Be Bonedijkehuis Vlissingen biedt onderdak aan 19 dementerenden 7 Een drive- through voor pannenkoeken was er nog niet in Zeeland. Net iets voor de jonge ondernemers van het Vlissingse zandpaviljoen Pier 7 om dat gat in de markt te vullen. Niet zo gek en ook precies wat het kleinschalige zorghuis van Dage lijks Leven beoogt, betoogt Van Werde. ,,We doen precies zoals mensen het thuis deden. Helpen ze altijd bij het aardappelen schillen of spelen ze graag een spelletje, dan doen ze dat hier ook. Alles is net als thuis, alleen is hier 24 uur per dag zorg beschikbaar." Het Bonedijkehuis is een karak teristieke villa met een grote tuin eromheen op een rustige plek aan de Verlengde Bonedijkestraat. Nor maal is de poort de hele dag open, nu geeft de toegang de indruk van een gesloten instelling door het van een codekastje voorziene, gesloten hek. De poort moet even dicht blij ven vanwege het coronaregime. Be woners en personeelsleden zijn al lemaal getest en gegarandeerd niet besmet met het coronavirus. ,,Dat virus moeten we met zulke kwets bare bewoners ook absoluut bui- tenhouden." Maar zo gauw corona onder con trole is, zwaaien de deuren open voor bezoek van familie en kennis sen. Bewoners kunnen in normale omstandigheden regelmatig een rondje wandelen of een frisse neus op het strand halen. ,,Veel bewo ners deden dat altijd al. Zo lang ze dat kunnen, mogen ze dat hier dus ook. Mocht het geheugen verder achteruitgaan, dan krijgen mensen een gps-zendertje mee. Niet zozeer om zelf de weg terug te kunnen vinden, maar om ons te laten zien waar ze zijn, zodat we ze weer naar huis kunnen brengen." Vast tijdstip Hoewel bewoners veel vrijheid hebben om hun dag te besteden zo als ze dat willen, hebben ze ook structuur nodig. ,,Mensen mogen opstaan wanneer ze willen, maar de middag- en avondmaaltijden zijn op een vast tijdstip." Ans van Werde is bij alle bewo- Helpen ze altijd bij het aardappelen schillen of spelen ze graag een spelletje, dan doen ze dat hier ook ners thuis geweest vóór ze naar het Bonedijkehuis verhuisden. Ze kent de familie en weet welk leven de bewoner leefde. ,,Mensen komen naar Dagelijks Leven, omdat de zorg die thuis geboden kan worden niet langer toereikend is. Door de geclusterde thuiszorg die wij bie den, kunnen onze bewoners hun vertrouwde leven in het Bonedijke- huis zoveel mogelijk voortzetten, ook door familie en kennissen er zoveel mogelijk bij te betrekken." Van Werde is heel blij dat men sen zich vanaf dag één thuis voelen in het Bonedijkehuis. ,,De bewo ners voelen zich echt betrokken bij elkaar en dat geldt ook voor de me dewerkers." Het is een beetje jam mer dat het Bonedijkehuis geen of ficieel openingsfeestje kon geven. ,,Maar dat halen we nog in", belooft ze. ij een zoektochtje naar een origineel idee kwa men de broeders Da- Imen van Pier 7 bij ho- reca-collega's uit Dor drecht terecht, die een poffertjes drive-in hadden bedacht. Niek Da- men: ,,Een grote voorraad poffer tjespannen hebben we niet. Dus kwamen we op het idee pannen koeken te gaan verkopen. Dat doen geen anderen in de wijde omge ving. En wie lust er nou geen pan nenkoeken?" Die vraag konden Niek en zijn broers Valentijn en Jelle niet zo gauw beantwoorden. Of een pan nenkoekendrive aan zou slaan, wis ten ze echter niet. Dat ze na bijna zes weken graag weer wat gasten wilden ontvangen, stond wel vast. ,,Een afhaalloket en maaltijden be zorgen horen niet tot onze core- business. We denken ook niet dat we er goed in zijn. Maar na ander halve maand ging het wel erg krie belen en wilden we ook weer eens klanten zien", legt Niek uit. De mannen van Pier 7 hadden tot voor kort hun handen vol aan het ombouwen van twee restaurants tegenover het zandpaviljoen tot Boulevard 17. Aan de tien nieuwe hotelkamers in het voormalige Ste- fano's wordt nog druk gebouwd, maar het restaurant met vergader zaal in het vroegere Raymondo's kan direct open als de coronamaat regels worden versoepeld. Om een beetje voeling met het horecavak te houden, openden ze zaterdagmid dag de pannenkoekendrive. Ovenschep Aan de Kenau Hasselaarstraat, een eenrichtingsstraat direct achter en evenwijdig aan de boulevards, staat een betaal- en bestelpunt ter hoogte van de achterzijde van het nieuwe restaurant. De klant komt aanrijden, laat weten of-ie een koek met Nutella, stroop en poedersui ker of aardbeien wil hebben en pint het vereiste bedrag. Vijftien meter We missen alleen nog scooteraars en vrachtwagen chauffeurs verderop serveren de met mond kapjes en handschoenen aange klede 'obers' Yentl en Stijn het lek kers met een servet, dat ze aanrei ken via een platte (oven)schep met lange steel. ,,Heel lekker", roepen bijna alle klanten al voor ze wegrijden. Romy Coomans smult van anderhalve pannenkoek ('we serveren ander- halve pannenkoek per bakje, we zitten tenslotte middenin de an- derhalve-metermaatschappij'). ,,Echt heerlijk met die frisse aard beien." Veel vaste klanten, kennis sen, familieleden en toevallige pas santen komen langs. ,,We hebben helemaal geen honger, we komen de mannen steunen. Support your locals", lachen Dennis en Jord. Sanne (15) en Marit (14) komen speciaal uit Lammerenburgh, om dat ze zin hadden in een pannen koek met nutella. ,,Kunnen we ge lijk even uitwaaien." Zij lopen door de drive. Ook fietsers crossen door de 'pannenkoekensluis' aan de kant van de weg. ,,We missen alleen nog scooteraars en vrachtwagenchauf feurs", meldt Stijn. De pannenkoekendrive was een experimentje. De Damens hadden tevoren bedacht dat ze de proef ge durende coronatijd herhalen als er dit weekeinde zo'n vierhonderd pannenkoeken worden verkocht. Niek laat zondag een kwartiertje voor de drive wordt opgedoekt, we ten dat er meer dan achthonderd bestellingen (1200 pannenkoeken dus) zijn afgehandeld. ,,De weers voorspellingen zijn nog niet zo goed, maar als volgende week de zon een beetje wil schijnen, is er op 2 en 3 mei opnieuw een pannen koekendrive." maandag 27 april 2020 WA Zoals thuis, maar dan met zorg Voor negentien dementerenden is het Bonedijkehuis in Vlissin gen sinds een paar weken of een paar dagen hun nieuwe huis. Hoewel ze er nog maar net wonen, voelen ze zich allemaal echt thuis, verzekert locatiema nager Ans van Werde. René Hoonhorst Vlissingen - Ans van Werde, Bonedijkehuis Een pannenkoek scoren vanuit de auto René Hoonhorst Vlissingen r r - Stijn, hulp pannenkoekendrive Kijk op de site bij /video Een pannenkoek bestel len vanuit je autoraam Stijn overhandigt Romy Coomans haar 1,5 pannenkoek bij de pannenkoekendrive-trough van Pier 7 in Vlissingen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35