Toch koekhappen op pi JOL Dealers 'creatief in verzinnen mogelijkheden' Alexia steelt de show i Walcheren Het was vanwege het coronavirus een andere Koningsdag dan andere jaren. We moesten het vertier vooral in en om huis zoeken. Dat ging ons goed af. En sommige tradities werden in ere gehouden. Mira, Javi en Alyssa uit Zierikzee vermaakten zich met koekhappen. Ook ziet de politie een verplaat sing van de straathandel naar par keerplaatsen van supermarkten en bouwmarkten. Uithalers slapen vaak in lege containers op de haven. Ze probe ren drugs uit containers te halen voordat de politie of douane dat doet. Ze blijven soms dagen slapen in containers, zoeken de drugs die zijn verstopt tussen de ladingen en proberen het dan ongezien van het haventerrein te krijgen. ,,Dat lukt ze lang niet altijd, want we houden echt op dage- lijkse basis mensen aan. Maar je kunt op je vingers natellen dat ze daar niet voor niets zijn", zegt de Criminelen komen altijd op manieren die wij niet kunnen bedenken nieuwe eenheidschef van de Rot terdamse politie Fred Westerbeke in een interview met deze krant. Aanpassen Het duidt er volgens Westerbeke, die ook portefeuillehouder Op sporing is bij de Nationale Politie, op dat de internationale drugs handel gewoon doorgaat. ,,We zien geen enkele vermindering van de partijen drugs die binnen komen." Ook blijkt een eerste par tij cocaïne tussen medische hulp goederen naar Engeland al onder schept. „Criminelen passen zich razendsnel aan", aldus Wester- beke. Straten leeg Een ander probleem voor drugs criminelen is het feit dat veel stra ten leeg zijn. De politie krijgt dan ook veel meer meldingen van drugsdeals of verdachte omstan digheden dan gebruikelijk. ,,Men- sen zien dat sneller. Ze zijn vaker thuis en ze kijken meer naar bui ten. Maar ook daar passen crimine len zich op aan. We zien dat ze gaan dealen op plekken waar het nu wel drukker is. Parkeerplaatsen van supermarkten of bouwmark ten bijvoorbeeld." Volgens Westerbeke zijn crimi nelen creatiefin het verzinnen van nieuwe mogelijkheden. ,,Wij pro beren die scenario's ook te voor spellen. Maar ze komen altijd op manieren die wij niet kunnen be denken. Daar zijn ze wel goed in." »P7 Prinses geeft inkijkje in leven koninklijke familie Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via pzc.nl en onze app dinsdag 28 april 2020 Nieuwsmedia Koningsdag P4, 5, ZEELAND 2, 3 EN 5 Drugssmokkel draait volop door De georganiseerde misdaad werkt tijdens de coronacrisis onverminderd door. In de Rot terdamse haven merkt de poli tie zelfs meer activiteit dan an ders. In zes weken tijd zijn meer dan veertig vermoedelijke 'uit- halers' gearresteerd. Koen Voskuil Yelle Tieleman Rotterdam -Fred Westerbeke, politiechef »P4-5 LIVE I Dodental Italië opgelopen tot 1266. Autte roept op: Slop Wisselvallige dag met veel bewolking en 16°C regen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530 Prijsfavorieten. Onze 1000 goedkoopste topproducten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1