6 Van autobedrijf Van der Poel in Hulst is sinds de uitslaande brand vorige week niets meer over dan hopen as, verwrongen staal, gesmolten glas en twintig wrakken. Eigenaar Tjeerd de Witte is een getekend man. Ondanks de ramp die hem, zijn klanten en personeel trof, blikt hij vooruit. En kijkt terug op een zwarte dag. Vlammen die meters hoog uit het dak sloe gen, gitzwarte rook door brandende auto banden en olie, harde knallen van ontploffende gasfles sen die tot ver in de omgeving te horen waren. Als de rook is opge trokken bij autobedrijf Van der Poel in Hulst, rest een schadebe drag van tegen de drie miljoen euro. De oorzaak van de brand is niet gevonden. Extra zuur is dat de Honda-dealer en garage, geves tigd in de historische werkplaats van de voormalige spoorlijn Me- chelen - Terneuzen, pas helemaal was opgeknapt en gemoderni seerd. De Witte (45) is geslagen, maar niet verslagen. Een collega-gara gehouder uit Hulst heeft hem onder eigen dak ruimte aangebo den om de draad weer op te pak ken. De Witte wil zo snel moge lijk weer nieuwbouw op de oude stek. ,,We komen terug." ,,In de buurt, ik kwam net van ons autoschadebedrijf aan de Ho- geweg (De Witte heeft vier be drijven, red.) toen het alarm af ging. Niet het brandalarm, maar het inbrekersalarm van de sectio- naaldeur was afgegaan. Die stond toen al in brand. Ik heb zelf 112 gebeld. Toen ik ter plaatse kwam, sloegen de vlammen al deels uit het dak." ,,Wat dan over je heen komt, is niet te beschrijven. Ik begon te trillen en dat hield niet meer op. Ik kon eigenlijk niks meer. Maar dan komt het besef; het perso neel, de klanten, de buurt. Samen De brand was zo hevig dat het onmogelijk bleek de brandhaard te vinden met de chef werkplaats hebben we nog een paar auto's naar bui ten kunnen rijden, maar toen werd het te gevaarlijk, we moes ten weg." ,,De oorzaak is niet gevonden. Ze houden het op een technisch mankement. Wellicht kortslui ting. De brand was zo hevig dat het onmogelijk bleek de brand haard te vinden. Er was niet ge last, er stonden geen elektrische auto's binnen, we weten het ge woon echt niet." Er wordt gezegd: 'Corona, de zaken liepen vast niet goed, zal wel aangestoken zijn.' ,,Ja, die verhalen hoor ik ook. Echt van de zotte. De zaken gaan goed, we hadden net binnen alles ver nieuwd, alleen de buitenzijde moest nog worden opgeknapt. We hebben fraudeteams over de vloer gehad en die zijn écht gron dig. En wat denk je dat deze rod dels doen voor het personeel? De chef werkplaats was als laatste in de zaak geweest. Die man werkt al tientallen jaren bij ons, die voelde zich zó schuldig, terwijl hij er helemaal niks aan kan doen. Mensen weten niet wat ze aanrichten met hun roddels. Ge lukkig waren de meeste reacties hartverwarmend, mensen leven mee. Dat doet goed." Hoe nu verder? ,,Van alle kanten hebben we van collega's hulp aangeboden gekre gen. Uiteindelijk zijn we inge gaan op het aanbod van Jos Kerckhaert, van de Opelgarage aan de Absdaalseweg. We mogen tijdelijk gebruikmaken van ruimte in zijn bedrijf. Daar zijn we ontzettend dankbaar voor. Ons personeel is nu druk bezig daar alles in te richten. Op 11 mei Gelukkig waren de meeste reacties hartverwarmend, mensen leven mee willen we open. Keihard werk, maar dat gaat lukken. Volgende stap is nieuwbouw op de oude stek. We willen echt weer terug daarheen." ,,Nee. We zijn gehecht aan onze stek aan het Stationsplein, daar zitten we al zo lang. De bereik baarheid is goed, mooie zichtlo- catie. En op de locatie zit de juiste bestemming, dus we moeten daar niet weg." ,,Er zitten daar zoveel bedrijven, het had helaas iedereen kunnen overkomen. Ongeluk zit in een klein hoekje." donderdag 30 april 2020 WA i Eigenaar Tjeerd de Witte in wat over is van de uitgebrande garage Van der Poel. foto camile schelstraete 'Ik begon te trillen en hield niet op' Sheila van Doorsselaer Hulst Waar was je toen je hoorde van de brand? Dat moet een verschrikkelijke aanblik geweest zijn... - Tjeerd de Witte, eigenaar Hoe kon het nou gaan branden? - Tjeerd de Witte Vindt de gemeente dat goed? Is het niet beter om op het bedrij venterrein te gaan zitten? Ook niet nu je weet wat er kan gebeuren? Met woningen rede lijk vlakbij?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30