Louws en Evito piekten zich naar de top O O) CD O Vierde- en vijfdeklassers in zondagvoetbal slaan de handen ineen ZEELAND 11 Op initiatief van twee trainers worden scenario's voor volgend seizoen besproken. Het is wachten op een gesprek met de KNVB. Bingo De voetbalclubs in Zeeuws-Vlaande- ren willen gezamenlijk optrekken richting de KNVB met het oog op de competitie-indeling van volgend sei zoen. De meeste eerste elftallen uit de vierde en vijfde klasse willen een si tuatie zoals afgelopen seizoen voorko men. Op initiatief van de trainers Michel Leonhart (Oostburg) en Floris de Jonge (Biervliet) is vorige week een besloten Facebook-groep gevormd waarin alle vierde- en vijfdeklassers een vertegenwoordiger hebben. In die groep is de afgelopen dagen overlegd over de te voeren strategie. Vorige maand stond een gesprek ge pland met de voetbalbond om de Zeeuws-Vlaamse problematiek geza menlijk te bespreken. Door de corona crisis kon deze bijeenkomst niet plaatsvinden. Afgesproken is dat als de coronasituatie het toelaat de clubs en de KNVB alsnog samenkomen. De onvrede over het afgelopen (af gebroken) seizoen was tweeledig. De vierdeklassers waren er vooral verbol gen over dat ze in een klasse met slechts elf teams speelden. Daardoor speelden ze aanzienlijk minder wed strijden en genereerden mede daar door minder inkomsten uit de kan- tine. De vijfdeklassers speelden wel in een klasse met veertien teams, maar de geografische spreiding van de clubs was groot. Een club als Aarden burg speelde zes wedstrijden in Bra bant en diende daarvoor in totaal 1800 kilometer te verteren. Een vierdeklas ser als Sluis 'slechts' 600 kilometer. Hogere uitgaven Behalve dat deze uitbeurten een be hoorlijke kostenpost zijn voor clubs en/of spelers zorgden deze afstanden er ook voor dat de tegenstander niet zo veel volk meenam naar de thuis wedstrijden tegen Zeeuws-Vlaamse clubs. Gevolg: hogere uitgaven en la gere inkomsten. Deze problemen willen de clubs nu vroegtijdig tackelen door overleg met de KNVB. Verschillende scenario's zijn de revue gepasseerd (allemaal promotie aanvragen, vijfde en vierde klasse samenvoegen), maar een een- Eén ding is zeker: het gros van de clubs wil een andere formule dan afgelopen seizoen duidige wens is nog niet geformu leerd. Zo lang er geen gesprek met de voetbalbond is geweest, willen de Zeeuwse clubs nog niet gezamenlijk naar buiten treden. Maar één ding is zeker: het gros wil een andere formule dan afgelopen seizoen. Zeker omdat alle clubs vanwege de coronacrisis de komende tijd de tering naar de nering moeten zetten. Dezelfde formule kan ook niet ge bruikt worden. Zes teams uit het zon dagvoetbal hebben hun eigen einde al aangekondigd (FC Lienden, Vlissin gen, Desk, MOC'17, Steenbergen en Welberg), waardoor er sowieso gaten in de piramide opgevuld moeten wor den. Clubs kunnen tot 1 juni hun wen sen voor de nieuwe indeling kenbaar maken bij de bond. De vierdeklassers Clinge en Breskens hebben aange vraagd een klasse hoger te mogen uit komen. Hoogtepunt na hoogtepunt; zo verliep het seizoen van Lucie Louws. De ama zone uit Oostkapelle kreeg met haar paard Evito een stijgende lijn in han den die pas ten einde kwam op de we reldbekerwedstrijd in het Duitse Stuttgart, op de Olympische Spelen na het hoogst haalbare in de paardensport. Het hoogtepunt van Louws en Evito bleek ook het eindpunt van het sei zoen. Ze kwamen daarna niet meer in actie, niet geheel vrijwillig, en door het coronavirus zal dat ook nog wel even duren. Wat de Walcherse amazone be treft wordt de rij hoogtepunten dus zeker nog aangevuld. Eigenlijk zat het seizoen van Louws en Evito vol pie ken. ,,Ik heb gisteren nog eens even zitten kijken", vertelt de 40-jarige Oostka- pelse. Ze begint bij het begin van de succesreeks, vorig jaar zomer in Frankrijk. ,,We reden toen onze eerste kaderscore in Saumur, bo ven de zeventig procent. Het was ook de eerste keer dat we de Kür reden.'' Na Saumur kwam een wedstrijd op Nederlandse bodem, in Exloo. En ook in Drenthe lieten Louws en Evito zich van hun beste kant zien. ,,Wéér een ka derscore. En in Kür vier werden we tweede met bijna 75 procent. In Exloo verdienden we ook nog een ticket voor een landenwedstrijd." Daar, in het En gelse Hickstead, debuteerde het duo meer dan uitstekend. „We waren de beste combinatie van het Nederlands team.'' Oranje werd derde. Nadat ze ook nog goed presteerden op een prestigi eus concours in het Franse Le Mans werden Louws en haar nog jonge en onervaren paard Evito (11) uitgenodigd voor de wereldbeker wedstrijd van het Duitse Stuttgart. ,,Een droom die uitkwam.'' De combi natie ging er de strijd aan met de we reldtop. ,,In Duitsland, het hol van de leeuw voor een Nederlander. Ik was echt onder de indruk van de baan. Zo groot, zo mooi. Er kan daar 15.000 man op de tribunes. En je wordt er ook goed verzorgd, het is top geregeld. Drie keer per dag krijg je een luxe buffet. De stal len zijn er ook super mooi.'' In de ring, voor die duizenden men sen, ging het ook verdienstelijk. Louws en Evito werden twaalfde in de Grand Prix en veertiende tijdens de Kür. Het gaf een boost voor de toekomst, maar bleek voorlopig het einde. ,,Het smaakte zeker naar meer, maar we kwamen daarna - eigenlijk tot mijn verbazing - niet zo makkelijk meer aan de start van wedstrijden. Ik weet niet precies waarom.'' Daar ligt ook meteen de uitdaging. Voorlopig zijn er geen concoursen, maar daarna,,Evito is nog een jong paard, er zit nog veel rek in. Dus dat belooft veel goeds.'' dinsdag 28 april 2020 GO 25 Hardlopers in Zeeland hoe ven zich niet te vervelen tijdens de coronacri sis. Deze week lanceerde Mar- tijn de Vries (foto) - als ini tiator en kar- trekker van Runderground regelmatig be trokken bij ori ginele loopeve nementen - de #KeepRunning Bingo. ,,De bingo-kaart heeft 25 vak jes'', vertelt De Vries. ,,Je hebt de hele maand mei om een volle kaart te halen. Naast twee rustdagen die op de kaart staan heb je ook nog zes jo- kerdagen.'' Op de kaart staan uiteenlo pende activie- teiten. ,,In prin cipe is het voor de Runder- grounders, dus mensen die mi nimaal één keer met ons hebben mee gelopen. Maar we delen het nu openbaar. Niet samen rennen, maar wel samen bezig blijven met dit soort evenementen.'' Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs willen samen een vuist maken Rudy Boogert Vlissingen Vroeger dan normaal is het tijd om terug te kijken op het seizoen. Want door het coronavirus zijn veel com petities abrupt tot een einde geko men en liggen andere sporten stil. Wat waren de hoogtepunten van een vreemde jaargang? In deel 6: amazone Lucie Louws. Daniel Vervelde Oostkapelle Beeld uit het duel tussen koploper Clinge en Breskens, op zondag 8 maart. Het duel eindigde, mede door deze treffer van Chris Seghers (midden) in 1-1. Beide clubs willen promoveren naar de derde klasse. foto peter nicolai a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35