'Juist nu mis ik de wedstrijden Feyenoord verliest met zijn oud-doelman Eddy 18 Kort >driSl Uitgerekend een paar dagen voor het 50-jarig jubileum van het grootste succes in zijn voetballoopbaan, is Eddy Pieters Graafland op 86-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een ongelukkige val. MOTORSPORT Streep door TT van Assen De TT van Assen (foto) gaat definitief niet door. Door het coronavirus is er dit jaar geen datum beschikbaar voor de Nederlandse Grand Prix. Assen stond aanvankelijjk ge pland voor 28 juni. Het kabinet besloot eer der dat alle evenementen tot 1 september verboden blijven. De TT toonde begrip: ,,Het is een logische keuze. Van de TT in 2021 ma ken we een feest als nooit tevoren''. Vuelta start niet in Utrecht De uitgestelde Ronde van Spanje start dit jaar niet in Utrecht. De Vuelta telt in 2020 18 etappes in plaats van 21 en gaat van start in Irun in het Baskenland. Dat heeft de organi satie meegedeeld aan wielerunie UCI. De Vuelta zou aanvankelijk op 14 augustus star ten in Utrecht en naast een ploegentijdrit nog twee etappes in Nederland tellen. Stiekeme training in Zeist De Nederlandse topzwemmers hebben de afgelopen drie weken stiekem getraind in een zwembad Zeist. Op last van NOC*NSF stopten de zwemmers hun trainingen, stelt technisch directeur Maurits Hendriks van de sportkoepel. Nadat NOC*NSF signalen kreeg dat er in het topsportbad in Zeist werd gezwommen, ondernam de sportkoepel di rect actie. ,,We hebben aangegeven dat trai nen niet mag in verband met de noodveror dening'', aldus Hendriks. ,,We hebben erop aangedrongen dat de zwemmers moesten stoppen en dat hebben ze vervolgens ge daan". Ook Cocu levert salaris in Spelers, coaches, management en het perso neel gaan bij Derby County een 'substanti eel' deel van hun salaris inleveren. Dat heeft de Engelse club, waar Phillip Cocu (foto) de trainer is, laten weten. Derby speelt op het tweede niveau in het land, de Champion ship. Aanvoerder Wayne Rooney speelde een belangrijke rol bij het akkoord. Quote van de dag 'We hebben elkaar nodig, ook om deze crisis te overleven.' Bewegen Voetbal Mauricio Pochettino (48, foto) keert mo gelijk terug in de Premier League. Een Saoedisch consortium aast op Newcastle en wil de Argen tijnse coach voor een jaar salaris van 21, 7 miljoen vastleggen. Boksen 'Eddy PG', zoals hij bekend stond, was de doelman van Feyenoord, toen dat in 1970 de Europa Cup 1 won. Dat hij dat jaar op 6 mei on der de lat stond bij de Rotterdam mers tegen Celtic in het San Siro- stadion, was destijds verrassend. Coach Ernst Happel had in dat sei zoen lange tijd de voorkeur gege ven aan Eddy Treijtel. Tot de laat ste, vlak voor de finale in Milaan, zwak voor de dag kwam tegen Ajax. Aanvankelijk twijfelde de trotse Pieters Graafland hevig of hij wel aan het verzoek van Happel om de eindstrijd in San Siro te keepen, moest voldoen. Aanvoerder Rinus Israel speelde toen een belangrijke rol. Eddy PG, 36 jaar oud op dat moment, had bedenktijd gevraagd en dubde of hij de plek van Treijtel wel moest innemen. ,,Ik heb Hap- pel toen gezegd dat hij wat mij be treft dan niet hoefde te keepen'', zei Israel. ,,Als je daar nog over na moet denken. Dan zet je Treijtel er toch in, zei ik tegen Happel.'' Israel stapte ook naar Pieters Graafland en sprak hem verwij tend toe. ,,Als je zo doet, zegt de groep het vertrouwen in je op'', al dus Israel. De doelman twijfelde na die woorden van Israel niet lan ger en zou in 1970 in Italië een prima finale spelen. ,,Feyenoord speelde in die tijd echt droomvoetbal'', zei Pieters Graafland vaak na zijn loopbaan. Willem van Hanegem zag de doel- man af en toe bij de reünie van oud-spelers in de Kuip. ,,Dat hij die finale in 1970 keepte was wel opvallend'', zegt Van Hanegem. ,,Treijtel zag er eerder tegen Ajax een paar keer niet goed uit. Dat waren zeg maar blunders. Toen hakte Happel gewoon de knoop door en zette Pieters Graafland onder de lat. Dat vond ik wel hard voor Treijtel. Die wedstrijd, die speelde je maar eenmaal in je le ven. Voor Pieters Graafland was het natuurlijk mooi.'' Fout van Happel Dat vond de keeper uiteraard ook. ,,Stond ik daar ineens met de Eu ropa Cup 1 omhoog'', zei hij toen zijn club recent met hem terug blikte. ,,Als eerste Nederlandse club, dat ik daar bij ben geweest, dat was fantastisch. En weet je wie het eerste bij me was na het laatste fluitsignaal: Happel. Een half jaar later, nadat ik inmiddels was ge stopt, heeft hij me nog gezegd dat hij een fout had gemaakt door me dat seizoen op de bank te zetten. Nou, dat was wat, hoor, de grote Ernst Happel die een fout toegaf.'' Als eerste Nederlandse club die beker winnen, dat ik daar bij ben geweest, dat was fantastisch Eddy Pieters Graafland vond het na het enorme succes in Milaan wel mooi geweest. ,,De weken na de finale heb ik nog een paar keer gespeeld, maar ik had de mooiste prijs gepakt die je als speler kunt winnen. Het was goed zo'', zei de keeper later in een interview met deze krant. In de Kuip vond men Pieters Graafland ook lang na zijn loop baan een ware gentleman. Altijd vriendelijk. ,,Zeer attent'', zegt Bennie Wijnstekers, voormalig aanvoerder van Feyenoord en al ja ren voor de club werkzaam. ,,Voor de familie is dit triest en Feyen- Huseyin Dogan ,,Ik ben nu bewuster aan het zoe ken naar de manier waarop ik mijn geloof praktiseer. Dat geeft mij een rijk gevoel. Maar natuurlijk is het anders. Je wilt mensen aanraken en knuffelen, hen succes wensen tijdens deze ramadan. Dat kan nu allemaal niet. Iedereen weet wat ons te doen staat. Met elkaar vech ten, opdat de situatie weer nor maal wordt. Dat zorgt gek genoeg óók voor verbinding. Jarenlang was ik gewend om een toppresta tie te leveren tijdens de ramadan. Niet eten en drinken voor én tij dens een wedstrijd. Het is iets comfortabeler nu ik die inspan ning niet lever. Maar juist nü mis ik de wedstrijden zo enorm. Spe len tijdens de ramadan is moeilijk, maar het zijn beproevingen en ze geningen. Een mentale en fysieke strijd met je eigen lijf en geest. Als ik dan thuiskwam na een wed strijd en ik mocht eten in het bij- zijn van mijn geliefden, zorgde dat voor een heel speciaal gevoel. Dat doet echt veel met me. DSt gevoel mis ik enorm.'' ,,We mogen nu ook niet trainen bij de club. Ik werk dagelijks zelf twee trainingen af. Ik ga bijvoor beeld rond zes uur hardlopen in de duinen. Dan zijn veel mensen die niet vasten aan het eten. Dan is het heerlijk rustig en kan ik me uitle ven. Nog meer dan normaal is het nu een tijd van bezinning. Nog meer dan normaal ben ik met mijn geloof bezig. Er valt nog genoeg aan mezelf te verbeteren, dus ik vermaak me wel.'' Mohamed Kherrazi boom donderdag 30 april 2020 WIELRENNEN ZWEMMEN VOETBAL —FBO-directeur Serge Rossmeisl GO i; Sinds de maat regelen rond corona sporten in Nederland 1,7 miljoen mensen min der. In maart 2019 bedroeg dat aantal 10,4 miljoen, nu is dat nog 8,7 mil joen. Blijkt uit onderzoek van Ipsos. ZIJ De internatio nale boksbond heeft New Delhi het WK 2021 ontnomen wegens beta- lingsverplich- tingen. Bel grado is inmid dels aangewe zen als vervan ger. 'Stond ik daar Mikos Gouka Rotterdam -Eddy Pieters Graafland Met de coronacrisis is ook de vastenmaand Ramadan voor moslims anders dan normaal. Zéker ook voor topsporters. Drie van hen aan het woord. „Juist nu mis ik de wedstrijden. Die mentale en fysieke strijd met je eigen lijf en geest.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam (26, voetballer bij NAC) (29, basketballer bij Landstede O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18