MEDIA CULTUUR 25 Vrolijk je muur op met deze vierkante foto's het nieuws als hij het stokje van Eva Jinek overneemt aan de talkshow tafel bij RTL 4. De presentator voelt opwinding en angst. ,,Dan word ik wakker 's morgens en denk ik: Hoe vul ik die mooie pumps van Eva? Die vrouw is een strijder. Ze heeft het zó goed gedaan. Tegelijk heb ik ook zo veel zin. Dit nieuws gaat ons allemaal aan. Ik zie zoveel onderwerpen. Lees ik over 'immuniteit'. Wat is dat dan? Mensen die rood zout eten? Naakt in koud water springen? Niet alle verha len zijn verteld. Corona, virologen, deskundigen, de crisis, de economie, ik ben al wekenlang met niets anders bezig. Scheur alle kranten aan stuk ken, worstel me door dossiers, ga alle nieuwssites af.'' Beau van Erven Dorens zat in 2017 voor het eerst aan de talkshowtafel, toen in de zomer met Summer Night. Vorig jaar september begon hij met Beau, de opvolger van RTL Late Night, aanvankelijk in een, zoals hij zelf zegt, 'Jay Leno-achtige setting'. ,,Met een bank die later verruild werd voor een tafel. Het was een experiment." De kijkcijfers waren 'mwoah' (zijn woorden). ,,Niet goed, wel steady, ge middeld zo rond de 450.000." Met de komst van Eva Jinek naar RTL kreeg de talkshow een nieuwe producent (Ewart van der Horst) en redactie. ,,Ewart en ik leerden elkaar kennen bij RTL Boulevard in 2001. Ik kan goed met hem. Van de redactie en Eva kan ik veel opsteken. Vergis je niet, ik ben nog een rookie op dit gebied.'' Hij liep een aantal keren mee. Keek naar de dagindeling en het ritme van Eva Jinek. ,,Zij begint eerst thuis. Met inlezen, beelden bekijken, komt later naar de studio. Dat is al anders dan ik gewend was.'' Roofbouw ,,De vorige keer heb ik roofbouw op mezelf gepleegd. Stond ik om zeven uur op, ging ik in één streep door, stapte ik om half twee 's nachts in bed, waar ik nog lag te malen. Vader, echtgenoot, ik was het allemaal niet, ik was getrouwd met die show. Maar het gezin wist dat, accepteerde dat, alleen: ik was na tweeënhalve maand al gesloopt. Dat ga ik anders doen. Doseren. Het voordeel van nu: we beginnen eerder.'' Het komt de scherpte ten goede, stelt Van Erven Dorens. ,,Daar is Eva zo goed in. Zij is de hardcore-inter viewer. Als een roofdier komt ze omhoog en priemt ze met die Super man-laserogen van haar richting de gast. Ik leer daar van, maar ik ben an ders. Ook ik wil een vlammend inter view, ga die politici heus aan de tand voelen, maar ik ben losser. Ik ga me niet anders voordoen. Nee, geen gek kigheid. De kijker kent mij ook van het springen in de gracht, het klim men op een balkon, maar dat vind ik nu ongepast. Het is nu geen tijd voor radslagen in mijn onderbroek.'' Beau weet dat zijn talkshow meer dan ooit een informatievoorziening is. ,,Daar gaan de eerste 30 minuten naar toe. Aan welke regels moeten we voldoen? Hoe zit het met onze vakan ties? Daarnaast ben ik meer van het human interestverhaal. Hoe dit nieuws de Nederlanders raakt. Ik heb dat mogen ervaren met Beau Blijft Binnen, een bescheiden leuk dingetje waarmee ik rechtstreeks in de huis kamers van de mensen kwam. Daar OPVOLGER kwamen zoveel emoties los. Dan vertelde een vrouw over een 50-jarig huwelijksfeest in maart. En waarvan een paar weken later drie mensen overleden waren.'' De presentator wijst op zijn vader (85) en moeder (83). ,,Ze zijn drie dagen per week bij elkaar. Doen een beetje living apart together. Mijn moe der woont hierachter, mijn vader nog in Bloemendaal. Gezond en sterk, maar ook bang. Ga ik langs, staan we ieder aan een kant van het hek. Dan voel je die angst. Zoals ik al zei: een oorlogssituatie. Helemaal voor de ouderen. Zij stappen met één been terug in die oorlog. Terug in dat opgesloten gevoel. Ik kan me voor stellen dat zij denken: Allemaal leuk en aardig dat versoepelen van die regels, maar wij dan?'' Zinvol Het voelt bijna ongepast om het over kijkcijfers te hebben. ,,Maar die zijn altijd een item, hoor'', is hij vol be grip. ,,Eva heeft haar rug recht gehou den. Een constante van 800.000 en 900.000. Zo knap. Ik doe geen voor spelling. Het zal niemand verbazen als ik wat kijkers ga verliezen, maar ik zou het mooi vinden als het me lukt een beetje in de buurt te komen. Wat als het er 500.000 worden? So be it. Als dat nou zo is, houden we ons aan de koers. Gaan we niet ineens allemaal sterren aan tafel zetten, of zo. Ik wil een mooi zinvol programma maken.'' Beau van Erven Dorens staat op van het bankje en wijst naar Brasse rie Nel. ,,Nog koffie?'' Je mooiste herinnering, die ene bijzondere gebeurtenis of een vakantie om nooit te vergeten; geef het een prominente plek in huis met deze set van 4 vierkante foto's! Op deze manier heb je een eigen gemaakte collage aan de muur. Liever één foto verdeeLd over 4 vlakken? Dat kan ook. De vierkanten zorgen voor een strakke uitstraling en staan goed in ieder interieur! Benieuwd naar andere mogelijkheden voor foto's in huis en tuin? Bekijk dan ons assortiment aan fotoproducten in de webwinkel. Bestel nu op pzc.nl/vierkant Het voordeel zaterdag 2 mei 2020 PC Beau van Erven Dorens: ,,Ik wil een mooi zinvol pro gramma maken.'' FOTO PIM RAS Beau van Erven Dorens doet tot en met 10 juli de talkshow bij RTL 4. Hij neemt het over van Eva Jinek, die van de NPO naar RTL overstapte en vier maanden aan de talkshowtafel zat. Zij begon zonder reclameblokken. Na de uitbraak van de corona crisis werd haar talkshow niet alleen langer (anderhalf uur), maar ook naar een eerder tijd stip (half tien) op de avond ge haald. Wat er na 10 juli gaat gebeuren, is nog onduidelijk. Beau is van maandag en met vrij dag om 21.25 uur te zien bij RTL 4. *4 foto's van 15x15 cm. Excl. verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25