II Geen hoogbouw Van der Maelstede Vluchtelingenwerk en Terneuzen leggen ruzie bij 6 ZUIDZANDE HOTEL-RESTAURANT Natuurlijk wordt er in het dorp over hen gepraat: twee Brabanders die in Zuidzande een oud hotel overnemen en dit compleet renoveren. Wat moet dat worden? Logisch dat je dan The Talk of the Town bent. Hermine de Bonth en Pe ter de Leeuw namen drie jaar geleden het bekende hotel-restaurant De Rode Leeuw in het dorp over. Ze wilden eerst ervaren hoe het was om een horecazaak te runnen, voordat ze iets aan het markante pand op het Dorpsplein zouden veranderen. ,,We hebben twee sei zoenen gedraaid en toen besloten we het helemaal te verbouwen. Bijna alleen de buitenmuren zijn blijven staan. Binnen herinnert nog maar weinig aan het bruine café dat het was. Daarom hebben we voor een heel andere naam ge kozen, the Talk of the Town." Een beetje pretentieuze naam misschien, erkennen ze. ,,Maar we zijn ook een beetje pretentieus. Dat moet ook wel. Want we zijn er niet alleen voor de inwoners van Zuidzande. We willen er een toe gankelijk, vriendelijk restaurant van maken dat open staat voor ie dereen. Het krijgt de gemoedelijk heid van een Engelse pub, met het comfort van nu. A good deal for a great meal, is ons motto." Na anderhalfjaar tijd is de meta morfose bijna compleet. Van de elf hotelkamers zijn zeven nieuwe studio's, kamers en appartemen ten met eigen keukentjes - som mige ook met balkon - gemaakt. Zodat ook mensen die voor lan- gere tijd in de streek verblijven er uit de voeten kunnen. De laatste hand wordt momenteel gelegd aan de inrichting. Gisteren is de tap in de zelf gemaakte bar geïnstalleerd en de vloerbedekking op de trap gelegd. ,,Zodra we open mogen, kunnen we beginnen!" Iets nieuws Hermine (55) is ook psychologe bij zorginstelling SVRZ, terwijl Peter (54) belastingadviseur is en ver schillende ondernemingen had. Beiden hadden geen enkele ho- reca-ervaring voordat ze aan dit avontuur begonnen. De Eindhove- A good deal for a great meal, is ons motto naren waren op zoek naar een rus tigere woonomgeving voor hen zelf en hun zoontje met downsyn droom, maar hadden vooral heel veel zin om iets nieuws aan te pak ken. De streek kenden ze al, want de familie heeft al jaren een va- kantiehuisje in Cadzand. En ze zochten ook niet per se een pub of hotel; dit pand kwam toevallig op hun pad. Maar het past wel bij hen, vindt Hermine. ,,Peter is ook een dienstverlener. We vinden het be langrijk om goed voor onszelf en een ander te zorgen." Down to earth Peter was enkele jaren geleden als producent betrokken bij de veel besproken film Down to Earth, waarin een jong Nederlands gezin de wereld rondtrekt en bijzondere ontmoetingen heeft met sta- moudsten en wijzen, the Earth Keepers die nog in verbinding en harmonie leven met de aarde. De boodschap van de film inspireert Peter en Hermine nog steeds in de keuzes die ze maken. ,,Walk your talk. Loop je eigen pad, doe je ding, maak er iets van en oordeel niet. Dat doen wij hier ook. We hebben geen marktonderzoek gedaan of er wel behoefte aan zoiets bestaat, maar volgen ons gevoel. We zijn ervan overtuigd dat als je iets neerzet waar je zelf voor 100 pro cent achter staat, het ook gaat luk ken." TERNEUZEN Het heeft even geduurd, maar Stichting Vluchtelingenwerk en de ge meente Terneuzen hebben na anderhalfjaar hun ruzie defini tief bijgelegd. Terneuzen neemt de begeleiding van er kende vluchtelingen, ofwel sta tushouders, nu formeel volle dig op zich. Het conflict draaide vooral om geld. Vluchtelingenwerk wilde meer subsidie, maar er speelde meer, zoals: Is een gemeente wel onafhankelijk genoeg om vluchtelingen te begeleiden? Zij komen vaak uit dictaturen en wantrouwen van nature de overheid. Vooral vrijwilligers van Vluchtelingenwerk vrees den daarvoor. Wethouder Paula Stoker deelde die angst niet. Dat j e niet bang hoeft te zijn voor de overheid, past volgens haar bij de inbur gering in de Nederlandse sa menleving. Terneuzen werkt bovendien bij de begeleiding van statushouders al sinds na jaar 2018 met eigen vrijwilli gers, nu zo'n vijfentwintig Terneuzen heeft Vluchtelin genwerk nog vergoed voor tot juli 2019 gemaakte kosten. De kous is daarmee af, zonder tus senkomst van een rechter. Zorginstelling Tragel en Woon- stichting Hulst hadden samen plan nen voor een complex met 24 zorg- appartementen aan de Van der Maelstedeweg in Hulst. In 2019 werd een vergunning aangevraagd en de woonstichting kocht huizen met huisnummer 56-60, om daar het complex te bouwen. Omwonenden, verenigd in de actiegroep Mooi Hulst, vonden het gebouw van meet af aan veel te hoog. ,,Te groot en ko- lossaal voor die plek", legt Mieke Teuchies van Mooi Hulst uit. Er is naar hen geluisterd. Deze week maakte de gemeente Hulst bekend dat burgemeester en wethouders afzien van de nieuwbouwplannen: We zijn blij dat de gemeente rekening houdt met de mening van inwoners de vergunningsprocedure is in overleg met alle partijen stopgezet. Het pand is toch te groot voor die plek, oordeelden B en W, en er kan niet voldaan worden aan voorwaar den voor voldoende parkeerplek en privacy. Zo zou de weg naar het complex precies langs een huis lo pen. Ook het feit dat er geen draag vlak is, woog mee in de beslissing. Dat bericht kwam als een verras sing voor de actiegroep. Na een ge sprek in februari had Mooi Hulst niets meer vernomen, zegt Teu- chies. ,,We hadden dit niet ver wacht en zijn blij dat de gemeente Hulst rekening houdt met de me ning van inwoners." De gemeente Hulst bekijkt sa men met de woonstichting of er een alternatieve invulling voor de locatie kan worden gevonden. Teu- chies: ,,Ik ben benieuwd wat er voor in de plaats komt. Geen hoogbouw, in ieder geval." Met Tragel wordt gezocht naar een andere plek voor de zorgwoningen. zaterdag 2 mei 2020 Brabants stel is The Talk of The Town Pascalle Cappetti Zuidzande Hermine de Bonth en Peter de Leeuw zijn bezig met het plaatsen van de nieuwe bar. De verbouwing van hotel-restaurant De Rode Leeuw in Zuidzande tot The Talk of the Town is bijna voltooid. foto peter nicolai -Hermine en Peter Zie talktown.nl Actiegroep Mooi Hulst kan op gelucht ademhalen: er komt geen appartementsgebouw van dertien meter hoog aan de Van der Maelstedeweg. „Daar zijn we heel blij mee." Sophie Stockman Hulst -Mieke Teuchies, Mooi Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133