'Ik moet onze verhuizing alleen doen' BN'er@home 21 Extra afleveringen van Heel Holland Bakt in de zomer Afscheidscadeau voor Matthijs Berdien Stenberg In de Wes- tergasfa briek, waar DWDD werd opgenomen, dronk ze na de voorlaat ste uitzending nog iets met Van Nieuwkerk. ,,Zaten we daar in die grote kantine, vanwege de voor schriften op ruime afstand. Ik ben blij dat Matthijs bij de NPO blijft, dat geldt ook voor Jeroen Pauw. Wij kunnen geen geld bieden en de ver leiding van de commerciëlen was groot. Ik ben er trots op dat deze mannen bij de publieke omroep blij ven.'' De opzet van de eerste HHB-kindereditie wordt onder druk van de corona maatregelen licht aange past. ,,We wilden grootou ders met hun kleinkinderen laten bakken, maar door de huidige situatie is dat niet haalbaar. Vaders of moe ders mogen wel bij hun kin deren staan, dus gaan we voor die combinatie." Programma's kunnen niet worden op genomen, of moeten aangepast. Ter wijl de belangstelling, zo blijkt uit de kijk- en luistercijfers, enorm is. De da lende curve van lineair tv kijken, ofte wel kijken op het moment van uitzen den, is in elk geval tijdelijk gestopt. ,,We hebben lineaire cijfers die we ja ren niet hebben gehaald. Ons on de- mandplatform NPO Start heeft in deze tijd per week geen 2 miljoen ge bruikers, maar 3 miljoen. Ongeloof lijk.'' Unaniem Samen met de omroepen, die kwamen met initiatieven als Serious Request (3FM), het coronaspreekuur op Radio 1 en nieuwe tv-programma's als Front- berichten en Nietalleen.nl, zoekt de NPO naar een mix van informatie, educatie en ontspanning. Ook de ga ten die vallen door de weggevallen sportprogrammering, worden met vereende krachten gevuld. ,,Dat is de grootste uitdaging op korte termijn. Zonder volledig te zijn, want het gaat om enorm veel uren: we hebben Van Onschatbare Waarde en Bed Breakfast naar voren gehaald, talkshows als Op1 en M gaan langer door en we krijgen specials van onder meer Boer zoekt Vrouw en Heel Holland Bakt, die we met een normale sportzomer niet ge had zouden hebben.'' In haar acht jaar bij de publieke om roep ervoer Rijxman niet eerder zo veel saamhorigheid in Hilversum. ,,De enorme wil die er unaniem is om in deze periode ons werk te doen, dat raakt me. De creativiteit en passie van de makers zijn ongelooflijk. Dat zou den mensen zelf moeten kunnen zien. Maar begrijp me niet verkeerd, ik zeg het niet om een schouderklopje te krijgen. Dit is gewoon waarvoor de publieke omroep op aarde is.'' ,,Heel goed, prima. Wel een beetje een rare tijd, want mijn man en kind zitten in Portugal vast door de lockdown. Eigenlijk zouden ze terug komen om hun paspoort te verlen gen, maar dat is mislukt en nu zit ten ze dus daar met een verlopen paspoort. En dan ga ik vandaag ook nog verhuizen naar Almere. Omdat zij daar vastzitten, heb ik de afgelo pen weken alles in mijn eentje moeten afronden. Ik krijg gelukkig wel hulp vandaag, maar zo'n chao tische periode tijdens een verhui zing beleef je toch liever met je partner.'' ,,Ik ben betrokken bij de lokale om roep in Almere, Kijk Almere en Easy FM en dat vergt nog best veel van mijn tijd. We kunnen niets meer live maken natuurlijk, dat willen we ook niet van onze vrij willigers vragen. Maar we hebben afgelopen Koningsnacht wel met Yes-R en een aantal dj's op het WTC in Almere een live-uitzen ding voor Facebook gemaakt. Het hele WTC was verlicht, echt gaaf. Verder ben ik vooral druk met ra men lappen, de tuin op orde bren gen en wc-potten schoonmaken. En ik geef nog online les aan leer lingen en heb voor een aantal een studieprogramma opgezet waarbij ik ze dagelijks begeleid. Vooral om te zien of ze zich dan sneller ont wikkelen.'' ,,Ik vind Netflix echt de uitvinding van deze eeuw. Wie kijkt er nog tv? Ik ben zelf vooral geïnteresseerd in spionageseries zoals Fauda. Maar ik heb net ook Kalifat gekeken, over een Zweeds meisje dat zich bij IS aansluit. Voor muziek heb ik momenteel geen tijd. En lezen? Als je mij met een boek in mijn hand ziet, dan is er echt iets aan de hand. Lezen kan ik alleen op vakantie.'' dinsdag 28 april 2020 GO Hoewel ze voorzichtig is en zo weinig mogelijk onder de mensen komt, legde Shula Rijxman de af gelopen weken toch enkele be zoeken af aan tv-studio's. Ook die van De Wereld Draait Door van Mat thijs van Nieuwkerk. „Zijn af scheidsfeestje kon niet door gaan, ik wilde hem persoonlijk vertellen dat ik hem zou gaan missen. Daar mee doe ik anderen niet tekort, Matthijs was uniek in wat hij deed.'' Wat haar persoonlijke afscheidsca deau aan Van Nieuwkerk was, zegt ze niet. ,,Dat is persoonlijk. Ik had er een briefje bij gedaan en had Mat- thijs nog een appje gestuurd. Ik kreeg heel lief een appje terug, met een foto van het ca deau.'' Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft dwarsfluitiste Berdien Stenberg (62) haar aanrader(s). Duin verzorgt de voice- over. In de zomer gaan de opnames van het nieuwe seizoen van het populaire bakprogramma (eind dit jaar op tv) en die van de eerste kids-editie (dit na jaar op tv) gewoon door. ,,De tent wordt verlengd, de kookblokken komen verder uit elkaar te staan. We denken aan stoplichten in de tent, zodat niet alle kandidaten tegelijk naar de koeling rennen.'' M Shula Rijxman is trots op de saamhorigheid in Hilversum. foto anp André van Duin (midden) met juryleden Robèrt van Beckhoven en Janny van der Heijden. Komende zomer zijn zes compilatie-afleveringen van Heel Holland Bakt te zien, met de hoogtepun ten uit alle seizoen en thuisopdrachten van juryleden Janny en Robèrt. André van Janske Mollen Hoe gaat het met u? Wat doet u zoal overdag? Heeft u nog aanraders voor ons?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21