Opgelucht maar zeer voorzichtig Zorgfraude in Goes is 'niet alarmerend' CORONAVIRUS Kapsalon De rood-witte afzetlinten zijn na vijf weken opgerold. Caravanpark 't Torentje bij Burgh- Haamstede verwelkomde gisteren de eerste vaste gasten, eigenaren van een stacaravan. Met een maand vertraging. Noodkreet bedrijven Sluis: 150 miljoen euro verloren 2 Commentaar Op de kletsplek, daar moet je zijn. Het coronavirus heeft de tweelingbroers Ed en Wim Geertse gescheiden. Ed zit in het verpleegcentrum, Wim is vrij man. Zij vinden el kaar - met glas ertussen - op de speciale kletsplek van Buiten rust in Middelburg. Zij vertellen de PZC dat zij elkaar het liefst zouden omarmen. De kletsplek haalt gelukkig wat druk van de ketel. Nog iets om blij van te worden. De cijfers wijzen erop dat het coronavirus in Zeeland wordt teruggedrongen. Dat geeft een beetje lucht. Om te beginnen voor het zorgpersoneel. En er ontstaat ruimte voor het toerisme. Die wordt inmiddels razend snel ingevuld. Laten we hopen dat de epidemie er niet door op leeft. Geruststellend is ook de reconstructie die de PZC publi ceert over de rol van de regering. Zeker, het was beter ge weest als Nederland corona eerder serieus had genomen. Zeker, de regering heeft te laat begrepen dat in de verpleeg huizen ook bosjes slachtoffers vielen. Maar er is geen sprake van nalatigheid of van grote gemiste kansen in de aanpak van corona. Zolang de sterfte hoger is dan gebruikelijk, kunnen we onmogelijk tevreden zijn over onze reactie op het coronavirus. Maar we mogen wel een beetje opgelucht zijn dat we Itali aanse toestanden konden voorkomen. Door voorzichtig te zijn. Ook al gaat het nu wat beter, het vermijden van coronarisico's moet voorlopig de boventoon blijven voeren. Het vermijden van risico's met corona moet voorlopig de boventoon blijven voeren Onderzoeksbureau Kurtosis heeft het dataonderzoek gedaan. Daaruit blijkt dat bij verschillende aanbie ders en zorgvragers afwijkend de claratiegedrag is. Dat k^n wijzen op zorgfraude of onrechtmatigheid. Wethouder Andre van der Reest vindt de geconstateerde afwijkin gen nog niet alarmerend. ,,Het is op de vingers van één hand te tellen", ALMANAK zegt hij. ,,Maar we gaan wel een ni veau dieper graven." Dat betekent meer onderzoek of er daadwerke lijk sprake is van fraude of onrecht matigheid. ,,We moeten heel alert zijn op onrechtmatig gebruik. Daarom hebben we de scan laten De Hulsterse kon haar pony niet bij laten knippen bij de kapper. Ze werd stilaan gek van het steeds langer wordende haar voor haar ogen. Hoewel ze we kenlang had bezworen dat nie mand kappertje bij haar zou mo gen spelen, won de ergernis het uiteindelijk van de angst voor Het is op de vingers van één hand te tellen. Maar we gaan wel een niveau dieper graven doen", zegt hij. En het blijft niet bij een eenmalig onderzoek. Goes zal regelmatig controles uitvoeren. Daarnaast wordt ook nog eens goed gekeken naar de eigen werkwijze. een verpest kapsel. Haar vriend mocht Kapsalon Keukenschaar 'openen' en ging vol enthousias me aan de slag. Tot haar verba zing deed hij dat goed. Zo goed dat de volgende angst zich al weer aandiende: 'Straks denken mensen dat ik stiekem naar een echte kapper ben geweest Persoon gewond na steekpartij Popcorn bij de bios en dan thuis kijken AXEL Viering 5 mei met carillonfestival „Heerlijk, heerlijk. We zijn zo blij!" Gerard de Jager en Yvonne Beckker uit Rijswijk draaien rond het mid daguur het terrein op en lopen naar hun vertrouwde stekje in Zee land. De zon begint zowaar te schij nen als ze uitstappen. Sinds eind maart zaten ze min of meer vast in de drukte van de Randstad. Een paar dagen ontsnap pen naar hun eigen vertrouwde stekje op Schouwen zat er niet in. ,,Op een gegeven moment ken je elk hoekje en gaatje van je eigen ap partement", zegt Yvonne. In april was het ook nog eens prachtig weer. Het was behelpen op haar balkonnetje in de drukke Rand stad. ,,Ik voel me hier ook veel vei liger", zegt Gerard, die al dertien jaar in het bezit is van de stacaravan. ,,Ik zit hier op de camping verder van mijn buren vandaan dan thuis." Verderop in het campingstraatje halen Nel en Kees Bas uit Dor drecht de spullen uit de auto. Het is hun negende seizoen op 't Torentje. ,,Hier hebben we weken op ge wacht", zegt Kees. Als we zijn vrouw mogen geloven nog wel lan ger. ,,Kees begint in oktober al de dagen af te tellen tot i april, de dag dat we normaal weer naar de cam- ping kunnen gaan." Het thuisblij ven in de stad aan de Merwede had niet alleen nadelen. Nel: ,,Je gaat toch wat meer je eigen omgeving verkennen en waarderen. Je ont dekt dat er in en om onze eigen stad ook veel moois te zien is." De overburen komen uit het Geertruidenberg. Irene en Bert Emmerik beginnen aan hun derde seizoen. ,,Met een beetje uitstel" zegt Irene. ,,Hier is het toch veel rustiger dan thuis. Het is echt ge- Ik zit hier op de camping verder van mijn buren vandaan dan thuis nieten. Je kan hier lekker fietsen en wandelen op het strand. Dat mag toch?" Eigen sanitair Eigenaar Leo Thijsse en beheerders Harmen en J oleen Boot deden eind maart de camping op slot. Er mocht niet meer overnacht worden, door dat de Veiligheidsregio verblijfstoe- risme had verboden in Zeeland. Sinds gisteren mogen De bedrijven in de gemeente Sluis verliezen van half maart tot eind juni gezamenlijk maar liefst 150 miljoen euro. Alleen al de onderne mingen in de stad Sluis zijn 59 mil joen euro aan inkomsten kwijt, hebben de Middenstandsvereni ging en Vereniging van Vastgoedei genaren berekend. Ze vragen staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat Mona Keijzer dringend om hulp. De noodkreet is luid. De maatre gelen die het kabinet voor onderne mers heeft getroffen, zijn bij lange na niet voldoende voor Sluise be drijven om het hoofd boven water te houden, schrijven Jan Smits (Vereniging van Vastgoedeigena ren) en Sancho Jansen (Midden standsvereniging). Belgische grens De gemeente is economisch com pleet afhankelijk van toeristen en Vlaamse dagjesmensen. De jaarlijks 4,5 miljoen bezoekers blijven bijna allemaal weg, vooral door het slui ten van de Belgische grens. Omdat ook restaurants dicht zijn, is Sluis veel harder geraakt dan andere ge meenten in Nederland, aldus Smits en Jansen. De omzet is volledig weggevallen. 'Zolang de maatrege len van beperkte mobiliteit gelden en de grens met België dicht blijft, is onze economie dood'. zaterdag 2 mei 2020 II Declaraties die in december ineens hoog zijn. Zorgverleners die meer dan 100 kilometer ver derop wonen of opvallend veel specialistische zorg declareren. Het zijn een paar voorbeelden van opmerkelijk declaratiege drag dat aan het licht is gekomen tijdens een onderzoek naar zorg- fraude in de gemeente Goes. Melita Lanting Goes - Andre van der Reest, wethouder van Goes Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Een persoon is gisteren rond 18.30 uur bij een steekpartij gewond ge raakt in Terneuzen. Voor het slachtoffer is een traumahelikopter opge roepen. De politie heeft een verdachte aangehou den. De toedracht is nog niet bekend. De steekpartij vond plaats aan het begin van de Sloelaan, vlakbij een bushalte. De politie deed sporenonderzoek en ondervroeg getuigen en buurtbewoners. De omgeving werd afgezet met linten. De traumaheli kopter landde bij zieken huis ZorgSaam, een paar honderd meter verderop. Het slachtoffer is daar met een ambulance naar toe gebracht. VLISSINGEN Geen echte bioscoopbe leving zonder verse pop corn. En dus zendt bios coop CineCity dit week end niet alleen de film Kapitein Rob en het ge heim van Professor Lu- pardi online uit, maar zet het ook een popcorn- take away neer bij de vestiging in Vlissingen. De film, met Katja Schuurman en Thijs Römer, werd in 2007 gro tendeels in Zeeland op genomen en is vandaag en morgen gratis online te bekijken via een link op cinecity.nl. Tussen 14.00 en 18.00 uur kan popcorn worden gekocht bij de bioscoop. Coronacrisis of niet, Axel staat dinsdag stil bij de bevrijding met een kleinschalig muziekfes tival. Jaarlijks viert het Herdenkingscomité 4 en 5 mei in Axel bevrij dingsdag met een speci ale fietstocht en sinds vorig jaar met een be vrijdingsmaaltijd. Die activiteiten zijn ge schrapt, maar er komt iets voor de in de plaats: beiaardier Piet Hame link geeft op het stad huiscarillon aan de Markt vanaf 11.00 uur een concert. ,,Wel af stand houden", geeft comitévoorzitter Dick Oggel nog als advies. Toeristen Theo Giele Burgh-Haamstede - Gerard de Jager Bob Maes Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30