Boer Bastiaan kiest voor Milou, Elise in tranen CORONAVIRUS Mensen gaan de straat weer op Boosheid om spontane borrel van brandweer 2 m WONJlMGSfeAG Riep hij wekenlang dat hij geen trek had in een langeafstandsrelatie, vijf voor twaalf besloot hijtoch dat stemmetje te negeren. De akker bouwer uit Arnemuiden verkoos zijn gevoel boven zijn verstand. Spanning De spanning op de boerderij van Bastiaan liep hoog op, zo was gis teravond te zien. Elise, die vanuit Middelburg zo naar de boer toe kan fietsen, deed onlangs de gedurfde uitspraak dat Bastiaan wel voor haar móest gaan. Ze paste helemaal in het plaatje, vond ze. Bovendien werd ze gesterkt door Bastiaans uit spraak dat hij absoluut geen zin had in heen en weer-gereis naar Frank furt, waar Milou sinds drie jaar woont. ,,Dus dan hebben we het ge had. Ik wil er vol voor gaan, niet Het was handiger geweest als ze hier om de hoek had gewoond half. Ik heb geregeld in die situatie gezeten en daar heb ik gewoon geen zin meer in'', aldus de akkerbou wer. Maar de twijfel sloeg toe toen Elise ineens opviel hoe krullenbol Bastiaan compleet verdronk in de ogen van haar rivale. En Milou stak niet onder stoelen of banken dat ze het met hem wel zag zitten. De 36-jarige Bastiaan koos voor stadsmeisje Milou. De twee zoen den er in de keuken op los, Elise fietste in tranen weg. Dat zijn liefje ver weg woont - iets dat hij koste wat kost had willen voorkomen - noemde hij 'vervelend'. ,,Het was handiger geweest als ze hier om de hoek had gewoond. Maar dat moet niet de reden zijn om iemand te kiezen.'' Totdat hij Milou weer in de armen kan sluiten, videobellen ze erop los. DE STELLING Vandaag: Koningsdag is hoe dan ook een feest Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters EOD rukt uit voor mogelijk explosief Man aangehouden voor schieten op de Keurhove TERNEUZEN Politie onderzoekt vechtpartij Beveiligers van de bouwmarkten op de Mortiere in Middelburg moesten dit weekeind meer men sen tot de orde roepen dan in de af gelopen weken. ,,Twee op de tien mensen die er niet in mogen - om dat ze met het gezin mee naar bin nen willen - is minder begripvol", schat een bewaker van de Karwei. ,,Maar uiteindelijk moeten ze er vrede mee hebben." Zijn collega, die bij de Praxis staat, is even streng. Hij heeft de in druk dat het wat drukker is dan de vorige weken. Voor half twee ('de winkel ging om 12.00 uur open') heeft hij al twee keer mensen te gengehouden, omdat er al honderd mensen in de zaak zijn. Hij houdt het echtpaar Adriaanse uit Middel burg staande. Slechts een van twee mag naar binnen. ,,Ga jij maar", zegt Arnold tegen zijn vrouw. Hij heeft begrip voor de maatregel. Interieur Maar een Vlissings koppel bij de Karwei heeft dat niet. ,,We hebben net een huis gekocht. Dan wil je toch samen de kleuren voor op de wanden en in het interieur uitzoe ken", stelt de man. Hij wil omkeren, maar zijn vriendin vindt dat niet handig. ,,Ga jij maar", zegt de man tot slot. ,,Ga ik wel naar de Media markt om naar een koelkast te kij ken." In de binnenstad van Goes waren zaterdagmiddag aardig wat mensen op de been. De grote parkeerplaat sen stonden zeker niet vol, maar van lege winkelstraten was aller minst sprake. De vriendinnen An- kie en Chantal liepen tegen vier uur met een paar tasjes in hun handen de stad uit. ,,We waren hier voor wat gerichte aankopen'', haast An- Je kunt nergens iets drinken en ziet veel mensen ook continu op hun hoede zijn kie zich te zeggen. ,,Een dagje gezel lig gaan winkelen doe je nu gewoon niet.'' Chantal: ,,Het is ook niet echt gezellig natuurlijk. Je kunt nergens iets drinken en ziet veel mensen ook continu op hun hoede zijn. Zelf probeer ik ook de afstand van an derhalve meter te bewaren. Het blijft vreemd.'' Boulevards De boulevards in Vlissingen zijn na twee uur 's middags dicht voor ge motoriseerd verkeer. Tot twee mi nuten voor twee rijdt zondag nog een stoet auto's de boulevards af. Het blijft druk met fietsers en voet gangers. Die houden niet allemaal anderhalve meter afstand, maar groepsvorming vindt nauwelijks plaats. Op het Badstrand ligt een enkel koppeltje en lopen wande laars alleen of met zijn tweeën of drieën. In natuurgebied Oranjezon bij Vrouwenpolder is het zondag een stuk drukker dan de vorige weken, zegt Norbert de Groot van Het Zeeuwse Landschap. Maar uitwas sen deden zich niet voor. „Ik ben echt heel boos. Een borrel met twintig man op de brandweer post is nu echt onacceptabel." Dat zegt Ben Ham, manager brand weerzorg over een spontaan gezel lig samenzijn van enkele van 'zijn' brandweervrijwilligers. Op de post in Zierikzee kreeg een van hen vrij dag een lintje. Na afloop stelde de ploegleider voor na te borrelen. Omwonenden zagen dat en trok ken aan de bel. Ham kan er nog kwaad over wor den. ,,Dit is echt over het randje. En tegen alle regels en afspraken in. Dit moeten en willen wij als brandweer niet uitstralen. Sterker nog: wij moeten het goede voor beeld geven, helemaal in deze tijd. En dan gebeurt er dit. De ploegleider van de post in Zierikzee 'dacht dat een borreltje wel kon'. ,,Hij had er wel degelijk over nagedacht. Maar niet goed ge noeg. Toen wij het gerucht te horen kregen, hebben we meteen contact opgenomen." Ham heeft inmiddels met de betrokken ploegleider ge sproken. Die is vol spijt. Maar het laatste woord is er nog niet over ge zegd. ,,We gaan volgende week op nieuw in gesprek." Afgebroken Ham begrijpt best dat 'zijn mensen' een koninklijke onderscheiding willen vieren. ,,Maar doe dat op een later moment. En had het vooraf even besproken, dan had dit niet hoeven gebeuren." Het samenzijn werd na het telefoontje van Ham direct afgebroken. ,,Meteen kappen heb ik gezegd. En dat deden ze." maandag 27 april 2020 Boer Bastiaan heeft de meest verrassende keuze van dit sei zoen van Boer Zoekt Vrouw ge maakt. Suzanne Borgdorff Arnemuiden Boer Bastiaan zoent zijn Milou innig. foto kro-ncrv - Boer Bastiaan Reageer op pzc.nl Weekend: Ik ben blij dat de Veiligheidsregio zo voorzichtig is 3591 reacties t>IT |S HET PR06RAMMA t( OOSTKAPELLE De Explosieven Oprui mingsdienst Defensie (EOD) heeft zaterdag avond uitgebreid onder zoek gedaan bij een witte bestelbus in de Water straat in Oostkapelle. In de auto werd iemand aangetroffen die onder natuurlijke omstandighe den was overleden, maar in het voertuig werd vol gens een politiewoord voerder ook 'iets' gevon den wat leek op een ex plosief. ,,Daarop is het zekere voor het onzekere geno men en is de EOD inge schakeld. Maar van een explosief was geen sprake." MIDDELBURG Een 30-jarige man uit Middelburg is gisteren rond 10.30 uur aange houden vanwege een schietincident op de Keurhove. Daar werd vrij dag op de openbare weg rond 21.30 uur een schot gelost. Niemand raakte gewond, wel raakte een auto beschadigd. Volgens een woordvoer der van de politie houdt het schietincident ver band met een vechtpartij die eerder op de dag op dezelfde plek plaatsvond. De twee betrokkenen zijn bekenden van elkaar. De politie heeft zater- avond onderzoek ge daan naar een vechtpar tij in Terneuzen. Twee jongens werden aange houden voor mogelijk il legaal wapenbezit. De melding van een vechtpartij kwam binnen om 19.15 uur. Het zou gaan om een grote groep mensen die aan het vechten was op de kruising van de Kerkhof laan en de Azaleastraat in Terneuzen. Toen agenten aankwamen was er wel een grote groep mensen, maar ze waren niet aan het vech ten. Niemand wilde er gens aangifte van doen. Op verschillende plaatsen in de provincie was het dit weekend drukker dan in de afgelopen tijd, ondanks de oproep om zoveel mogelijk thuis te blijven. Hoewel veel mensen proberen ander halve meter afstand te houden, is het nieuwe-normaal nog niet tot iedereen doorgedrongen. Jeffrey Kutterink, René Hoon horst en Rob Paardekam Goes - Chantal in Goes Timo van de Kasteele Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2