CORONAVIRUS Buitensporten, wat mag er? Vechtschool grijpt online naar de wapens II De 1,5-meter- samenleving 4 leen mogen samenkomen in groe pen van maximaal twee personen. En dan nog blijft de anderhalve- meterregel gelden. Volwassenen die willen deelne men aan georganiseerde sportac- Kinderen tot en met 12 jaar mogen vrij sporten en spelen op veldjes en pleinen Los van het feit of hij en de groep jongeren de anderhalvemeterregel naleefden, is de groep te groot om in de openbare ruimte te sporten. Dat ziet de politie als samenscho ling en dat mag vooralsnog niet. Erentreich én de jongeren overtra den daarmee de regels. In dat op zicht is de boete dus terecht, hoe vervelend dat ook is. Dat klopt, kinderen tot 12 jaar mo gen weer georganiseerd buiten sporten en hoeven daarbij geen anderhalve meter afstand van el kaar te houden. Jongeren van 13 tot en met 18 jaar moeten dat wel. In het geval van Erentreich in Vlis- singen ging het om deze doel groep. tiviteiten, zoals een bootcamp, mogen dat tot en met 19 mei niet en riskeren een boete van 400 euro als ze dat wel doen. Volgens de experts geeft jeugd weinig risico's op verspreiding van het virus. Vandaar dat alleen jeugd tot en met 18 jaar mag spor ten op sportlocaties. Ja, dat mag. Kinderen tot en met 12 jaar mogen op veldjes en pleintjes vrij spelen en sporten. Hierbij hoeven zij geen anderhalve meter afstand te houden. Jongeren van 13 tot en met 18 jaar moeten die regel wel in acht ne men en mogen met maximaal twee buiten zijn. Wie de regels overtreedt, riskeert een boete of een taakstraf bij Halt." Dat hangt ervan af wie er gaan sporten. Jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar mogen - als het gaat om georganiseerde sportactiviteiten - onder leiding van een door de gemeente aange- wezen trainer samenkomen om te sporten. Buiten die activiteiten om, blijft gelden dat jongeren al- Op papier klinkt de anderhalvemeter- samenleving al als een grote illusie. In de praktijk blijkt het nog onmogelijker. We belichten deze week de worsteling vanaf plekken waar er simpelweg geen ruimte voor is. Vandaag: Vechtsschool HwaRangDo in Vlissingen. Gerrit van Loon Vlissingen Assistent-instructeur Niels de Nooijer van HwaRangDo. foto lex de meester De matten blijven opgesta peld. Binnen trainen is niet toegestaan. Trainen ge beurt via online-lessen. ,,Niet ide aal, maar voor nu de beste oplos sing", vertelt assistent-instructeur Niels de Nooijer. ,,Op deze manier blijven leden gemotiveerd. Hun technieken voor hun band of sjerp herhalen en de conditie en lenig heid op pijl houden." Fysiek contact Hwarangdo/Taesoodo is een uit gebreide vechtkunst. Bestaande uit trappen, stoten en gewrichts- manipulatie, wapentraining, me ditatie, acrobatiek, lenigheid, uit houdingsvermogen, sparring en grondgevecht. Een aantal van deze disciplines kunnen door de ander- halvemeter regel niet of moeilijk worden beoefend. Sparring (staand gevecht) en grondgevecht is gewoonweg niet te doen. Fysiek contact is nodig." Gelukkig zijn er nog disciplines op afstand. ,,Wapentraining, trap pen en stoten kan op anderhalve meter in het luchtledige. Als de techniek hierbij maar juist uitge voerd wordt. Daar zien wij als trai ners op toe", denkt De Nooijer in mogelijkheden. ,,We denken niet in problemen, maar in oplossin gen en nemen het virus wel seri eus." De vereniging heeft een ge- Wapentraining, trappen en stoten kan op anderhalve meter in het luchtledige mengde leeftijdsgroep wat leden betreft. De groep op leeftijd split sen om te kunnen trainen is niet haalbaar. In de toekomst zal in de zaal persoonlijke hygiëne hoog in het vaandel staan. ,,Leden die zich niet fit voelen, verhoging of verkouden zijn, blijven thuis. Het dragen van mondkapjes tijdens de training zijn wel onderwerpen waar we over na moeten denken als vereni ging." zaterdag 2 mei 2020 Het zal je maar gebeuren. Ga je als kickboksinstructeur met een groepje jongeren op het strand trainen, krijg je een dikke be keuring voor samenscholing. Dat overkwam Job-Joris Eren- treich donderdagavond in Vlis- singen. Had dat niet anders ge kund? Het voorval maakt het nodige los bij mensen. Wat mag er nu eigenlijk wel en niet, wij zochten het uit. Timo van de Kasteele Vlissingen Is het terecht dat de kickboksin structeur een boete kreeg? Maar kinderen mogen toch weer 'georganiseerd buitensporten', hoe zit dat dan? Mijn sportinstructeur wil in het park gaan trainen, mag dat wel? Waarom mag de jeugd wel sporten op sportlocaties? Mogen mijn kinderen samen spe len/sporten op het trapveldje of pleintje in de buurt? Jeugd traint in Vlissingen, maar houdt onvoldoende afstand. Reden voor de politie om een boete van 400 euro uit te schrijven aan de trainer. foto job-joris erentreich f4 - Niels de Nooijer, HwaRangDo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32