O CD O Oude bekende completeert staf Kloetinge II 8 ZEELAND Zeeuwse renster rijdt afgelaste koers in haar eentje Pijnenburg WHS Voetballer Tom de Ruijter stapt deze zomer over van Noad'67 naar WHS. Hij is de derde nieu weling in Sint- Annaland na Arvin de Witte (Halsteren) en Quincy Hoek (Tholense Boys). Bij SSV'65 pak ken oud-JVOZ- speler Promise Goudswaard en oud-'s-Heer Arendskerke- speler David Corstanje hun carrière weer op: Bas Biester- bosch stopt bij de club. Het idee om het bijna 140 kilometer lange parkoers van de EPZ Omloop van Borsele op de wedstrijddag solo af te leggen, is op het laatste moment gebo ren bij Quinty van de Guchte. ,,Je kan wel stellen dat ik in deze wedstrijdloze periode op zoek ben naar uitdagingen", vertelde Van de Guchte met gevoel voor understatement. ,,Ik wist natuur lijk al langer dat de wedstrijd vanwege het coronavirus om begrijpelijke rede nen niet verreden kon worden, maar het dringt pas echt goed door in de wedstrijdweek zelf.'' De avond voor haar tocht bracht ze comitélid Sjaco Westdorp via een reac tie op Facebook op de hoogte van haar plannen. ,,In nog geen uur tijd hadden we als organisatie alles in werking gezet om Quinty in de bloemetjes te zetten'', was Westdorp niets dan lovend over het initiatief. ,,Bij de start kreeg ze een trui van de EPZ Omloop van Borsele. Verder hebben we gezorgd voor bege leiding op de motor in de laatste tien kilometer en zelfs bloemen en een be ker bij haar aankomst.'' Tot grote verbazing van Van de Guchte zelf. ,,Dat had ik totaal niet zien aankomen. Het is leuk dat ze het idee zo omarmd hebben en het geeft extra vol doening en moraal. Normaliter had ik in deze periode mooie wedstrijden zo als de EPZ Omloop van Borsele kunnen Van der Woerdt (43) was de af gelopen jaren als trainer werk zaam bijRBC, Duiveland, Prinsenland en Barendrecht 2. Tussen 2002 en 2010 speelde hij 165 wedstrijden voor Kloe- tinge, daarna was hij twee sei zoenen trainer van het tweede elftal van Kloetinge. Met ingang van het nieuwe seizoen gaat de Brabantse oud- verdediger, die als prof voor RBC en Dordrecht'90 uit kwam, samen met André Sie- reveld hoofdtrainer Lourens assisteren. ,,Met zijn ervaring op en naast het veld zal Erwin een belangrijke rol gaan spelen in de ontwikkeling van deze jonge spelersgroep'', zegt Lou- rens. ,,Erwin en ik kennen el kaar al jaren en weten wat we aan elkaar hebben. Hij is een toegevoegde waarde voor onze staf.'' Bij de Bevelandse club ho pen ze na de zomer in de hoofdklasse te spelen. Kloe- tinge was koploper in de eerste klasse, toen de competities vanwege de coronacrisis stil werden gelegd. De club heeft bij de KNVB het verzoek inge- Erwin en ik kennen elkaar al jaren en weten wat we aan elkaar hebben diend om naar de hoofd klasse te promoveren en zal daar waarschijnlijk in juni duidelijkheid over krijgen. Komend seizoen heeft de club naast een prestatief tweede elftal ook een Onder 23-team. Zowel het tweede elftal als het Onder 23-team zal in eerste instantie geleid worden door Willy Lund. Kloetinge hoopt nog een nieuwe trainer voor de On der 23 te strikken. Diederik Hiensch blijft, samen met John Mol, ver antwoordelijk voor de On der 19. De JO17-1 wordt ko mend seizoen getraind door André Siereveld. Oud-speler Sofyan Azzagari is definitief toegevoegd aan de techni- sche commissie. Hij zal vooral vanuit een overkoepelde posi tie de teams coördineren en het individuele talent van de jeugdteams monitoren. De eerste selectie heeft Kloetinge voor komend sei zoen ook rond. Afgelopen week werd duidelijk dat Xan- der van der Poel terugkeert naar Yerseke. Nadat tien spe lers eerder al hadden bijgete kend, hebben middenvelder Thijs van den Dries en aanval ler Ramon Janson dat ook ge daan. Zes spelers maken de overstap vanuit de jeugd of Jong Kloetinge. Dat zijn de keepers Dylan de Kam en Finn Murre, plus het kwartet Jefry Dijkstra, Rick de Vos, Huub Wolters en Aidan Milot. We hebben gezorgd voor begeleiding op de motor in de laatste tien kilometer fietsen, maar nu kan ik niets anders dan hopen op betere tijden.'' Hetzelfde geldt voor organisator Sjaco Westdorp. ,,Met een digitale Re- tro EPZ Omloop van Borsele en de tocht van Quinty van de Guchte is het wedstrijdweekend niet onopgemerkt voorbijgegaan. Maar eerlijk is eerlijk, alle comitéleden missen de koers. Nor maliter zit ik rond deze wedstrijddagen twaalf dagen in quarantaine in de per manence, maar vanwege het coronavi rus is het dit jaar een quarantaine thuis geworden.'' ,,De steun vanuit de hele wielercom- mune doet ons als organisatie echter veel deugd. We kregen zelfs een be richtje van de voormalige UCI-presi- dent. Eén ding is zeker, we komen ster ker terug.'' maandag 27 april 2020 PM 21 Doelman Nando Pijnenburg (foto) heeft voor vol gend voetbalsei zoen zijn ja woord gegeven aan eersteklas ser Terneuzense Boys. De 21-ja- rige ex-doelman van Kloetinge was de afgelo pen maanden speler van KVV Zelzate en werd kampioen met de club maar kwam daarbij zelf niet in actie. 3 a co Quinty van de Guchte tankt moraal met solorit Waar 's-Heerenhoek dit weekeinde normaliter het bruisend middelpunt van het dameswielrennen was ge weest met de EPZ Omloop van Bor- sele, was het nu angstvallig stil. Quinty van de Guchte bracht zater dag echter leven in de brouwerij door grotendeels solo de EPZ Om loop van Borsele af te leggen. ,,Ik mis de koers en ik wilde hiermee de organisatie een hart onder de riem steken'', zei de 20-jarige renster uit Driewegen na afloop. Job de Feijter 's-Heerenhoek Erwin van der Woerdt keert deze zomer terug bij Kloe- tinge. De oud-speler van de Bevelandse club wordt één van de twee assistenten van hoofdtrainer Marcel Lou- rens. Barry van der Hooft Kloetinge - Marcel Lourens over Erwin van der Woerdt (foto) - Sjaco Westdorp Vorig jaar reed Quinty van de Guchte voorin mee in de EPZ Omloop van Borsele (derde van links in kopgroep), zaterdag reed ze de afgelaste editie van 2020 in haar eentje (links). foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36