Speciale bril hielp Vasseur aan topscore O O) CD O ZEELAND 11 Scheidsrechter Van de Ketterij werd vrijdag telefonisch geridderd A Krezo Langeveld Al in 1987 begon Van de Ketterij met fluiten. In 1996, toen hij pas 24 was, promoveerde hij naar de hoofdklasse. ,,Ik was toen de jongste van Nederland die op landelijk niveau wedstrijden mocht leiden", vertelt hij. „Daarna ben ik altijd in de hoogste amateurklasses actief gebleven. Voor Nederland ben ik bezig aan een bijzondere reeks." Daarnaast verricht hij vrijwilligers werk bij SSV'65 en was hij jarenlang penningmeester bij de scheidsrech- tersvereniging. Ook is hij actief als mantelzorger. ,,Dat is iets dat weinig zichtbaar is, maar vaak wel meetelt bij het uitreiken van lintjes." Verder wil hij er niet over uitweiden. ,,Ik vind het namelijk prima als het ook onzicht baar blijft." Van de Ketterij werkte vrijdag thuis. Hij zit bij de Administratieve Organi satie Interne Beheermaatregelen Ik was helemaal niet zo met de lintjesregen bezig van de douane. „Ik had mijn telefoon die ochtend op 'niet storen' staan. Toen ik 'm daar tegen lunchtijd van af haalde, zag ik dat ik een oproep van een onbekend nummer uit Goes had gemist. Net voor 13.00 uur, het mo ment waarop alle gedecoreerden be kendgemaakt werden, ging m'n tele foon nog een keer. Ik nam op en werd doorverbonden naar de burgemeester, Margo Mulder. Zij nam uitgebreid de tijd voor mij." Met trots dragen De Goese arbiter zag het totaal niet aankomen. Het toeval wilde dat zijn beide schoonouders de woensdag er voor al gebeld waren door de burge meester. Beiden waren Lid in de Orde van Oranje Nassau geworden. Van de Ketterij: ,,Ik was helemaal niet zo met die lintjesregen bezig. Toen mijn schoonouders gebeld waren, dacht ik: 'O, was dat vandaag?'. Ik wist ook hele maal niet dat je tot en met vrijdag ge beld kon worden. Het deed me wel iets, hoor, zeker omdat ik 'm al op zo'n jonge leeftijd krijg. Ik ga het lintje met trots dragen." De onderscheiding - één trapje ho ger dan die van zijn schoonouders - heeft hij overigens nog niet. De ge meente liet wel een boeket bezorgen. Het is de bedoeling dat op een later tijdstip alle laureaten, gezamenlijk of in kleine groepjes, het lintje opgespeld krijgen. Van de Ketterij kan op z'n vroegst op 1 september weer fluiten. Tot dan mag er vanwege het coronavirus niet ge voetbald worden. ,,De huidige compe titie is al weken geleden gestaakt en de nieuwe zal met vertraging op gang ko men. In de tussentijd blijf ik in vorm door hard te lopen. Meer kan ik op dit moment niet doen." Als het om driebanden gaat, is Zeeland zeker niet de minste provincie. Neem bijvoorbeeld de eredivisie, waarin met Dallinga.com en 's Lands Welvaren AVH/VSS twee Zeeuwse ploegen ac tief zijn. Of de eerste divisie, met drie Zeeuwe deelnemers. Op dat laatste ni veau liet Patrick Vasseur afgelopen sei zoen bij het Goese Treva Theory Cues zien wat hij - nog steeds - in zijn mars heeft. De Oostburger zette zelfs een prestatie van topniveau neer. Mét een speciaal voor hem gemaakte bril. Het was begin december toen Vas seur definitief afrekende met een probleem dat hem al een tijdje parten speelde. Nou ja, een probleem... ,,Ik speelde sinds een tijdje met een speciale biljartbril en moest daar nog wat aan wennen. Daardoor speelde ik niet al tijd even goed", vertelt Zeeuws-Vlaming. Die speciale bril werd voor hem ge maakt door opticien Dion Bergmans uit Hulst, zelf ook een biljarter. ,,Ik was naar de oogarts geweest en die vertelde me dat mijn ogen niet helemaal goed meer waren. Ik moest dus met een bril gaan spelen. Daar moest ik al aan wen nen. Ik had veel hoofdpijn en merkte tijdens het biljarten dat ik er overheen keek. Ik zag de tafel dus niet goed.'' Bergmans had gelukkig een oplossing. En na een tijdje wennen, ging dat eigenlijk heel erg goed." Zo goed dat de 38-jarige Vasseur in het tweede weekend van december kei hard uithaalde. In het Lim burgse Tegelen, tegen Hotel Stadt Lobberich, scoorde hij een enorm hoog gemiddelde. Hij weet het nog precies: ,,1.944.'' Een prestatie van topniveau, vertelt de Oostburger. „Zoiets lukt misschien één keer per jaar.'' Maar belangrijker nog: „Daardoor kreeg ik écht vertrouwen in die nieuwe bril. Dat had ik al, maar na die partij nog veel meer.'' De hoge score was voor Vasseur geen nieuw record. ,,In de Belgische compe titie heb ik twee keer boven de twee gemiddeld gescoord. Dat had er nu ook in gezeten, maar ik maakte een paar kleine foutjes. Helaas.'' Op dat moment was het wel de hoogste persoonlijke score van de eerste divisie. ,,Maar één of twee weken later werd dat verbeterd door Jozef Philipoom, hij is een voor malige wereldkampioen.'' Hoger dan 1.944 kwam Vasseur na die partij in Tegelen niet meer en dat zal er voorlopig ook niet van komen. Het biljarten ligt helemaal stil. ,,Ik kan zelfs niet trainen, de zalen zijn dicht'', aldus de Treva-speler. ,,Als trainen straks weer mogelijk is, zal ik zeker tien tot vijftien uur per week moeten trai nen om het juiste ritme weer te pakken te krijgen.'' woensdag 29 april 2020 GO Vjeko Krezo stapt over van zondag-eerste klasser Vlissin- gen naar de Sou- burgse zaterdag derdeklasser RCS. De verdedi ger voetbalde sinds 2018 bij VC Vlissingen. Krezo zal in Vlis singen vooral herinnerd wor den als de maker van een bijzon der doelpunt' in het voorjaar van 2019. De toen malige hoofd klasser speelde tegen Alphense Boys. Na de 0-1 zorgde Krezo voor de gelijkma ker. Hij schoot de bal naast, maar via de staander van het doel ketste de bal terug het veld in, waarna die via de rug van de rug van de keeper het doel in ging. De scheidsrech ter keurde de treffer goed. 2 Bjorn Langeveld is na de zomer voor het tweede seizoen op rij as sistent-trainer bij de voetbalsters van Sparta. De Souburger is oud-speler van onder meer Hoek, Kloetinge en VC Vlissingen. Harold van de Ketterij (47) werd vrijdag tot zijn grote verrassing be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Goesenaar is al 24 jaar op rij voetbalscheidsrechter op landelijk niveau. Maar ik heb het niet alleen voor mijn activiteiten in de voetballerij gekregen", haast hij zich te zeggen. „Want daar heeft de KNVB zelf ook onderscheidin gen voor." Roeland van Vliet Goes - Harold van de Ketterij Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 7: biljarter Patrick Vasseur. Daniel Vervelde Oostburg Harold van de Ketterij kreeg al tal van bossen bloemen. Op zijn lintje moet hij nog even wachten, foto johan van der heuden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35