CORONAVIRUS Winkelen op afspraak met ticketsysteem LMG 5 Het zou een bezoek aan familie in Afghanistan moeten worden. Nu zit Shinkei Khalil uit Vlissingen er vast, vanwege een lockdown. Samen met haar man en moeder maken ze van de nood een deugd en helpen mensen in het straatarme land. n plaats van alleen maar wach ten op een vlucht naar huis, besloot ze de mensen in en rond de hoofdstad Kabul te helpen. Mensen die niets te eten hebben. Zelf wist Shinkei (30) niks meer van haar moederland. Ze was drie toen haar familie vluchtte naar Pa kistan. Op haar elfde verhuisde ze naar Nederland waar haar vader inmiddels woonde. ,,Ik was naar Afghanistan gekomen om mijn fa milie en voornamelijk mijn schoonfamilie te ontmoeten. Ik had weleens gehoord dat mensen hier echt in armoede leven en soms zelfs niets te eten hadden. Maar hier aangekomen, kon ik dat allemaal zelf zien en horen van mensen op straat." Mensen die normaal gesproken met bedelen aan eten moeten ko men, hebben het vanwege de lock- down nog zwaarder dan normaal. ,,Ze wagen het er maar op. Omdat ze letterlijk geen hap eten hebben, is er geen keus en gaan ze toch. In de hoop om een stuk brood te kunnen vinden." Weduwen In 2012 had de verpleegkundige al samen met een vriendin de stich ting Mehr Salar opgezet. ,,Mehr betekent barmhartig en Salar bete kent sterk en langdurig. Nu we het weer ter sprake hebben gebracht, hebben we besloten dat mijn man en ik het voort gaan zetten. Als we terug in Nederland zijn, willen we kijken hoe we nog meer hulp kun nen bieden hier in Afghanistan. We willen weduwen helpen op ei gen benen te staan, wezen helpen met educatie." ,,Mijn zusje in Nederland doet veel voor mij, omdat ik een slechte internetverbinding heb en meestal ook zonder elektriciteit zit, breng ik haar op hoogte van wat ik wil en zij zorgt ervoor dat het online komt. Omdat ik hier niet te veel mogelijkheden heb, heb ik samen met Kris van Wezel, die me in Vlissingen helpt, beslo ten voor nu met voedselpakketten te beginnen." ,,Het merendeel doe ik samen met mijn man en zijn broer en ondertussen zijn we een Gofundme gestart om zo meer te kunnen bereiken. We hebben zo de eerste dag van de Ramadan vijf tig families voorzien van rijst, brood en olie. En we konden dage lijks kleine hoeveelheden brood, Ik verbaas mij er dagelijks opnieuw over hoe de mensen hier in Afghanistan leven drinken en dadels uitdelen. Grote winkels met voedsel zijn altijd open en er kunnen altijd inkopen worden gedaan. Mensen worden alleen niet gemakkelijk de straat op gelaten. Er staan veel politieau to's die mensen nergens toelaten. We doen er anderhalf uur over er- gens te komen waar je in tien mi nuten kan zijn." ,,We zouden 23 maart terugvlie gen wat verzet werd naar 19 april. En nu weer naar 30 mei. Natuur lijk mis ik Nederland, vooral om dat ik nu gewoon nieuwe waarde ring heb voor mijn leven daar. Maar de mensen die ik elke dag te genkom en help, houden mijn aandacht ook hier. Ik verbaas mij dagelijks opnieuw. Hoe mensen leven, hoe ze een stuk brood vin den, rijst, groente, vlees is een luxe waar ze niet eens aan denken." Donaties voor Mehr Salar via Gofundme: gofundme.com/f/3m dvh-voedselpakketten. Meer in formatie op de Facebookpagina van Mehr Salar Het ticketsysteem van LMG is on der meer geschikt om via een digi tale agenda een tijdslot te boeken. Kentin: ,,Een klant kan zo op af spraak gaan winkelen. De winkelier voorkomt op die manier dat er te veel mensen binnenkomen, waar door het anderhalve meter afstand houden van elkaar in het gedrang komt. We stellen deze tool gratis beschikbaar voor ondernemers. Ie dereen zoekt naar oplossingen voor de anderhalve-meter-samenleving. Misschien kunnen we winkeliers en horecaondernemers met deze applicatie een beetje helpen. Het systeem werkt simpel en is vrij van kinderziektes. Een cadeautje? Ach ja, waarom niet?" Winkelen en horecabezoek wor den een uitdaging met de nieuwe afstandsnorm van anderhalve me ter. Kentin en zijn team zijn al druk bezig daarvoor oplossingen te be denken. ,,We moeten social distan cing accepteren als het nieuwe nor- De winkelier kan zo voorkomen dat er te veel mensen binnenkomen maal. Dat vergt creatieve oplossin gen. Het ticketsysteem is één ding, in winkels en horecazaken kan de routing ook een stuk professioneler. Nu worden er inderhaast lijntjes geplakt om sta-vakken te scheppen, maar dikwijls is dat knutselwerk. We zijn nu bezig professionele in richtingen te ontwikkelen. Daarbij moet je onder meer denken aan di gitale informatieborden die bij voorbeeld aangeven hoeveel klan ten er in een zaak zijn. Dat vereist een telsysteem." Banenmarkt Evenementen zoals de Horeca- beurs, die 9 en 10 maart nog net voor de lockdown kon doorgaan, en fysieke banenmarkten moet LMG voorlopig uit het hoofd zet ten. Online kan er wel wat. Het Goese bureau houdt daarom 6, 7 en 8 mei een digitale banenmarkt. In drie dagen tijd gaan 18 werkgevers in totaal 24 gesprekken aan met werkzoekenden. Dat gebeurt met tijdslots van een half uur. Per mail worden afspraken bevestigd. Daarna is het een kwestie van op het juiste tijdstip inloggen om vir tueel het sollicitatiegesprek te voe ren. Voor deze onlinebanenmarkt werkt LMG samen met Zeeuwse- Vacaturebank.nl en uitkeringsin stantie UWV. Volgende week lanceert LMG ook een podcast waarop ondernemers onder meer kunnen horen welke oplossingen collega's hebben be dacht voor de anderhalve-meter- samenleving. Ook steunmaatrege len passeren de revue. LMG gaat de podcast in eigen huis opnemen. Die is op contacta.nl te beluisteren. woensdag 29 april 2020 Niet alleen wachten, ook helpen Guido van der Heijden Vlissingen -Shinkei Khalil Reclame- en evenementenbu reau LMG in Goes heeft een ca deautje voor winkeliers en ho- reca-ondernemers. Het stelt het ticketsysteem dat het gebruikt voor de Contacta en de Horeca- beurs gratis beschikbaar. ,,Daar- mee kunnen ze het klantenbe- zoek reguleren, zodat er niet te veel mensen tegelijk samenko men in de zaak", zegt LMG-di- recteur Perry Kentin. Frank Balkenende Goes - Perry Kentin, LMG Shinkei Khalil helpt waar ze kan nu ze door de coronapandemie vastzit in Afghanistan. fotos shinkei khalil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29