder verloren hebben zien gaan. Guus Langeraert, Oostburg zaterdag 2 mei 2020 GO V Iftr J. W. Minderhout, Vlissingen i .nxn.) De strekdammen bij Bath. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35