Marjan Berk V 1 Michael P. overgeplaatst na voorbereiden ontsnapping NIEUWS 13 L Er komt een dag dat we weer klappen voor iemand die mooi zingt woensdag 29 april 2020 Ons volk is helemaal niet zulk gretig klapvee, maar er is een snaar geraakt, de klapsnaar, die een beetje ondergesneeuwd was door onze nuchtere, koele volks aard. Je hoort het wel eens ie mand zeggen: 'Daar krijg ik geen hand voor op elkaar!' meer te bedenken waarvoor we niet alleen thuis moeten zitten. maar waarvoor wij ook nog geen hand meer op elkaar zouden krij gen. We klappen braaf en ook en thousiast voor onze postbodes, schoonmakers, bouwvakkers, boeren ja ook voor boeren, die hebben het vaak helemaal niet leuk), nagelstudio's, kappers, moeders die thuis de stemming een beetje leuk moeten houden om al die thuiswerkende vaders - voor zover ze zelf ook niet moe ten thuiswerken - gelukkig en tevreden te houden. En wanneer je dan ontzettend moe wordt van y- al dat enthousiast geklap, heb ik een tip om de lieve vrede te be waren: we zetten Nederland in be weging op. Ook in de herhaling staan Olga en Duco dag en nacht voor u klaar. Hupsakee! Van de bank af! We houden even op met dat dank bare geklap, we trekken onze kin in, schouders naar achteren. Klappen, daar gaan we straks weer mee verder. En nu nog een rondje dribbelen, gaat u al een beetje hijgen? Heel goed, dat wil professor Scherder ook zolang u maar door uw neus inademt en door uw mond weer die lucht eruit knalt. En wanneer u dan weer genoeg zuurstof in uw bast hebt gekregen, gaan we met zijn allen klappen. Voor onszelf. Omdat we het niet laten afweten. Omdat we ge woon doorgaan, tot deze ellende weer voorbij is. Geloof mij. Er komt een dag dat we uitsluitend klappen voor iemand die heel mooi zingt, of voortdurend voet ballen in het doel trapt. Of banjo speelt. Of je langdurig knuffelt zonder dat je er een enge ziekte van krijgt. Die dag zal aanbreken. Ik weet het zeker. VUGHT Michael P., de moor denaar van Anne Faber, heeft samen met gedetineerde Ad- milson R., gewerkt aan een ontsnappingspoging uit de ge vangenis. De twee zijn inmid dels overgeplaatst. Volgens het tv-programma RTL Boulevard waren er al zelf gemaakte (steek)wapens en ontsnappingsmateriaal op het gevangenisterrein. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) ontkent dat er wapens zijn ge vonden, maar geeft wel toe dat er twee gedetineerden zijn overgeplaatst. Er wordt mo menteel onderzoek gedaan naar de ontsnappingspoging, die vorige week aan het licht kwam. Drievoudig moorde naar Admilson R. is daarna in een speciale isoleercel ge plaatst. Vervolgens zou hij met spoed zijn overgebracht naar PI De Schie in Rotterdam. Mi chael P. is op een speciale afde ling van de gevangenis in Vught geplaatst, en wordt daarbinnen mogelijk overge bracht naar de Extra Bevei ligde Inrichting. De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden begint aan zijn zoektocht naar een running mate. Het wordt een vrouw, maar wie? Deze week maakt Joe Biden be kend wie hem als leden van een selectiecomité gaan helpen een potentiële vicepresident te kiezen. Hij verwacht pas in de zomer be kend te maken wie het wordt, maar in de VS wordt volop gespe culeerd sinds Biden in een tv-de- bat beloofde een vrouwelijke rech terhand te nomineren. Twee vrou wen zijn eerder kandidaat geweest voor het vicepresidentschap van de VS, maar nooit haalde een van hen het Witte Huis. H Amy Klobuchar (59) De grote plus: ze won verkie zingen in haar thuishaven, het Middenwesten, waar ze Biden kan helpen aan winst in een aantal cruciale staten. Ze zit op dezelfde, pragmatische golflengte als hij - maar dat betekent ook dat ze hem niet zal helpen om de uiterste lin kervleugel van de partij te enthou siasmeren. Ze was wel de eerste op dit lijstje die haar eigen campagne staakte om zich achter Biden te scharen en enthousiast met hem op campagne te gaan. 2Stacey Abrams (46) Een deel van de Democrati sche Partij heeft een uitdrukke lijke voorkeur voor een zwarte vrouw. Het wordt gezien als er kenning van de trouwste leden van de achterban, zwarte vrou wen. Dankzij zwarte kiezers kon Biden bovendien zijn campagne redden en presidentskandidaat worden. Vier jaar geleden verloor Hillary Clinton, omdat veel zwarte kiezers thuisbleven - dat zou team Biden kunnen voorkomen met een inspirerende secondant uit de gemeenschap: Stacey Abrams. Ze was de leider van de Demo craten in Georgia en verloor daar in 2018 nipt een strijd om het gou verneurschap, na verkiezingen die volgens Democraten niet eerlijk verliepen. Sindsdien zet ze zich in voor eerlijke kiesregels, waar het in de VS soms aan ontbreekt. Maar nationale ervaring heeft ze niet. Nu het land moet worden opge bouwd na een pandemie, lijkt een rookie geen voor de hand liggende keuze. ,,Ik zou een uitstekende running mate zijn", zei Abrams te- gen Elle. De meeste politici die zo openlijk solliciteerden, werden het in het verleden niet. 3Kamala Harris (55) Ook zij wordt vaak genoemd als een van de zwarte vrouwen die goed naast Biden zouden passen. Ze heeft zelfvertrouwen en jeug digheid, zaken die Biden mist, een nationaal profiel als scherp onder vrager in de Senaat met ervaring als hoofd van justitie in Californië, en een band met zijn familie: Har ris was bevriend met zijn overle den zoon Beau. Maar ze probeerde zelf ook pre sident te worden, en haalde in de campagne keihard uit naar Biden. Voor het oog van tv-kijkers hield ze hem voor dat hij warme woor den had gesproken over voorstan ders van rassensegregatie. Ze liet eerder doorschemeren in een troostprijs als running mate wei nig trek te hebben, maar gaf in middels toch aan dat ze 'vereerd' zou zijn. Om te oefenen leidde ze al een donatie-evenement voor Biden. 4Gretchen Whitmer (48) De gouverneur van Michigan wordt vaak genoemd, zeker sinds ze een hoofdrol speelt in de be strijding van de coronauitbraak in een zwaar getroffen staat. Ze mocht al auditie doen in Bidens podcast. Daarmee probeert hij relevant te blijven nu de cam- pagne vanwege het virus zo goed als stil ligt. Whitmer werd onlangs flink onder vuur genomen door presi dent Trump, die klaagde dat 'die vrouw uit Michigan' ondankbaar was. Dat ze nu te maken heeft met protesten tegen haar strenge lock- downmaatregelen schaadt ver moedelijk haar kansen - contro verse in sleutelstaat Michigan kan Biden niet gebruiken. Maar erva ring met het managen van de co ronacrisis - dat kan wel eens heel welkom zijn. 5 Elizabeth Warren (70) Als Biden Warren kiest, kan hij de gespleten partij verenigen. Een deel van de meest activisti sche leden ziet weinig in man- van-het-midden Biden. Progres sieve heldin en ex-tegenstander Warren zou kunnen helpen die sceptici te overtuigen. Maar Biden (77) lijkt zijn keuze niet te maken op basis van poli tieke overwegingen. Het belang rijkste, zei hij, is dat zijn kandidaat voor het vicepresidentschap hem zonder twijfel kan vervangen. ,,Ik ben een oude kerel", gaf hij toe. Het is niet ondenkbaar dat de 'VP' moet inspringen. Bovendien wil hij een rechterhand die - zoals hij het noemt - 'simpatico' is met zijn ideeën. Warren is niet veel jonger dan Biden, en denkt op veel vlakken heel anders dan hij. GO Nu, dat is voorbij. Er is niets En dan met zijn allen! Hop hop! Welke vrouw wordt de rechterhand van Joe Biden? Karlijn van Houwelingen Washington De meest genoemde kanshebbers: Joe Biden belooft een vrouw naast zich te kiezen. FOTO'S EPA, AFP, AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13