JONG IN RITTHEM lil Niet veel van het 'oude spul' :v':. ':w -v 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Siebren Deurwaarder (11) uit Ritthem woensdag 29 april 2020 „Normaal gesproken op school, maar dat is nu natuurlijk even an ders in verband met corona. Maar anders was ik ook al best veel thuis, hoor. Maar ook veel bij de motorcross of bij vrienden." ,,Ja, ik heb zelf ook een crossmotor. Maar ik ben ook vaak op het ter rein van MSV De Uitlaat omdat ik daar allerlei vrijwilligerswerk doe." En waar ga je naar school? ,,Ik zit op De Lonneboot in Nieuw en Sint-Joosland. De school in Ritthem is een jaar of acht geleden dichtgegaan, dus moesten we er gens anders naartoe. Het is een ki lometer of vier, vijf hiervandaan, en ongeveer één keer per week ga ik op de fiets. Dat vind ik prachtig. Dan zie je de boeren op hun land bezig en dan kan je lekker om je heen kijken. Je hebt dan echt su- perveel rust." Hoe vermaak je je thuis? ,,Met van alles. Ik heb een oude trekker, een Porsche. Hij ziet er niet echt mooi uit, maar hij is wel hartstikke leuk. Hij is van uit de ja ren 50 van de vorige eeuw en start direct en rijdt nog prima. Als we hem zouden opknappen, denk ik dat ie best nog wat centen waard is. Maar ik ga hem niet verkopen, hoor. Verder vind ik het ook leuk om te knutselen. Met hout of staal. Alleen, met m'n vader of m'n School: groep 7 van De Lon neboot in Nieuw- en Sint- Joosland broer of met m'n vrienden Niek en Siebe. We zijn nu bijvoorbeeld een hut aan het bouwen." ,,Jazeker, want ik verveel me hier bijna nooit. Er is hier altijd wel wat te doen. Knutselen, op de trekker of op de motor rijden of lekker voetballen in de tuin. We denken er nu over om ook nog kippen te gaan houden. Dan hebben we lek ker elke dag een eitje." m ,,Uit de stad? Haha, nee hoor. Hele maal niks. Nee, ik ben echt geen stadsmens. Ik moet er niet aan denken om daar te moeten wonen. Dan kan ik niet meer op m'n trek ker of op m'n crossmotor. Ik kan niet meer sleutelen. Dan kan ik nog niet eens een balletje trappen. Nee, laat mij maar lekker hier wo nen." ,,Het liefst iets met techniek of misschien ga ik wel naar de land bouwschool. Ik zou bijvoorbeeld wel monteur willen worden van traktoren. Dat lijkt me wel mooi." ,,Ja, dat denk ik wel. En mocht ik tóch vertrekken, dan zou dat de kant van Duitsland op zijn. Omdat ik de omgeving daar wel mooi vind, zo met die heuvels. En de taal is ook niet zo moeilijk. Maar ik denk niet dat ik dat doe, hoor. Ik blijf gewoon lekker in Zeeland." Lezers helpen lezers Als kind van de boerderij is het weinig verwonderlijk dat Arjaen Mol uit Nisse een fascinatie voor tractoren heeft ont wikkeld. Al sinds 1963 is hij dan ook bezig met het verzamelen van trac torfolders. Voor wie het niet weet, dit zijn brochures die worden opge steld bij het verkopen van zo'n voer tuig. Om zijn collectie verder uit te breiden, plaatste Mol een oproep in de rubriek Lezers helpen lezers. ,,Ik ben specifiek op zoek naar fol ders uit de periode van 1910 tot en met 1980. In de loop der jaren heb ik volgens mij minstens 5000 folders bij elkaar gespaard. Ik durf gerust te stellen dat ik vanaf 1990 alle moge lijk folders in mijn collectie heb." ,,Mijn oproepje heb ik ergens in januari laten plaatsen. Er zijn wat reacties op gekomen, maar helaas zat er niet veel van het 'oude spul' bijverklaart Mol. „Uiteraard ben ik heel blij met alle reacties, want er zit altijd wel iets leuks bij. Hopelijk is er iemand die na het lezen van dit artikel nog bedenkt dat hij of zij het een en ander heeft liggen. Maar dan dus wel het liefst van voor 1990. Met de wat nieuwere folders doe je ie mand anders meer plezier." Naast de talloze folders, heeft Mol thuis in totaal zeven tractoren. On danks dat hij is opgegroeid op een boerderij, is hij zelf niet het boeren vak ingegaan. ,,Ik heb altijd in de ha ven gewerkt. Toch ben ik begonnen met het kopen van tractoren en het opknappen ervan. In 1987 heb ik mijn eerste gekocht. Het scheelt dat ik best handig ben, anders is het een nogal prijzige bezigheid." 'Hier kan ik lekker rijden op mijn oude trekker of de crossmotor' Willem Adriaansens Waar ben je vaak te vinden? Bij de motorcross? Cross je zelf ook? Siebren Deurwaarder Ritthem Geboren: 26 januari 2009 in Goes Woont met: vader Gert-Jan, moeder Antoinette en broer Roy (19) Huisdieren: hond Yara en twee poezen Hobby's: oude tractor, motor cross, knutselen en vrijwilli gerswerk bij MSV De Uitlaat Bijbaantje: geen Verliefd: nee Dan komt het je vast wel goed uit dat je in het buitengebied woont? Siebren Deurwaarder op één van zijn grote hobby's: zijn oude Porsche-trekker. foto lex de meester Maar er zijn vast ook wel dingen uit de stad die je mist? Wat wil je voor opleiding gaan doen? Denk je dat je dan ook in Zee land blijft wonen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Arjaen Mol uit Nisse zoekt tractorfolders uit de periode 1910-1980. Bas Dingenouts Arjaen Mol heeft zelf zeven tractoren en is op zoek naar oude tractorfolders. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33