ton en QPR Frankrijk volgt Nederland éL. II 18 ZEELAND Ajax-doelman Andre Onana aast op transfer, Kort Voetbal Trainer Pardew weg bij ADO De Brit Alan Pardew (58, foto) vertrekt als trainer van ADO Den Haag. Ook assistent- coaches Chris Powell (50) en Paul Butler (34) zullen niet terugkeren in Den Haag. Pardew werd in december aangesteld bij ADO Den Haag als opvolger van de opge stapte Alfons Groenendijk. Hij kreeg de op dracht de club te behoeden voor degradatie. Pardew haalde zes punten uit zijn eerste acht duels. WB-f inales naar Nederland De komende twee winters wordt de finale van de wereldbeker langebaanschaatsen in Nederland gehouden. Die wedstrijden vin den volgend jaar plaats op 6 en 7 maart in Heerenveen (foto). Het jaar erop gaat het om een driedaags evenement van 11 tot en met 13 maart. Ook die wedstrijden zijn in Neder land, op een nog aan te wijzen baan. Wijfje kiest voor Team IKO Team IKO heeft Melissa Wijfje (24) vastge legd. De allroundster heeft getekend tot en met de Olympische Spelen van Peking in 2022. Ze won dit jaar tijdens de wereldbe kerfinale de massastart en werd vijfde op de 1500 meter bij de WK afstanden. Van Leeuwen weg bij Twente Technisch directeur Ted van Leeuwen gaat weg bij FC Twente. De club uit Enschede heeft daartoe besloten. Van Leeuwen was sinds 2018 werkzaam bij Twente. Twente wil salarisverlaging Ook FC Twente gaat met zijn voetballers praten over salarisverlaging. De club denkt eraan om nieuwe spelers een aangepast con tract te geven, met salaris voor wedstrijden met en zonder publiek. Vertegenwoordigers van de Federatie Betaald Voetbal (FBO) pra ten morgen met de VVCS over een collectief loonoffer. Quote van de dag 'We zien weer heldere lucht. Minder dieren worden voor ons plezier geslacht' Voetbal City-coach Pep Guardiola (52, foto) en acht van zijn spelers moeten wel licht veertien dagen in thuis- quarantaine bij terugkeer in Engeland. 'Pep' is na de dood van zijn moe der in Spanje. Voetbal Liverpool rouwt om de dood van Mi chael Robinson (61). De oud aanvaller won in 1984 de Europa Cup 1 met Liverpool. Later kwam hij uit voor Brigh ton en QPR. Ajax-doelman Andre Onana heeft zijn zinnen gezet op een transfer. De 24-jarige Kameroener staat in de belangstelling van meerdere topclubs en beroept zich op een afspraak met de Amsterdammers. Andre Onana heeft zijn laatste wedstrijd voor Ajax gekeept. Ten minste, als het aan hem zelf ligt. De Kameroener heeft nog een contract tot medio 2022, maar wil deze zo mer gebruikmaken van de afspraak die hij eerder heeft gemaakt met de clubleiding van de Amsterdam mers. Onana verlengde vorig jaar zijn verbintenis in de Johan Cruijff Arena, bleef nog zeker een seizoen trouw aan Ajax, maar daarbij werd wel de afspraak gemaakt dat de club zou meewerken als in de zomer van 2020 een club zich zou melden on der de juiste voorwaarden. Ajax zou zich dan constructief opstellen en een marktconform transferbedrag aanvaarden. „Begrijp me niet verkeerd, ik ben heel blij met Ajax en ik ben de club heel dankbaar'', zegt de 24-jarige Onana. ,,Het waren vijf geweldige jaren hier. Maar nu is mijn tijd gekomen om een stap te maken. Die afspraak hebben we vorig jaar gemaakt. Ik weet nog niet wat er gaat gebeuren, maar mijn ambities en de afspraken zijn duidelijk.'' Drukke tijden Onana kwam aan het begin van 2015 over van FC Barcelona. Die club zou nu ook een van de gega- De Ligue 1 is de eerste van de vijf grote competities in Europa die het seizoen vroegtijdig beëindigt. In Engeland, Duitsland, Italië en Spanj e wordt nog altij d gedacht aan voortzetting van de competitie als de maatregelen tegen het corona virus worden versoepeld. De KNVB was vorige week de eerste Europese bond die een einde maakte aan het seizoen 2019-2020. In Frankrijk moesten nog tien speelrondes worden afgewerkt deze competitie. Koploper Paris Saint-Germain had twaalf punten voorsprong op eerste achtervolger Olympique Marseille en ook nog een wedstrijd minder gespeeld. De Franse voet balbond FFF moet voor 25 mei aan de UEFA doorgeven welke teams voor Europees voetbal in aanmer king komen. Op basis van de hui- dige ranglijst zou ook Stade Ren- nes, de nummer 3, zich kwalifice ren voor de Champions League. Lille en mogelijk ook Stade Reims komen in aanmerking voor een ticket voor de Europa League. Het besluit van Philippe, die ook het einde beval van competities in andere professionele sporten, heeft wellicht ook consequenties voor de Franse ploegen in de Champions League. Daarin waren PSG en Olympique Lyon, de ploeg van in ternational Memphis Depay die door een kruisbandblessure nood gedwongen moet toekijken, nog ac tief. Mocht die competitie in augus tus nog worden uitgespeeld, kun nen zijn niet in eigen land voetbal len. Barcelona heeft geen bod gedaan, maar wel interesse kenbaar gemaakt bij mij digden zijn om de atletische doel man in te lijven. Voor Albert Boti- nes, de zaakwaarnemer van Onana, zijn het sowieso drukke tijden. De Spanjaard merkt in deze weken op nieuw hoe goed de Kameroener in de markt ligt. Behalve door Barce lona, wordt er ook vanuit Engeland (Chelsea), Frankrijk (Paris Saint- Germain) en Duitsland (Borussia Dortmund) bij hem geïnformeerd naar de status en voorwaarden van Onana. ,,Er is veel beweging rondom An- woensdag 29 april 2020 PC VOETBAL SCHAATSEN SCHAATSEN VOETBAL VOETBAL —F1-wereldkampioen Lewis Hamilton ziet ook positieve kant coronacrisis 7 Jens Odgaard vertrekt bij sc Heerenveen. De Deense spits scoorde dit seizoen zevenmaal in 24 duels voor de Friese club. Heerenveen huurde Od gaard van Sas- suolo. De 21-ja- rige aanvaller keert terug naar Italië. u H 'Tijd gekomen om Freek Jansen Amsterdam O a 0) PARIJS De Franse voetbalcom petitie Ligue 1 wordt dit seizoen niet meer hervat. Dat gebeurt na dat de Franse premier Édouard Philippe gisteren had gemeld dat er op zijn vroegst pas in septem ber weer kan worden gevoetbald. Voor Olym- pique Lyon, de club van Mem phis Depay, zit het seizoen er na gisteren op. Onana maakte veel indruk in de Champions League. Zoals hier tegen Chelsea. foto pim ras - Albert Botines, zaakwaarnemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18