CORONAVIRUS 4 Update SPORTEN HET MAG WEER sm Ze mogen weer, eindelijk! De jeugdspelers van Jong Hercules uit Beverwijk ('niet de grootste, wel de gezelligste voetbalclub') stonden gisteravond te trappelen om samen te ballen op het trainingsveld. De jongsten mogen weer samen sporten. Aantal besmettingen wereldwijd: 3.173.036 Aantal doden wereldwijd: 38.998 Aantal mensen genezen wereldwijd: 959.774 Aantal besmettingen in Nederland: 38.998 Aantal doden in Nederland: 4711 mmaup/ De jongste leden (6 tot en met 8 jaar) van de blauwwit- ten uit Beverwijk hebben de pri meur, nadat ze wekenlang de grasmat op het ge meentelijk sportpark niet moch ten betreden. Trainer Joost Coster verwelkomt bij de ingang van het sportpark de ouders die hun zo nen komen brengen. Het is met een een afscheidsgroet, want de vaders en moeders mogen niet blijven kijken en gaan meteen huiswaarts. Ze zijn bijna net zo enthousiast als hun kids. ,,Hebben we ook even rust.'' Coster begint de training die een uur duurt, maar als het aan zijn pupillen ligt, waren ze tot middernacht aan het voetballen. Ze dollen elkaar eerst nog met: 'Blijf uit de buurt, 1,5 meter!' Zodra ze een bal zien, is daar geen sprake meer van en wordt er als vanouds getraind. Coster moet wel noodge dwongen afstand tot zijn jongens bewaren. ,,Dat betekent meer aan de zijlijn staan. Dat is te doen hoor.'' Voor deze groep is het geen pro bleem om elkaar tijdens de trai ning aan te raken, in tegenstelling tot de jongeren van 13 tot en met 18 jaar. Voetbalbond KNVB heeft in samenwerking met sportkoepel NOC*NSF maar liefst vijf corona protocollen opgesteld voor spelers, ouders, trainers en bestuurders. Met regels variërend van 'kom zo veel mogelijk alleen naar de trai ning' tot 'raak de bal niet aan met je handen.' Volgens een KNVB- woordvoerder heeft zo'n 30 pro cent van de voetbalclubs gisteren de training hervat. ,,Dan heb je het vooral over de jongste jeugd, de groep vanaf 13 jaar komt in de meeste gevallen later aan de beurt aangezien ze 1,5 meter afstand moeten houden, zo'n training zit een stuk complexer in elkaar.'' De lijst met instructies is be hoorlijk lang, maar Rita Munnik, wedstrijdsecretaris van Jong Her cules, is allang blij dat de jeugd weer kan ravotten op het veld. ,,De telefoon stond roodgloeiend nadat premier Rutte bekendmaakte dat de trainingen konden worden her vat. Ook al is het bijna het einde van het seizoen, de jongens en ook onze trainers willen nog dolgraag samen 'de wei in'. De gemeente heeft ook snel gehandeld en het sportpark weer vrijgegeven. We zijn druk bezig geweest met onder meer het markeren van looproutes en aanschaffen van desinfecte rende middelen.'' De kantine, kleedkamers en toiletten blijven vooralsnog op slot. ,,De wc's ge bruiken we alleen voor noodgeval len. Als ze moeten plassen, kun nen ze een mooie boom uitzoe ken.'' Dat duizenden sportclubs hun jeugd weer voorzichtig kunnen la ten sporten, is geen overbodige luxe. Sinds de invoering van de co ronamaatregelen zijn in Neder land 1,7 miljoen mensen minder aan het sporten. In maart 2019 be droeg het aantal sporters 10,4 mil joen, nu is het 8,7 miljoen. Dat blijkt uit onderzoek dat markton derzoeksbureau Ipsos in opdracht van NOC*NSF heeft uitgevoerd. Het zijn vooral kinderen die minder bewegen. Volgens het on derzoek is in de leeftijd tussen 6 donderdag 30 april 2020 GO Zwitserland versoepelt op 11 mei de grensrestric- ties. Winkels, restaurants, markten, musea en biblio theken mogen vanaf 11 mei open. Rusland verlengt het in- reisverbod voor buitenlan ders tot nader order. De maatregel geldt sinds maart. Het aantal besmet tingen in Rusland loopt hard op en nadert de hon derdduizend. Ook zijn er al bijna duizend Russen door het nieuwe coronavi rus gestorven. ffSOSsweden fe In Zweden hebben de autoriteiten bij meer dan 20.000 mensen corona vastgesteld. Het dodental staat op 2462. Zweden heeft tijdens de corona crisis gekozen voor een minder streng beleid dan andere Europese landen. Veel scholen en bedrijven konden open blijven. In België werken burge meesters van kustge- meenten aan een geza menlijk plan om toeristen weer welkom te heten. De verhuur van vakantieap partementen zou vanaf 8 juni mogelijk zijn. Dagtoe risten en de heropening van de horeca komen pas later aan bod. In Polen mogen hotels en winkelcentra op 4 mei weer opengaan. Overwo gen wordt om de scholen twee dagen later weer te openen. Kijk op de site bij /video voor meer uitleg en het laatste nieuws Tti i» up .JLi'1:.! i." Het liefst waren ze uren doorge gaan, de jeugdspelers van Jong Her cules in Beverwijk. foto pim ras Jeugd en trainers dolblij: ein-de-lijk de wei in Sanne Schelfaut Beverwijk Turnen mag ook weer, uit sluitend buiten, zoals hier in Baarn. foto caspar huurdeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4