Opbouw direct begonnen na versoepeling maatregelen door VRZ De idealen van de RMS zijn nog springlevend Het is even voor tienen. Met een ge rust hart kun je op het Erica bad- strand in Westkapelle een kanon af schieten zonder iemand te raken, zo rustig is het. Er staat nauwelijks wind en het zonnetje schijnt wate rig. Andert van Rooijen kan ervan genieten. ,,Wat een prachtige plek hè?" A. van Rooijen dochters is één van de grootste verhuurders van strandhuisjes in Westkapelle. 425 hebben ze er. Andert (77) heeft met zijn vracht wagen weer een lading pallets met strandhuisjes aangevoerd. ,,Ik ben zo blij dat we ze mogen neerzetten." Vrijdagavond zat hij met spanning te wachten op de persconferentie van de Veiligheidsregio Zeeland. Zou de recreatie een beetje open gaan in Zeeland? Als hij even na half zeven leest dat strandhuisjes weer mogen worden opgebouwd, slaakt hij een vreugdekreet. Met zijn schoonzoons Wilbert Dingemanse en Menno Verhoeven regelt hij dat ze zaterdagochtend vroeg aan de slag kunnen. Voor de tweede keer. ,,In de laat ste week van maart waren we al be gonnen met de fundering en het neerzetten van de eerste huisjes", vertelt Andert. ,,Daar moesten we mee stoppen omdat hele stukken duin waren weggespoeld. Gelukkig werd snel zand aangevoerd en kon den we verder. Toen kwam corona." Geoliede machine Ondertussen bouwen Wilbert en Menno door. Dit hebben ze duide lijk vaker gedaan. ,,Ja, we zijn goed op elkaar ingespeeld", roept Wilbert boven de muziek van een grote ra dio uit. ,,Maar ja, we doen dit samen al een jaar of twintig, dus dan weet je hoe het moet." Dat blijkt. Het is dan ook echt een geoliede machine. Andert haalt de huisjes met een De komende weken zijn we bezig, terwijl ze al hadden kunnen staan. Daardoor verliezen we onnodig geld vrachtwagen op uit een loods van 500 vierkante meter. Die staat op het bedrijventerrein, iets verderop in het dorp. ,,Ze liggen er opgesta peld, op nummer, in de juiste volg orde. Dus het is een kwestie van de huisjes in volgorde uit de loods ha len, ze naar het strand rijden en dan stuk voor stuk neerzetten." Het opzetten van de eerste huis jes gaat rap. Wilbert: ,,Het is een bouwpakket. Elk huisje bestaat uit zes panelen; een paar pennen erin om ze aan elkaar te koppelen en het staat." Zo is dat. „Normaal zetten we er gemiddeld 50 op een dag. Vandaag 36, de rest in de komende drie weken." En nu afwachten wanneer de eerste gasten erin mogen. ,,Hope- lijk horen we dat woensdag van de Veiligheidsregio", zegt Andert. ,,Het was zo jammer dat we met opbouwen moesten stoppen. Wat is er verkeerd aan als we de huisjes vast neerzetten? De ko mende weken zijn we bezig, ter wijl ze al hadden kunnen staan. Daardoor verliezen we onnodig geld." 1,5 meter De huisjes staan zoals altijd dicht tegen elkaar. ,,Dat heb je goed ge zien", lacht Andert. ,,Ze zijn twee meter breed en je mag de zeven meter voor het huisj e gebruiken. J e hebt dus 14 vierkante meter ruimte. Mensen hebben zelf de verantwoordelijkheid om afstand te houden. Overal staan borden op het strand: hou die 1,50 meter aan." De huisjes verder van elkaar zetten is niet zo eenvoudig. ,,Als ik er huisjes tussenuit haal, dan moet ik vaste gasten teleurstellen. Tegen wie moet ik dan zeggen: jij mag er niet in? Dan krijg je echt ruzie." Vegen Iets verderop is nog een deel van de familie hard aan het werk. Want als de huisjes staan, moeten ze natuur lijk worden uitgeveegd en inge richt. Dat doen Yannick en Tristan Verhoeven en Luna Dingemanse. ,,Eerst vegen we de vloer en daarna doen we de deuren netjes af, zodat al het zand eruit is", vertelt Luna. Daarna worden ze ingericht. ,,In elk huisje leggen we twee strandstoe len, een windscherm en een ha mer", zegt Yannick. Klaar dus voor de gasten. ,,Ja", zegt Yannick. ,,Maar ze gaan voorlopig nog even op slot totdat we weten wanneer ze open mogen. Maar als dat kan, zijn wij er klaar voor en kunnen de gasten weer naar het strand." It I maandag 27 april 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 Het is net een bouwpakket zo'n strandhokje. foto's dirkjan gjeltema Luna Dingemanse maakt de strandhokjes klaar voor gebruik. Wilbert Dingemanse en Menno Verhoeven zetten als het moet vijftig strandhuisjes per dag neer. Eerste strandhuisjes staan Nog een tik met de hamer en dan staat er weer een. „Volgende", lacht Wilbert Dingemanse. Samen met Menno Verhoeven heeft hij in de vroege zaterdag ochtend al dertig houten kotjes neergezet op het strand van Westkapelle. Het is een begin. Want ze hebben er nog zo'n 400 te gaan. ,,Maakt niet uit. We mogen weer", roept Menno en thousiast. Zo denken er meer. Want aan de hele Zeeuwse kust is het opbouwen begonnen. Jeffrey Kutterink Westkapelle - Andert van Rooijen, verhuurder Kijk op de site bij /video Opbouw strandhuisjes eindelijk begonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29