Aardenburg kikkert op van eigen stadsdichter Vredeskapel gaat later open dan gepland was 7 HOTEL UITBREIDING Sluise horeca-gelegenheid Sanders- de Paauw bouwt er dertig hotelkamers bij. ,,We hebben alle vertrouwen in de toekomst.'' Sluis Het bekende hotel-café-restaurant Sanders-de Paauw aan de Kaai in Sluis ondergaat momenteel mid den in crisistijd een ware meta morfose. Het gebouw wordt fors uitgebreid met dertig nieuwe, luxe hotelkamers en een liftgebouw. Straks beschikt het hotel daar mee over 38 kamers op vierster- renniveau. Eerder al werden acht kamers vernieuwd, een nieuwe open keuken geplaatst en de toi letgroep en het restaurant werden aangepast. Het hele gebouw wordt ook zo veel mogelijk energie-neu traal ingericht. Aan de achterzijde wordt voor de gasten een grote parking aangelegd. Hotel Sanders-De Paauw heeft een rijke historie en is het enige hotel in Sluis dat de Tweede We reldoorlog zonder schade over leefde. Het werd gebouwd in 1933 in volle crisisperiode door Mari- nus Sanders en Leontine de Paauw. Marien trad op als gastheer en Tine stond in de keuken achter het fornuis. Het gebouw is tijdens de oorlogsjaren door de Duitsers inbeslaggenomen en daardoor ge spaard gebleven van vernielingen. Sinds de bouw is het hotel in de familie gebleven. Momenteel is het in bezit van kleindochter Re née Herdink en haar echtgenoot Harold van Vooren. De exploitatie is sinds de zomer van 2016 in handen van Jeroen Oordt en Mariëlle van Dormael. Ze wisten er in korte tijd weer een bloeiend bedrijf van te maken. Re den voor de eigenaars om nu sa men te investeren in het hotel. ,,We hebben ondanks de crisis alle vertrouwen in de toekomst met deze actieve, jonge onderne mers'', aldus Harold van Vooren. ,,Ook in moeilijke tijden moeten we coulant met elkaar omgaan en begrip voor elkaar hebben. Dan komt alles straks weer op zijn pootjes terecht.'' Rampscenario's ,,Een slecht jaar is nog geen slecht leven. Bij ondernemen horen nu eenmaal risico's. Als je niet durft te investeren, moet je ook niet on dernemen. We horen nu regelma tig heel veel rampscenario's in de Als je niet durft te investeren moet je ook niet ondernemen media en daar wil ik niet in gelo ven. In Sluis hebben we devaluatie meegemaakt, maar ook zijn het bank- en sekstoerisme verdwenen en telkens zijn we eruit gekomen. Het komt nu ook weer goed. Mooi is dat we volledige medewerking hebben gekregen voor de beno- digde vergunningen van de ge meente Sluis." De jonge uitbaters gingen vier jaar geleden van start in Sluis. ,,We waren op zoek naar een zaak in een toeristisch gebied'', vertelt Je roen Oordt. ,,We vonden de plek prima en na onderzoek waren we overtuigd. We zijn er vrij snel in gesprongen en zagen veel moge lijkheden. Bleek wel dat er heel wat aan het gebouw moest gebeu ren. We werken goed samen met de eigenaars en zijn nu goed- scheeps en we gaan varen. We zien de toekomst met vertrouwen tegemoet.'' ,,We hebben een geluk dat we door de aanpassingen nu meer ruimte in het restaurant hebben. Dat is een mooie meevaller voor ons in deze coronatijd. In de an- derhalvemeterafstandsregeling kunnen we nu goed uit de voeten. Sluis heeft een grote aantrekkings kracht en we hebben veel vaste be zoekers. Het vertrouwen voor de toekomst is dus erg groot. We heb ben straks een up-to-date-hotel'', aldus Oordt. De ondernemer verwacht vol gend jaar in de paasperiode de bouw afgerond te hebben. De Willibrordustoren, het enige overblijfsel van de neogotische katholieke Willibrorduskerk die er stond, wordt momenteel ge restaureerd. De werkzaamheden verlopen trager dan aanvankelijk gedacht omdat corona-veilig werken vertragend werkt. Het idee om de toren toch een kapelfunctie te geven, komt di rect voort uit de landelijke vie ring van de 75-jarige bevrijding in Terneuzen. In een transpa rante opblaaskerk werd die dag het startsein voor de kapel gege ven. De kerktoren heeft sinds de sloop van de bijbehorende kerk geen functie meer gehad. Maria Kapelaan Jochem van Velthoven kwam begin 2019 op het idee om onderin de Willibrordustoren een Vredeskapel in te richten. Behalve een kapel voor de vrede zal de kapel ook, naar goed ka tholiek gebruik, een plaats zijn waar Maria vereerd kan worden. Op de eerste verdieping van de toren komt een expositieruimte die beheerd en ingericht zal worden door de Elisabethparo- chie. Achter de schermen is de ver antwoordelijke werkgroep druk bezig met de voorbereidingen, en het uitwerken van het plan om de Vredeskapel in te richten. Die werkgroep bestaat uit leden van de Heemkundige Vereni ging Terneuzen, Elisabethparo- chie, gemeente en kapelaan Jo- chem van Velthoven. De opzet is en blijft de kapel zeker nog tijdens het herden kingsjaar te openen. Tot in okto ber staat Nederland stil bij de 75- jarige herdenking en de werk groep verwacht dat voordien de vredeskapel open zal zijn. De bekendmaking gebeurde anders dan aanvankelijk de bedoeling was. Vanuit het dorpshuis trok het ge zelschap naar het huis van De Jong. In diens tuin werd de uitslag be kend gemaakt. De Jong reageerde verheugd op zijn nieuwe titel. „Geweldig natuurlijk. De oudste stad van Zeeland, met haar cultuur-historische en lite raire verleden, verdient een stads dichter. Iemand die in de voetspo ren treedt van Petronella Moens en laatstelijk nog van Peer van Meer. Van een stadsdichter kikkert heel Aardenburg op." Memento De in Groningen geboren dichter werkte lange tijd als orthopedagoog en stapte in de jaren tachtig over naar het schrijven van reclametek sten. De Jong verhuisde naar Zeeuws-Vlaanderen, vestigde zich in Aardenburg en bracht vorig jaar zijn eerste dichtbundel (Memento) uit. Hij droeg deze op aan zijn in middels overleden vrouw. De zoektocht naar een eigen stads dichter was een initiatief van Dick de Pooter en werd georganiseerd door de Aardenburgse Stadsraad. Tien gedichten werden er inge stuurd. Het werk van De Jong, 'Aar denburg, dit is geen stad voor bange mensen', liet met 27 van de 70 stemmen de concurrenten ver ach ter zich. De jury prees de verbin ding die De Jong maakte tussen he den en verleden, zijn humor en beeldende stijl. De Jong is de eerste stadsdichter van Aardenburg en blijft dat de ko- mende twee jaar. Daarna gaan de wisseltrofee, een gouden baksteen en een ganzenveer naar de opvol ger. maandag 27 april 2020 4 Jeroen Oordt en Mari- ëlle van Dor- mael (tweetal links) exploite ren het hotel van Harold van Vooren en Renée Herdink (tweetal rechts). foto PETER NICOLAI 'Slecht jaar is geen slecht leven' Frank Gijsel -Harold van Vooren De Vredeskapel onder in de Willibrordustoren in de Ter- neuzense binnenstad had ei genlijk al een eind op streek moeten zijn. Maar ook hier zorgt het coronavirus voor vertraging. Guido van der Heijden Terneuzen -4 Rogier de Jong. FOTO STADS RAAD AARDENBURG Rogier de Jong is unaniem tot stadsdichter van Aardenburg gekozen. De Aardenburgse schrijver stak met kop en schou ders boven de concurrentie uit en was voor zowel de publieks- als de vakjury de beste. Guido van der Heijden Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43