5 KONINGSDAG VREEMDE DAG, TOCH FEEST Geen vrijmarkten, versierde fietsen of zeskampen. Ook op de Bevelanden was het een vreemde Koningsdag. Toch wisten ze er op verschillende plekken nog iets leuks van te maken. f H ^vom op, jongens. H Nu snel naar be neden'. Trompet tist Ab Brouwer ^^L(65) uit Biezelinge maant z'n vijf leerlingen met wie hij zojuist de reveille heeft gebla zen om zich snel uit de voeten te maken. ,,De klokken gaan zo lui den, dan wil je hier echt niet meer staan'', legt hij uit. Brouwer heeft deze Koningsdag voor de vijftigste keer de kerktoren van Kapelle be klommen om de reveille te blazen. ,,Ik heb in al die vijftig jaar niet één keer moeten overslaan'', vertelt hij. ,,Ook als ik een keer niet lekker was, stond ik er gewoon.'' De trompettist weet niet hoe lang hij nog doorgaat. „Gezien mijn leeftijd is het tijd om met pensioen te gaan'', grapt hij. ,,Na vijftig keer zou het ook wel een mooi moment zijn. Maar iemand moet het doen, hè! Ik ben bang dat de traditie verloren gaat als ik stop.'' Terug beneden krijgt Brou wer een oorkonde van de lokale Oranjevereniging. De burgemees ter bedankt hem voor z'n inspan ningen. Enthousiast Een dikke vijf kilometer verderop staat gitarist Luc Oggel ook op grote hoogte. Vanaf de televisieto ren in Goes speelt hij het Wilhel mus op z'n elektrische gitaar. Het trekt de aandacht van mensen in de wijde omgeving. Op het par keerterrein van de Albert Heijn zetten klanten hun winkelwagen tje aan de kant om te luisteren. Aan de voet van de toren staat Eddy Beekman te genieten. ,,Wat een topgitarist, hè!'', zegt de voor zitter van StichtLicht als Oggel na het volkslied ook nog Perfect Day van Lou Reed speelt. De stichting - bekend van het verlichten van de televisietoren - heeft het optreden georganiseerd. Oggel zelf is na af loop niet minder enthousiast. ,,Het was fenomenaal. Wanneer krijg je als muzikant nu de kans om op zo'n locatie en met dit vo lume je ding te doen?'' In het dorpshuis in Hoedekens- kerke zijn leden van de Oranjever- eniging zich ondertussen aan het voorbereiden op de online quiz die als alternatief voor het verval len programma is opgezet. Nadat een technisch probleempje is op gelost, stelt burgemeester Gerben Dijksterhuis om half 12 de eerste vraag. 'Waarvan is de naam Hoe- dekenskerke afgeleid?' De 120 deel nemers krijgen via Facebook nog tientallen andere vragen over on der meer hun dorp en het ko ningshuis voorgeschoteld. Cobi van de Vrie wint. Hoedjesjacht Buiten op straat is het ook gezellig. Veel kinderen lopen op veilige af- stand van elkaar door de straten om de hoedjes te zoeken die liefst 176 inwoners op verzoek van de Wanneer krijg je als muzikant nu de kans om op zo'n locatie je ding te doen? Oranjevereniging achter hun raam hebben gelegd. ,,We zijn nog maar een half uur bezig en hebben er al 25 gevonden'', zeggen Cynthia en Anna als ze met pen en papier door de Oostendestraat lopen. Een bewoner heeft het daar extra ge zellig gemaakt door wat hapjes en drankjes in de voortuin te zet ten. ,,Zo maken we er toch nog het beste van'', zegt ze. Dat doen ook Tonie en Martine van der Hulle in Goes. Bij gebrek aan een vrijmarkt hebben zij net als veel andere Bevelanders bij hun huis wat spulletjes uitgestald. Aan de 's-Gravenpolderseweg kunnen passanten snuffelen tus sen onder meer kleding, dvd's, boeken en speelgoed. ,,Het is niet zo dat we in andere jaren op de vrijmarkt zitten, hoor'', zegt Tonie. ,,Daar hebben we nooit tijd voor, want we hebben een eigen horeca zaak in Zonnemaire. Maar ja, dit jaar is alles anders, hè.'' 's Middags brengt feestzanger Alwin wat gezelligheid bij ver schillende zorgcentra in Goes. Bij Ter Valcke bezorgt hij het perso neel er wel wat kopzorgen mee. ,,We zijn niet heel blij dat hij dit op Facebook heeft aangekondigd'', zegt een medewerkster. Toeschou wers worden op afstand gehou den. 'Als het te druk wordt, moe ten we stoppen', is de strenge boodschap. Achter de heg krijgen de bewoners weinig mee van de commotie. Ze deinen gezellig mee als Alwin op het trottoir z'n eerste liedje zingt. 'Heb je even voor mij dinsdag 28 april 2020 v-v-: n^HHi^Era Gitarist Luc Oggel speelde het Wilhelmus vanaf de televisietoren in Goes. fotos johan van der heijden Cynthia (links) en Anna gingen in Hoedekens- kerke op hoedjesjacht. Het gezin Van der Hulle - met dochter Brett en vader en moeder Tonie en Martine - verkocht spulle tjes aan huis in Goes. Luc Oggel speelt Wilhelmus vanaf Goese tv-toren: 'Het was fenomenaal' Rob Paardekam Goes -Luc Oggel, gitarist Burgemeester Gerben Dijksterhuis stelde de eerste vraag tij dens een online quiz in Hoedekenskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42