Deel slaapplekken mag in verhuur Maatregel biedt ruimte om zo'n30.000toeristen te laten overnachten Geslagen, maar niet verslagen Op te halen: atletiekprijzen Normaal gesproken dansen ze niet tijdens de meivakantie, maar nu hebben ze de eerste dag dat het mocht weer aangegrepen. De kinderdansvereniging Dance Invasion Domburg hervatte gisteren de lessen. ,,De jongsten waren zo blij", zegt bestuurslid Joelle Louws. ,,We hebben online wel lessen gegeven, maar dat komt veel minder uit de verf. Nu het mocht, zijn we meteen van start gegaan." Eind maart verbood de Veiligheids regio Zeeland (VRZ) elk 'recreatief nachtverblijf. De VRZ wilde voor komen dat met de massale komst van toeristen de druk op de Zeeuwse gezondheidszorg te groot zou worden. Inmiddels neemt het aantal coronapatiënten in de Zeeuwse ziekenhuizen gestaag af. Dat biedt volgens VRZ-voorzitter Jan Lonink ruimte om de overnach- tingsregels enigszins te versoepe len. Deze maatregel in Zeeland kwam bovenop de landelijke verordening dat campings hun gezamenlijke sa nitaire voorzieningen moesten sluiten. Dat is nog steeds zo. Daarom mag alleen gebruik wor den gemaakt van toeristische over nachtingsplaatsen als mensen een eigen vaste toilet- en wasvoorzie- ningen hebben. Dat wil zeggen een aansluiting op het riool of een sep- tictank. Een chemisch toiletje in een camper of caravan is niet vol doende. Eigenaren van een tweede wo- ning mogen die niet aan derden verhuren. Alleen de eigenaar en di recte gezinsleden mogen er over nachten. Dit geldt ook voor stacara vans, strandslaaphuisjes en jachten. Ook hier zijn eigen sanitaire voor zieningen een voorwaarde. Rustzoekers Ondernemers met een hotel, va kantiepark of camping mogen 15 procent van het aantal slaapplaat sen verhuren. Zij moeten zich dan bij de veiligheidsregio aanmelden. In samenwerking met de toeristi sche sector, provincie en de Zeeuwse burgemeesters is hiervoor een systeem opgezet. Onderne mers kunnen zich daar vanaf mor gen online voor aanmelden. De maatregelen gelden voorals- nog tot 22 mei. De versoepeling van de maatregel is vooral bedoeld voor rustzoekers, zei Lonink. Vrijdag Dit past bij de stappen die we in Zeeland zetten om samen te leren omgaan met de situatie rond corona kondigde hij de versoepeling al aan, maar pas gisteren kon de VRZ met de praktische uitwerking naar bui- ten komen. ,,Het motto blijft, het is geen vakantietijd, maar crisistijd. Maar dit besluit biedt perspectief en past bij de stappen die we in Zeeland zetten om samen te leren omgaan met de situatie rond co rona." De maatregel biedt ruimte om verdeeld zo'n 30.000 toeristen in Zeeland te laten overnachten. Het getal 15 procent komt niet uit de lucht vallen. Dat is volgens de VRZ de gemiddelde bezetting van de toeristische accommodaties in de meimaand. De veiligheidsregio houdt het ef fect van de versoepeling in de gaten. In de loop van mei wordt bekeken of en wat er nog meer kan worden toegestaan en komt er meer duide lijkheid over de zomervakantie. Tjeerd de Witte blikt terug op de brand die zijn autobedrijf verwoestte P6 Jan Guiljam ruimt op. Alleen speciale trofeeën gaan mee naar zijn nieuwe huis »ph It donderdag 30 april 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl nsen weer Elin, Chloë en Fenna (vlnr) doen en thousiast mee met de eer ste dans les in weken. FOTO LEX DE MEESTER Vanaf morgen mogen eigenaren van een tweede woning, staca ravan of boot weer zelf van hun vakantieverblijf in Zeeland ge bruikmaken. Recreatieonderne mers mogen 15 procent van de slaapplaatsen verhuren. Daar mee is een eerste stap gezet in het toelaten van 'recreatief overnachten' in de provincie. Theo Giele Middelburg - Jan Lonink, Veiligheidsregio Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25