Seizoen van Max Verstappen 18 Bond weigerde te luisteren naar plan elf clubs De Koning langer bij VVV An zet punt achter loopbaan Voetbal Voetbal De KNVB vormt opnieuw het mikpunt van woede en onrecht. Rechtszaken zijn aanstaande, terwijl een breed gedragen plan zes weken geleden al door elf clubs werd aangedragen. Maar dat werd terzijde geschoven. Jubileum Sifan Hassan vast in Ethiopië UEFA schiet bonden te hulp Quote van de dag 'Van Gaal is heel belangrijk voor me geweest. Hij liet me debuteren en maakte een een echte prof van me.' Hans de Koning (60, foto) is ook volgend jaar trainer van VVV-Venlo. De Koning volgde begin dit jaar de in november ontsla gen Robert Maaskant op. Onder leiding van de trainer bleef VVV in de eerste zeven wedstrijden na de winterstop ongeslagen en klom de club op naar de dertiende plaats. ,,Hans heeft laten zien dat hij weet waar het om gaat als je strijdt om lijfsbehoud in de eredivisie", aldus technisch manager Stan Valckx. SHORTTRACK Viktor An (34) heeft zijn loopbaan beëin digd. De shorttracker, geboren in Zuid-Ko- rea, won tijdens de Spelen van Turijn van 2006 drie gouden medailles. Hij heeft sinds 2011 de Russische nationaliteit. An ver overde tijdens de Spelen van 2014 in Sotsji opnieuw drie gouden medailles. Ook in de voorbije dagen hoorde je her en der het geluid klinken: waarom hebben de topclubs de KNVB niet geholpen? Juist in deze tijd had de dolende leiding van de voetbalbond toch een helpende hand kunnen gebruiken van de le den? Maar Ajax, PSV en Feyenoord zouden veel te veel met zichzelf be zig zijn. Een aantijging die met het oog op de huidige chaos logisch klinkt, maar toch niet op zijn plaats is. Sterker nog: zes weken geleden werd er al hulp aangeboden. De topclubs voorzagen dat 'scenario 3' in het verschiet lag. Dat was het door de KNVB geschetste plan waarin de competitie niet kon wor- den uitgespeeld en er dus een goede oplossing moest komen, waarmee zowel sportief als financieel de clubs de helpende hand zou wor den geboden. Zo gaf onder meer Ajax weken te rug al een kraakheldere oplossing. Degradatie van ADO en RKC was feitelijk nog niet het geval, maar te gelijk zag iedereen dat Cambuur en De Graafschap zouden promove ren. Met die gedachte in het achter hoofd kwamen ze in Amsterdam met een plan voor het nieuwe sei zoen. In dat plan zou de eredivisie vol gend jaar niet uit 18 maar 20 clubs bestaan. In de Keuken Kampioen Divisie spelen normaal 20 elftallen, in de eredivisie 18 clubs. Ajax stelde voor dat voor één keer om te draaien. Waarbij de teams in de eer- ste divisie zouden worden gecom penseerd voor de vier duels die ze minder zouden spelen. Daartegen over stond dan wel het sportieve perspectief van een grotere kans op promotie. Met een versterkte de gradatieregeling zou dan alles, als de coronacrisis voorbij is, na een seizoen weer normaal worden ge trokken. Het noodplan zou de schade voor alle clubs beperken. Oplossing Het idee van Ajax kon op bijzonder veel steun rekenen van andere clubs. Dit was dé oplossing en zelfs vanuit de Keuken Kampioen Divi sie was er begrip. Terloops lan ceerde Ajax ook nog een passende oplossing voor de bekerfinale. Die werd in het plan voorzien als sei zoensopening, in plaats van de Jo- Is het een kalender van de valse hoop? Of zijn de plannen van de Formule 1-leiding gestoeld op rea lisme? Ambitieus en optimistisch, zijn ze hoe dan ook. Na negen eer der gecancelde en uitgestelde races, ging er gisteren zoals verwacht de finitief een streep door de Grand Prix van Frankrijk (28 juni). Maar dat moet het laatste rode kruis van dit jaar zijn. ,,We zijn er vrij zeker van dat we daarna kunnen begin nen met racen in de zomer'', houdt Liberty-topman Chase Carey vol. In het weekend van 3, 4 en 5 juli moet het kampioenschap in Oos tenrijk met ruim drieënhalve maand vertraging dan toch van start gaan. Geen onlogisch decor, het circuit in Stiermarken, des noods meteen voor twee races. De Oostenrijkse regering is bereid om uitzonderingen te maken voor het evenement waar ze jaarlijks aan meebetalen. En Red Bull is er alles aan gelegen om op de eigen Red Bull Ring het seizoen nieuw leven in te blazen. ,,Die willen veerkracht tonen. En in Oostenrijk is het qua restricties allemaal al wat flexibeler aan het worden'', weet Jan Lam- mers, directeur van de GP van Ne derland. ,,Dus uit die optiek is deze keuze wel te verklaren. De vraag is: wat doe je daarna?'' Want Oostenrijk moét zonder fans. Net als de Britse GP, mocht het deze zomer nog tot een race op Silverstone komen. En de verwach ting is dat meer races voorlopig met lege tribunes te maken krijgen, ter wijl al dat volk voor organisaties de primaire inkomstenbron vormt. ,,Dus dan staat of valt de rest van het seizoen met hoe groot de daad kracht is van Formula One Manage ment", zegt Lammers. ,,Waar je ook wilt racen zonder publiek, dan moet de FOM voor de kosten op- Wereldkampioene 1500 en 10.000 Sifan Hassan (27, foto) zit vast in haar geboorte land Ethiopië. Reizen naar haar trainingsba sis in Amerika is onmogelijk. Al sinds eind februari verblijft Hassan nabij de hoofdstad Addis Abeba. Oorspronkelijk ter voorberei ding op de WK halve marathon, die afgelast werden vanwege corona. Hassan besloot vervolgens in haar Afrikaanse geboorteland te blijven om door te trainen, maar kan daar nu niet meer weg. Haar visumproblemen zijn opgelost, maar vliegen naar Amerika is nu geen optie. De UEFA heeft 236,5 miljoen euro uitgetrok ken om de 55 aangesloten bonden, waaron der de KNVB, financieel te steunen. De Eu ropese voetbalbond komt de leden tegemoet omdat ze veel schade ondervinden van het coronavirus. Iedere nationale bond ont vangt 4,3 miljoen euro. dinsdag 28 april 2020 VOETBAL 2023 5 De FIFA wil dat teams tijdelijk niet drie maar vijf spelers per wedstrijd mogen wisse len. De tijde lijke maatregel moet in 2020 en 2021 gelden vanwege de coronacrisis. Het plan is voorgelegd aan de spelregel commissie. KNVB had zich ellende kunnen besparen Freek Jansen Rotterdam Het is nu moeilijk voor te stellen, maar over negen weken moet het Formule 1-seizoen 2020 dan écht van start gaan in Oosten rijk. Zonder publiek voorlopig. ,,En dan zal de FOM dus voor de kosten moeten opdraaien.'' Arjan Schouten Rotterdam Trainer Dick Lukkien (48, foto) heeft zijn contract bij FC Emmen ver lengd tot 2023. Hij is sinds 2016 coach van Emmen, twee jaar gele den promo veerde hij naar de eredivisie. ATLETIEK VOETBAL De honderdste editie van de Ronde van Ca- talonië is ver schoven naar maart volgend jaar. „Zodat we met een sterk deelnemers veld kunnen ju bileren'', aldus de organisatie. -Oud-Barcelona speler Andrés Iniesta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18