'Geef tweede huizen in gemeente Veere niet vrij voor bewoning' r li Beste groenliefhebbers, Zorgstroom zoekt vakantie krachten! 1 7 MIDDELBURG MOLENWATERPARK Het Molenwaterpark in Middelburg ziet er binnenkort heel wat groener uit. Dat komt omdat momenteel het gras wordt ingezaaid door Bram Dommisse van het gelijknamige groenverzorgingsbedrijf uit Grijpskerke. Intratuin Koudekerke GaLgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.i ntratui n koudekerke. n L intratuin woensdag 29 april 2020 Emile Calon Middelburg Het gaat om gazongras dat kort gemaaid kan wor den en dat er tegen kan dat allerlei mensen daarop lopen. Maar Dommisse gaat ook een kruidenmengsel van veertig planten die goed tegen vocht kunnen, inzaaien rondom de wadi's. Een collega assisteert hem en verzamelt puin dat nog volop aanwezig is op het terrein. Het inzaaien is niet het laatste werk dat nog moet worden gedaan voordat het Molenwaterpark klaar is. Er moet ook geasfalteerd wor den. Maar Sjaak de Visser van de gemeente weet niet of dat al snel kan gebeuren. Dat komt omdat as- falteerders dicht bij elkaar werken en dat is momenteel niet veilig in verband met het coronavirus. ,,Misschien kunnen ze eind mei aan de slag. Maar het is nog af wachten of het dan al veilig is om zo dicht op elkaar te werken." Rugstreeppad Eind oktober 2018 ging de eerste schop in de grond voor de herin richting van het park dat 'een groene huiskamer' moet worden voor de inwoners van Middelburg. Centraal in het park is nog een klein restantje te zien van het oude Molenwater. Daar in een afge schermde kleine poel zit de rug- streeppad en andere amfibieën. Voor hen zijn speciale schalen aan gelegd in het park in de hoop dat ze zich daar straks ook thuis voe len. Binnenkort worden de eier- snoeren van die padden overgezet naar de schalen zodat de diertjes daar een nieuw leven kunnen be ginnen. Zorg&itoom, Jlickf bij jou. werkenbijzorgstroom.nl KOM JE LIEVER NU NIET NAAR DE WINKEL REGEL DAN JE AANKOOP VIA WWW.INTRATUINKOUDEKERKE.NL Emile Calon Domburg Sta niet toe dat tweede woningen in de gemeente Veere weer wor den bewoond. Die oproep doet de Stichting Leefbaarheid Kom Dom burg aan de Veiligheidsregio Zee land (VRZ). ,,Want er zijn hier zo veel tweede woningen dat het veel te druk kan worden", aldus David Wisse van de stichting. ,,Als zo'n maatregel voor de gehele gemeente te vergaand is, bepaal dan in elk ge val dat de tweede woningen in Domburg niet mogen worden be woond." Volgens hem zijn er in Domburg veel straten waar meer dan de helft van de huizen een tweede woning is. ,,Als die allemaal weer in ge bruik worden genomen, neemt het risico op verspreiding van het coronavirus weer fors toe." Hij ci teert premier Mark Rutte: ,,De vrij heid van de een mag niet tot be smetting van de ander leiden." Sinds 30 maart mochten mensen in Zeeland niet meer 'recreatief overnachten. Die maatregel nam de VRZ om de zorg niet onnodig te belasten vanwege de coronacrisis. De VRZ wil de maatregel gedeel telijk intrekken en maakt vandaag bekend wat vanaf begin mei wel en niet mag. De Domburgse stichting pleit ervoor Veerse hotels wel toe te staan gasten te ontvangen. Volgens Wisse is die sector veel beter te controleren en te reguleren en komt dat ook de economie van de gemeente ten goede. „Bovendien is de anderhalvemeter-norm daar veel beter te handhaven." Wisse waarschuwt dat een een maal genomen maatregel moeilijk is terug te draaien. ,,Ik hoop dat de Veiligheidsregio beseft dat alleen al in de gemeente Veere heel veel tweede woningen zijn." Volgens gegevens van de gemeente vonden er in 2018 351.000 overnachtingen plaats in tweede woningen. Koudekerke Onze winkel is open en veilig voor onze medewerkers en klanten. Wij hebben vele voorzorgsmaatregelen genomen en stellen deze dagelijks bij indien nodig. Wij houden ons aan alle regels en adviezen. Dit verwachten wij ook van onze klanten. Je bent van harte welkom. Zomerbloeiers in hangpot Diverse soorten en kleuren. Hoogte 30 cm, potmaat 23 cm. Van 9.99 voor 5.99 *zie de voorwaarden op onze website. Minipetunia (Calibrachoa 'Trixi') Diverse kleuren, potmaat 12 cm. Per stuk 2.29 3voor5.99 Bram Dommisse (r) zaait het Molenwaterpark in terwijl een collega puin afvoert. foto boaz timmermans WA Gras gezaaid in 'groene huiskamer' VJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31