Straks kopen op de bon in Kapelle RAVESTEYN KADE 6 Tholen vervangt top bestuur GOES BOUW AAN PIET HEINSTRAAT BEGINT IN JULI/ Dat er grote vraag is naar betaalbare, moderne appartementen in Goes wist makelaar John Timmerman wel. Maar dat de verkoop van de 75 appartementen aan de Piet Heinstraat zó snel ging, deed zelfs hem versteld staan. ,,Het is een onverwacht groot succes. We zouden makkelijk nog zo'n gebouw kunnen verkopen." Joeri Wisse Goes Buiten de Veste, heet het project officieel. Maar veel Goesenaren kennen het beter on der de naam 'Kavel Pik', genoemd naar het garagebe drijf dat er ooit stond. Nu is het al vele jaren een tijdelijk parkeerter rein, maar niet meer voor lang. ,,We hebben in deze crisistijd ei genlijk nauwelijks afvallers gehad. De verkoop is zo goed als rond. Volgende week worden de hand tekeningen onder de laatste over eenkomst gezet. In juli kan de bouw beginnen", zegt Timmer man. Ook de verkoop van de begane grond loopt goed. Vijf van de acht 'commerciële ruimtes' zijn ver kocht. In de Goese politiek waren wat zorgen over de noodzaak om extra winkelruimte toe te voegen, maar volgens Timmerman krijgen alle verkochte ruimtes kantoor functies. ,,Denk bijvoorbeeld aan een werving-en-selectiebureau." De kantoren en de woningen wor den naar verwachting in de eerste helft van 2022 opgeleverd. De be drijven krijgen, net als de bewo ners, eigen parkeerplek op een 'groen' parkeerterrein grenzend aan de M.H. Trompstraat. Al bij de start van de verkoop bleek dat de interesse groot was. ,,Op de verkoopdag van 18 januari in de Zaal van Katoen hebben we met vier mensen vijf uur lang continue potentiële kandidaten te woord ge staan. Al op dat moment hadden we voor elk appartement al meer dere geïnteresseerden." Het 'ge heim' van het succes zit 'm volgens Als makelaar hebben we het lef gehad om kleine appartementen tetekenen Timmerman in het ontwerp van de appartementen, variërend in grootte van 48 tot 111 vierkante me ter. ,,Als makelaar hebben we het lef gehad om veel kleinere apparte menten te tekenen. Grote, luxe ap partementen worden al genoeg aangeboden." De combinatie van het centrum en openbaar vervoer op loopaf stand en de mogelijkheid om de auto dichtbij te parkeren deed de rest. Vooral voor ouderen tussen de 50 en 80 die nu nog in een ge woon huis wonen, is zo'n kant-en klaar appartement aantrekkelijk, weet Timmerman ,,Maar er zitten ook een paar starters tussen de ko pers." Het succes smaakt naar meer. ,,De ontwikkelaar heeft ons de opdracht gegeven om een an dere locatie te zoeken, maar de grond is helaas schaars in Goes." Wethouder Joost de Goffau (CDA, wonen) kan bevestigen dat de vraag naar betaalbare apparte menten, zowel in de koop- als huursector, groot is. Onderzoeken ondersteunen dat beeld, zegt hij. ,,De afgelopen jaren hebben we veel ingezet op bouw van grond gebonden woningen in nieuwe wijken als Mannee, Aria en Goese Diep. De komende tijd gaan we meer kijken naar de versteviging van de kwaliteit van Goes zelf, door in te zetten op inbreidingslo- caties en transformatie van oude locaties. Een voorbeeld daarvan is het kantoorgebouw aan de Nas- saulaan, waar Auris nu nog zit. Ook daar komen betaalbare appar tementen." Kapelle In Kapelle gaat binnenkort alles weer op de bon. Tenminste, als het aan de gemeente ligt. Die is name lijk bezig met een bonnenboekje om de aankoop bij lokale onderne mers te stimuleren. Het idee voor een bonnenboekje is afkomstig van de gemeente zelf. ,,Om de lokale ondernemers een hart onder de riem te steken", al dus een woordvoerder. ,,Vervol- gens hebben we het idee voorge legd aan de ondernemersvereni gingen van Kapelle en Wemel- dinge en die waren gelijk enthou siast. Daarna is het initiatief breed onder de ondernemers verspreid met de vraag of ze hier aan mee willen doen door een leuke actie aan te bieden." Geïnteresseerde ondernemers kunnen gratis met één actie deelnemen. Aanmelden kan nog tot en met 6 mei via het online aanmeldformulier. Om het boekje uit te kunnen brengen Een bonnenboekje moet aankopen bij lokale ondernemers stimuleren wil de gemeente minimaal 50 in schrijvingen hebben. De kosten voor het produceren en versprei den van het bonnenboekje worden dan door de gemeente betaald. De bedoeling is om het bonnenboekje begin juli huis-aan-huis te ver spreiden. Nieuwe inwoners krij gen het dan bij een welkomstpak ket en toeristen via de verblijfsac- commodaties. De bonnen kunnen tot 1 juli 2021 worden ingeleverd. De reden voor het boekje is vol gens de gemeente Kapelle tweele dig. Er was al een onderzoek naar de prestaties van winkelgebieden in de gemeente en nu heeft de co ronacrisis de boel verder op scherp gezet. ,,Uit het onderzoek is geble ken dat het stimuleren van lokaal koopgedrag erg belangrijk is om de loyaliteit richting de lokale onder nemers te vergroten. In verband met de coronacrisis zijn we samen met de ondernemersverenigingen gaan kijken wat we in deze tijd ex tra kunnen doen om de onderne mers te ondersteunen." THOLEN Tholen haalt dit jaar flink de bezem door de bestuur lijke top. Behalve een nieuwe bur gemeester, krijgt de gemeente in 2020 ook een nieuwe raadsgriffier en een secretaris. Ook verdwijnt een complete managementlaag: de functies van afdelingshoofd be staan straks niet meer. Burgemeester Ger van de Velde, gemeentesecretaris Simon Nieuw koop en raadsgriffier Wilma Antes gaan alle drie dit jaar met pensioen. Voor de functie van Nieuwkoop, die maar liefst 20 jaar directeur van de Thoolse ambtenaren was, is deze week een vacature gepubli ceerd. Kl Buiten ^32 u<- Veste zaterdag 2 mei 2020 Appartementen verkocht als broodjes 'Kavel Pik' aan de Piet Heinstraat in Goes is nu nog een parkeerterrein. Alle woningen zijn verkocht, over twee jaar is project Buiten de Veste klaar. foto marcelle davidse -John Timmerman, makelaar Willem Adriaansens [J'STI"" imiï| 1 CR !HITE n' T J l 4. wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131